ମାତ୍ର 10ହଜାର ଟଙ୍କାରେ ଘରେ ବସି ଆରମ୍ଭ କରନ୍ତୁ ଏହି ବ୍ୟବସାୟ, ପ୍ରତି ମାସରେ ହେବ ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ରୋଜଗାର।:-

ଆଜିର ସମୟରେ ଅଧିକାଂଶ ଲୋକ ଚାକିରି ଅପେକ୍ଷା ନିଜ ବ୍ୟବସାୟ ପ୍ରତି ନିଜର ମନୋଭାବ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରୁଛନ୍ତି। ଯଦି ଦେଖାଯାଏ କରୋନା ମହାମାରୀ (କୋଭିଡ 19) ହେତୁ 2020 ମସିହାରେ ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ଲୋକ ଚାକିରୀ ହରାଇଥିଲେ, ଯାହା ପରେ ଲୋକଙ୍କ ଘର ଖର୍ଚ୍ଚ ଚଳାଇବା କଷ୍ଟକର ହୋଇଗଲା। ଚାକିରି ଛାଡିବା ପରେ ଅଧିକାଂଶ ଲୋକ ନିଜର ଛୋଟ ବ୍ୟବସାୟ ଆରମ୍ଭ କରିବାକୁ ମନସ୍ଥ କରିଥିଲେ। ଲୋକଙ୍କୁ ଭାରତ ସରକାରଙ୍କ ଠାରୁ ଏକ ନୂତନ ବ୍ୟବସାୟ ଆରମ୍ଭ କରିବାକୁ ମଧ୍ୟ ଉତ୍ସାହିତ କରାଯାଉଛି, ଯାହା ଦ୍ଵାରା ଆଜିର ଦିନରେ ସରକାରଙ୍କ ତରଫରୁ ଅନେକ ଯୋଜନା ମଧ୍ୟ ଚାଲିଛି, ଯାହା ଫଳରେ ଲୋକମାନେ ଆତ୍ମନିର୍ଭରଶୀଳ ହୋଇପାରିବେ।

ଯଦି ଆପଣଙ୍କର ସଠିକ୍ ବ୍ୟବସାୟିକ ଧାରଣା ଅଛି ଏବଂ ଏହାକୁ ସଠିକ୍ ଉପାୟରେ କରନ୍ତି, ତେବେ କ୍ଷତିର ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠେ ନାହିଁ। ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଏକ ସ୍ୱଳ୍ପ ବଜେଟରେ ଏକ ବହୁତ ଭଲ ବ୍ୟବସାୟିକ ଧାରଣା ଆଣିଛୁ, ଯାହାକୁ ଆପଣ ଆରମ୍ଭ କରି ପ୍ରତି ମାସରେ ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ରୋଜଗାର କରିପାରିବେ।

ଆଚାର ତିଆରି ବ୍ୟବସାୟ।

ଆପଣ ଘରେ ବସି ଆଚାର ତିଆରି କରିବାର ବ୍ୟବସାୟ ମଧ୍ୟ ଆରମ୍ଭ କରିପାରିବେ। ଏହାକୁ ଆରମ୍ଭ କରିବା ପାଇଁ ଆପଣଙ୍କୁ ଅଧିକ ଖର୍ଚ୍ଚର ଆବଶ୍ୟକତା ପଡିବ ନାହିଁ। ଆପଣ 10 ହଜାର ଟଙ୍କା ବିନିଯୋଗ କରି ଏହି ବ୍ୟବସାୟ ଆରମ୍ଭ କରିପାରିବେ। ବଜାରରେ ସବୁବେଳେ ଆଚାର ପାଇଁ ଚାହିଦା ଥାଏ। ଆପଣ ବଜାରରେ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକାରର ଆଚାର ତିଆରି ଏବଂ ବିକ୍ରୟ କରିପାରିବେ: ଆମ୍ବ ଆଚାର, ଚିଲି ଆଚାର, ଲେମ୍ବୁ ଆଚାର, ଅଁଳା ଆଚାର, ମିକ୍ସ ଆଚାର ଇତ୍ୟାଦି।

ଘରେ ବସି ସ୍ୱଳ୍ପ ବଜେଟରେ ଏହି ବ୍ୟବସାୟ ଆରମ୍ଭ କରି ଆପଣ ପ୍ରତି ମାସରେ 25 ରୁ 30 ହଜାର ଟଙ୍କା ରୋଜଗାର କରିପାରିବେ। ତଥାପି ଆପଣଙ୍କର ରୋଜଗାର ଆପଣଙ୍କ ଉତ୍ପାଦର ସ୍ୱାଦ ଉପରେ ନିର୍ଭର କରିବ।ଅର୍ଥ ଯଦି ଆପଣଙ୍କର ଉତ୍ପାଦର ଗୁଣ ଭଲ ତେବେ ବଜାରରେ ଅଧିକ ଚାହିଦା ରହିବ। ସେଥିପାଇଁ ବଜାରରେ ଆପଣଙ୍କ ନାମ ବନାଇବା ପାଇଁ ଗୁଣବତ୍ତା ପ୍ରତି ବିଶେଷ ଧ୍ୟାନ ଦେବା ଜରୁରୀ ଅଟେ। ଯାହା ଦ୍ୱାରା ଯେଉଁମାନେ ଆପଣଙ୍କ ହାତ ତିଆରି ଆଚାରକୁ ଥରେ ଖାଇବେ, ସେମାନେ ଭୁଲି ପାରିବେ ନାହିଁ।ଆପଣ ଏହାକୁ ଅନଲାଇନ, ହୋଲସେଲ, ରିଟେଲ ରେ ବିକ୍ରି କରିପାରିବେ।

ବ୍ୟବସାୟ ଲାଇସେନ୍ସ।

ଆଚାର ତିଆରି ବ୍ୟବସାୟ ଆରମ୍ଭ କରିବା ପାଇଁ ଆପଣଙ୍କୁ ଏକ ଲାଇସେନ୍ସ ଦରକାର। ବ୍ୟବସାୟ ଆରମ୍ଭ କରିବା ପାଇଁ ଆପଣ ଫୁଡ଼ ସେଫଟି ଆଣ୍ଡ ଷ୍ଟାଣ୍ଡର୍ଡ଼ ଅଥୋରିଟି (FSSAI) ରୁ ଏକ ଲାଇସେନ୍ସ ପାଇପାରିବେ। ଘରେ ବସି ଏହି ଲାଇସେନ୍ସ ପାଇଁ ଆପଣ ଅନଲାଇନରେ ମଧ୍ୟ ଆବେଦନ କରିପାରିବେ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *