ଅକ୍ଷୟ କୁମାରଙ୍କ ପ୍ରଥମ ଅଭିନେତ୍ରୀ 16 ବର୍ଷ ପରେ ବଲିଉଡରେ କରୁଛନ୍ତି କମ୍-ବ୍ୟାକ୍

ହିନ୍ଦୀ ଫିଲ୍ମର ସୁପରଷ୍ଟାର ଅକ୍ଷୟ କୁମାରଙ୍କୁ ବଲିଉଡରେ କାମ କରିବାର 31 ବର୍ଷ ସମୟ ହୋଇଗଲାଣି | ଅକ୍ଷୟ କୁମାର ବିତିଯାଇଥିବା ତିନିଦଶକ ରୁ ହିନ୍ଦୀ ସିନେମାରେ ରାଜ କରୁଛନ୍ତି | ଗୋଟେ ବର୍ଷରେ ଅତି ସହଜରେ ତିନି ରୁ ଚାରି ଫିଲ୍ମ ଆଣୁଥିବା ଅକ୍ଷୟ କୁମାର ନିଜ ଫିଲ୍ମ କ୍ୟାରିୟର ଆରମ୍ଭ 1991 ମସିହାରେ କରିଥିଲେ |

ଅକ୍ଷୟଙ୍କର ପ୍ରଥମ ଫିଲ୍ମର ନାମ “ସୌଗନ୍ଧ” ଥିଲା | ସୌଗନ୍ଧରେ ଅକ୍ଷୟଙ୍କ ସାଥୀରେ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଶାନ୍ତିପ୍ରିୟା କାମ କରିଥିଲେ | କହିରଖୁଛୁ ଯେ ଅକ୍ଷୟ ଙ୍କ ସାଥିରେ ହିଁ ଫିଲ୍ମ “ସୌଗନ୍ଧ” ଶାନ୍ତିପ୍ରିୟାଙ୍କର ପ୍ରଥମ ଫିଲ୍ମ ଥିଲା | ଶାନ୍ତିପ୍ରିୟାଙ୍କ ଫିଲ୍ମ କ୍ୟାରିୟର ବହୁତ ଛୋଟ ଥିଲା ଯଦିଓ ଏବେ ବହୁତ ବର୍ଷ ପରେ ସେ ପୁଣି ଥରେ ଫେରିଛନ୍ତି |

ଅକ୍ଷୟ କୁମାରଙ୍କ ସାଥିରେ “ସୌଗନ୍ଧ”ରେ କାମ କରିବା ବ୍ୟତୀତ ସେ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଅଭିନେତା ମିଥୁନ ଚକ୍ରବ୍ରତୀଙ୍କ ସହ ଫିଲ୍ମ ଫୁଲ ଏବଂ ଅଙ୍ଗାରରେ ଏବଂ ଲୋକପ୍ରିୟ ଅଭିନେତା ଶନି ଦେଉଳଙ୍କ ସାଥିରେ ବିରତା ଭଳି ଫିଲ୍ମରେ କାମ କରିଥିଲେ | ଏହି ଫିଲ୍ମମାନଙ୍କ ବ୍ୟତୀତ ଶାନ୍ତିପ୍ରିୟା ଆହୁରି ମଧ୍ୟ ଅନେକ ଫିଲ୍ମ ମାନଙ୍କରେ କାମ କରିଥିଲେ |

90 ଦଶକର ଦର୍ଶକ ଶାନ୍ତିପ୍ରିୟାଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟକୁ ବହୁତ ପସନ୍ଦ କରିଥିଲେ, ଯଦିଓ ହଠାତ୍ ଶାନ୍ତିପ୍ରିୟା ବଲିଉଡରୁ ଅଦୃ-ଶ୍ୟ ହୋଇଥିଲେ | ଶାନ୍ତିପ୍ରିୟା ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କ କ୍ୟାରିୟରରେ ଏକ ଖରାପ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ଦେଖିଛନ୍ତି | ଶାନ୍ତିପ୍ରିୟା 1998 ମସିହାରେ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଅଭିନେତା ସିଦ୍ଧାର୍ଥ ରାୟଙ୍କୁ ବିବାହ କରିଥିଲେ କିନ୍ତୁ ସିଦ୍ଧାର୍ଥ ରୟଙ୍କର 2004 ମସିହାରେ ଦେ-ହା-ନ୍ତ ହୋଇଥିଲେ |

ଯୌବନ ଅବସ୍ଥାରେ ହିଁ ଶାନ୍ତିପ୍ରିୟା ବି-ଧ-ବା ହୋଇଯାଇଥିଲେ | ସ୍ୱାମୀଙ୍କର ଏହି ଅସମୟରେ ଦେ-ହା-ନ୍ତ ପାଇଁ ଶାନ୍ତିପ୍ରିୟା ଫିଲ୍ମ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରି ଛାଡିଦେଇଥିଲେ ଏବଂ ସେ ସମ୍ପୂର୍ଣ ଭାବେ ଗାଏବ ହୋଇଯାଇଥିଲେ | ଯଦିଓ ଏବେ ତାଙ୍କ ଫ୍ୟାନ୍ସ ମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଗୋଟେ ଖୁସି ଖବର ଏହା ଅଟେ କି 16 ବର୍ଷର ଲମ୍ବା ଅପେକ୍ଷା ପରେ ଶାନ୍ତିପ୍ରିୟା ବଡ଼ ପରଦାରେ ଫେରିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେଉଛନ୍ତି |

ଏହି ନିକଟରେ ହିଁ ଶାନ୍ତିପ୍ରିୟାଙ୍କୁ ରେମ୍ପ ଉପରେ ୱାକ କରୁଥିବାର ଦେଖାଯାଇଥିଲା | ଏହାପରେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଖବର ଏହା ଯେ 52 ବର୍ଷର ଶାନ୍ତିପ୍ରିୟା ବଲିଉଡରେ ମଧ୍ୟ ଫେରିକି ଆସିବେ | କହିରଖୁଛୁ ଶେଷ ଥର ପାଇଁ ରେମ୍ପ ୱାକ 2006ରେ କରିଥିଲେ ଏବଂ ନିକଟରେ ସେ 16 ବର୍ଷର ଲମ୍ବା ଅପେକ୍ଷା ପରେ ରେମ୍ପ ୱାକ କରୁଥିବାର ନଜର ଆସିଛନ୍ତି |

ଶାନ୍ତିପ୍ରିୟା ନିଜେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ 16 ବର୍ଷ ପରେ ରାମ୍ପରେ ୱାକ କରୁଛନ୍ତି | ଅଭିନେତ୍ରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଶେଷ ଥର ପାଇଁ ମୁଁ 2006 ରେ ୱାକ କରିଥିଲି | ସେହି ସ୍ଥାନକୁ ଫେରିବା ମୋ ପାଇଁ ବହୁତ ମଜେଦାର ରହିଲା | ଜଣେ ନୃତ୍ୟଶିଳ୍ପୀ ହୋଇ ମୁଁ ଅଭିନୟ କରିବାକୁ ଅଭ୍ୟସ୍ତ ଏବଂ ଦୀର୍ଘ ସମୟ ପରେ ୱାକ କରିବାଙ୍କୁ ମୋତେ ଆଦୌ ଡ-ର ଲାଗିଲା ନାହିଁ |

ବଲିଉଡ ଠାରୁ ଦୁରେଇ ରହିବା ବିଷୟରେ ବି କହିଲେ :-

ଶାନ୍ତିପ୍ରିୟା ମିଡ଼ିଆ ଵାଲାଙ୍କ ସହ କଥା ହୋଇ ବଲିଉଡ ଠାରୁ ବର୍ଷ ଦୁରେଇ ରହିବାର କଥା ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି | ସେ କହିଲେ କି, “ମତେ କୌଣସି ଅ-ପଶୋ-ଷ ନାହିଁ | ମୁ ଗୋଟେ ମା ଏବଂ ପତ୍ନୀର ଦାୟିତ୍ୱ ନିଭେଇବା ପାଇଁ ବ୍ରେକ ନେଇଥିଲି | ମୁ ନିଜ କର୍ତ୍ତବ୍ୟଙ୍କୁ ପୁରା କରିଲି ଏହାପରେ ପୁଣି ସେଠାରୁ ଫେରି ଆସିଲି ଯେଉଁଠି ମୁ ଯୋଡି ହୋଇଯାଇଥିଲି | ”

ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ସହିତ ଶାନ୍ତିପ୍ରିୟା ବଲିଉଡରେ ଫେରୁଛନ୍ତି :-

ଶାନ୍ତିପ୍ରିୟାଙ୍କ ଆଗାମୀ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରର ନାମ ହେଉଛି ‘ସରୋଜିନୀ’ | ଏହା ହିନ୍ଦୀ ସିନେମାରେ ତାଙ୍କର କମବ୍ୟାକ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ବୋଲି ପ୍ରମାଣିତ ହେବ | ଏହି ଫିଲ୍ମର ସୁଟିଂ ଜୁନ୍ ମାସରେ ଆରମ୍ଭ ହେବ ଏବଂ ଫିଲ୍ମଟି ଆସନ୍ତା ବର୍ଷ ହିନ୍ଦୀ ସମେତ କନ୍ନଡା , ତାମିଲ ଏବଂ ତେଲୁଗୁ ଭାଷାରେ ମୁକ୍ତିଲାଭ କରିପାରେ |

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *