କଣ ଆପଣ ଅଟନ୍ତି ବୁଦ୍ଧିମାନ ? ତେବେ ଚିତ୍ରରେ ଲେଖାଥିବା ନମ୍ବରଟି କୁହନ୍ତୁ, ଅଧିକାଂଶ ଲୋକ ହେଲେ ବି-ଫ-ଳ !

ଅପ୍ଟିକାଲ୍ ଇଲ୍ୟୁଜନ୍ ର ଚିତ୍ର ଆଜିକାଲି ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଭାଇରାଲ ହେବାରେ ଲାଗିଛି। ଏହି ଚିତ୍ର ଅପ୍ଟିକାଲ୍ ଇଲ୍ୟୁଜନ୍ ର ସଠିକ୍ ଉଦାହରଣ ଉପସ୍ଥାପନ କରୁଛି । ଚିତ୍ର ଦେଖି ଆପଣଙ୍କ ଆଖି ମଧ୍ୟ ଧୋ-କ୍କା ଖାଇଯିବ। ଏହି ଚିତ୍ରରେ ଲେଖାଯାଇଥିବା ନମ୍ବରକୁ ଦେଖିବା ପାଇଁ ଆପଣଙ୍କୁ ଚିତ୍ରକୁ ସତର୍କତାର ସହିତ ବାରମ୍ବାର ଦେଖିବାକୁ ପଡ଼ିବ। ଏହା ପରେ ମଧ୍ୟ ଅନେକ ଲୋକ ଚିତ୍ରରେ ଲେଖାଯାଇଥିବା ସଠିକ ସଂଖ୍ୟା କହିବାକୁ ସକ୍ଷମ ନୁହଁନ୍ତି।

ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଚିତ୍ର ଭାଇରାଲ ହେଉଛି।

ଏହି ଚିତ୍ରରେ ଲେଖାଯାଇଥିବା ନମ୍ବରକୁ ସଠିକ୍ ଭାବରେ କହିଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଇଣ୍ଟରନେଟ୍ ବ୍ୟବହାରକାରୀମାନେ ବୁଦ୍ଧିମାନ ର ଆଖ୍ୟା ଦେଉଛନ୍ତି। କିନ୍ତୁ 99 ପ୍ରତିଶତ ଲୋକ ଚିତ୍ରରେ ଲେଖାଯାଇଥିବା ସଂଖ୍ୟା କହିବାରେ ବି-ଫ-ଳ ହୋଇଛନ୍ତି। ଯଦି ଆପଣଙ୍କ ଭିତରେ ପ୍ରତିଭା ଲୁ-ଚି ରହିଥାଏ, ତେବେ ଚିତ୍ରକୁ ଭଲଭାବେ ଦେଖ ଏବଂ ଏଥିରେ ଲେଖାଯାଇଥିବା ସଂଖ୍ୟାକୁ କମେଣ୍ଟ କରି ସଠିକ୍ ଭାବରେ କୁହନ୍ତୁ। ଆପଣ ମଧ୍ୟ ଜଣେ ପ୍ରତିଭାବାନ ଭାବରେ ବିବେଚିତ ହେବେ।

ଚିତ୍ରରେ ଏହା ଦେଖିବାକୁ ମିଳେ ଯେ ଏକ ବୃତ୍ତ ତିଆରି କରାଯାଇଛି। ଏହି ସର୍କଲ ଭିତରେ କିଛି ସଂଖ୍ୟା ଲେଖାଯାଇଛି। ସର୍କଲରେ ଲୁଚି ରହିଥିବା ସଠିକ୍ ସଂଖ୍ୟାକୁ ଖୁବ୍ କମ୍ ଲୋକ କହିବାକୁ ସକ୍ଷମ ହୋଇଛନ୍ତି, ଅଧିକାଂଶ ଲୋକ ଭୁଲ୍ ନମ୍ବର ଦେଇଛନ୍ତି। ଟ୍ୱିଟରରେ @benonwine ନାମକ ଏକ ଆକାଉଣ୍ଟ୍ ସହିତ ଏହି ଚିତ୍ର ସେୟାର କରାଯାଇଛି। ଏହା ସହିତ ପ୍ରଶ୍ନ ପଚରାଯାଇଛି ଏବଂ ପ୍ରଶ୍ନରେ ଲୁ-ଚିରହିଥିବା ସଂଖ୍ୟାକୁ ଖୋଜିବା ପାଇଁ କୁହାଯାଇଛି।

99 ପ୍ରତିଶତ ଲୋକ ହେଲେ ବି-ଫ-ଳ।

ଲୋକମାନେ ଏହି ଚିତ୍ର ଦେଖୁଛନ୍ତି ଏବଂ ସଂଖ୍ୟା ଚିହ୍ନବାକୁ ମଧ୍ୟ ଚେଷ୍ଟା କରୁଛନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କେବଳ 1 ପ୍ରତିଶତ ଲୋକ ସଠିକ୍ ଉତ୍ତର ଦେବାକୁ ସକ୍ଷମ ହୋଇଛନ୍ତି, ବାକି 99 ପ୍ରତିଶତ ଲୋକ ଏଥିରେ ବି-ଫ-ଳ ହୋଇଛନ୍ତି। ଚିତ୍ରଟି ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ 1,900 ରୁ ଅଧିକ ଲାଇକ୍ ପାଇଛି। ଚିତ୍ର ଦେଖି ସୋସିଆଲ ମିଡିଆ ବ୍ୟବହାରକାରୀମାନେ ନମ୍ବର ଜାଣିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିଛନ୍ତି। ଏଥିରେ ଜଣେ ଉପଭୋକ୍ତା କହିଛନ୍ତି ଯେ ଚିତ୍ରରେ 3452839 ନମ୍ବର ଲେଖାଯାଇଥିବାବେଳେ ଅନ୍ୟ ଜଣେ ଉପଭୋକ୍ତା 528 ଲେଖାଯାଇଛି ବୋଲି କହିଛନ୍ତି। ବାସ୍ତବରେ ସଂଖ୍ୟା 3452839 ବୃତ୍ତ ଭିତରେ ଲେଖାଯାଇଛି। କେବଳ 2-3 ଜଣ ଲୋକ ସଠିକ୍ ସଂଖ୍ୟା କହିବାକୁ ସକ୍ଷମ ହୋଇଛନ୍ତି।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *