ଝିଅକୁ ଜନ୍ମ ଦେବା ଯୋଗୁଁ ନି-ର୍ଦୟ ହୋଇଗଲେ ଶାଶୂଘରଲୋକ, ମାଆକୁ ବାନ୍ଧି ଗରମ ଛଡ଼ରେ ଦେଲେ ସେକି,ଜାଣନ୍ତୁ ପୁରା ଘ-ଟଣା

ଆଜି ବି ଅନେକ ଅନ୍ଧବିଶ୍ୱାସୀ ଲୋକ ପରିବାରରେ ଝିଅ ଜନ୍ମକୁ ଦୁର୍ଭା-ଗ୍ୟର ପ୍ରତୀକ ଭାବରେ ବିବେଚନା କରନ୍ତି। ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶର ଦେୱାସ୍ ରେ ଶାଶୂଘରଲୋକ କେବଳ ଗୋଟିଏ ଝିଅ ଜନ୍ମ କରିବା ପରେ ମାଆକୁ କେବଳ ବାଦେଇନାହାନ୍ତି ବରଂ ତାଙ୍କୁ ଗରମ ଛଡ଼ରେ ଦାଗ ମଧ୍ୟ ଦେଇଛନ୍ତି।

ଝିଅ ଜନ୍ମ କରିବା ପରେ ଅ-ତ୍ୟାଚା-ର ଆରମ୍ଭ ହେଲା।

ଏହି ଘ-ଟଣା ମାର୍ଚ୍ଚ 16 ରେ ଦେୱାସ୍ ଜିଲ୍ଲାର ନରିଆଖେଡା ଗ୍ରାମରେ ଘ-ଟିଛି। ପୋ-ଲି-ସର ସୂଚନାନୁସାରେ ଇନ୍ଦୋର ଜିଲ୍ଲାର ବାସିନ୍ଦା ଲକ୍ଷ୍ମୀ ତିନି ବର୍ଷ ପୂର୍ବେ ଦେୱାସ୍ ର ନରିଆଖେଡା ଗାଁର ବବୁଲୁ ଝାଲା ସହ ବିବାହ କରିଥିଲେ। ବିବାହର ଏକ ବର୍ଷ ପରେ ସେ ଏକ ଝିଅ ଜନ୍ମ ଦେଇଥିଲେ। କିଛି ସମୟ ପରେ ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କ ଦେବ୍ରାନୀ ଏକ ପୁତ୍ର ସନ୍ତାନ ଜନ୍ମ ଦେଲେ। ଅଭି-ଯୋଗ ହୋଇଛି ଯେ ସେବେଠାରୁ ତାଙ୍କ ସ୍ୱାମୀ ଏବଂ ଶାଶୂଘରଲୋକ ତାଙ୍କୁ ସବୁବେଳେ ମା-ରପି-ଟ କରୁଥିଲେ ଏବଂ ପୁଅ ଜନ୍ମ ନଦେବା କାରଣରୁ ତାଙ୍କୁ ଦାୟୀ କରିଥିଲେ।

ମା-ରପି-ଟ କରୁଥିଲେ ଶାଶୂଘର ଲୋକ।

ପୀ-ଡି-ତା କହିଛନ୍ତି ଯେ ପ୍ରଥମେ ତାଙ୍କୁ ଓଲଟା ଅ-ପମା-ନିତ କରାଯାଉଥିଲା। ଏହା ପରେ ଶାଶୂଘରଲୋକ ତାଙ୍କୁ ପି-ଟିବା ଆରମ୍ଭ କଲେ। ଅଭି-ଯୋଗ ହୋଇଛି ଯେ ମାର୍ଚ୍ଚ 16 ରେ ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କ ସ୍ୱାମୀ ବବୁଲୁ, ତାଙ୍କ ଶ୍ୱଶୁର ଭେରୁ ଜାଲା, ଶାଶୁ ମଞ୍ଜୁ ଜାଲା, ଦିଅର ଅଙ୍କିତ ଜାଲା ଏବଂ ଦେବ୍ରାନୀ କାଜଲ ଜାଲା ତାଙ୍କୁ ମା-ରପି-ଟ କରିଥିଲେ। ଏହା ସହିତ ସେ ଏକ ଗରମ ଛଡରେ ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କ ଶରୀରରେ ଦାଗ ଦେଇଥିଲେ।

ଏହି ଘ-ଟଣା ବିଷୟରେ ସୂଚନା ପାଇବା ପରେ ବାପଘରଲୋକ ନରିଆଖେଡା ଠାରେ ପହଞ୍ଚି ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କୁ ଡାକ୍ତରଖାନା ନେଇଥିଲେ। ସେଠାରୁ ପୋ-ଲି-ସକୁ ଖବର ଦିଆଯାଇଥିଲା। ପୋ-ଲି-ସ କହିଛି ଯେ ପୀଡି-ତାଙ୍କ ଅଭି-ଯୋଗ ଅନୁଯାୟୀ ଅଭି-ଯୁକ୍ତ ସ୍ୱାମୀ, ଶ୍ୱଶୁର, ଶାଶୁ, ଦିଅର ଏବଂ ଦେବ୍ରାନୀଙ୍କ ବିରୋ-ଧରେ ଏକ ମା-ମ-ଲା ରୁ-ଜୁ ହୋଇଛି। ଏହି ଘ-ଟଣା ପରଠାରୁ ଅଭି-ଯୁକ୍ତମାନେ ପଳାୟନ କରିଛନ୍ତି। ତାଙ୍କୁ ଗି-ରଫ କରିବା ପାଇଁ ଉଦ୍ୟମ ଜାରି ରହିଛି।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *