ଋଷି ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ପୁଟିନ ଭାଙ୍ଗିଲେ ଝିଅମାନଙ୍କର ହୃଦୟ, ରା-ଗରେ ଝିଅ ଜଣକ କାନ୍ଦି କାନ୍ଦି କହିଲେ ଏମିତି କଥା,ଦେଖନ୍ତୁ ଭିଡିଓ

ଋଷିଆ-ୟୁକ୍ରେନ ଯୁ-ଦ୍ଧର ଦଂଶ ସମ୍ପୂର୍ଣ ଦୁନିଆକୁ ସାମ୍ନାକୁ କରିବାକୁ ପଡିଛି। ଏହାର ମଧ୍ୟରେ ଅନେକ ବଡ ବଡ କମ୍ପାନୀ ଆସିଛନ୍ତି। ଅନେକ କମ୍ପାନୀ ୟୁକ୍ରେନ ଉପରେ ଋଷିଆ ଆକ୍ର-ମଣର ବି-ରୋଧ କରି ସେଠାରେ ନିଜର କାମକାର୍ଯ୍ୟକୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ ଭାବରେ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ କରିଦେଇଛି। ଏହା ପରେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଋଷିଆ ତରଫରୁ ଧୀରେ ଧୀରେ କଡା ପଦକ୍ଷେପ ନିଆଯାଉଛି। ବର୍ତ୍ତମାନ ଋଷ ନିଜର ଇନଷ୍ଟାଗ୍ରାମ ବ୍ୟବହାର ଉପରେ ସମ୍ପୂର୍ଣ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଲଗାଇଦେଇଛି।

ଋଷ ୮କୋଟି ୟୁଜର୍ସ ପାଇଁ ବ୍ଲକ କରିଲା ଇନଷ୍ଟାଗ୍ରାମ:-

ଋଷ ସୋମବାର ଦିନ ଇନଷ୍ଟାଗ୍ରାମକୁ ଦେଶରେ ପାଖାପାଖି କୋଟି ୟୁଜର୍ସଙ୍କ ପାଇଁ ବ୍ଲକ କରିଦେଇଛି। ଇନଷ୍ଟାଗ୍ରାମ ଉପରେ ରୁଷୀୟ ଇନଫ୍ଲୁଏନସର ନିଜର ଫଲୋର୍ସଙ୍କୁ ବିଦାୟ ସନ୍ଦେଶ ପୋଷ୍ଟ କରି ଓ ତାଙ୍କୁ ଅନ୍ୟ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆ ପ୍ଲାଟଫର୍ମ ଉପରେ ଏକାଉଣ୍ଟକୁ ଫାଲୋ କରିବା ପାଇଁ କହିଲେ। କିଛି ଲୋକ ଏହିପରି ନିଜର ଭ୍ୟୁ ଦେଇଛନ୍ତି।

ଋଷିଆର ଏହି ଘୋଷଣା ପରେ ଏକ ମହିଳା ୟୁଜର୍ସ ବହୁତ ଭାଙ୍ଗିପଡିଛନ୍ତି। ସେ ଟେଲିଗ୍ରାମରେ କାନ୍ଦୁଥିବାର ଏକ ଭିଡିଓ ପୋଷ୍ଟ କରିଛନ୍ତି। ବ୍ୟୁଟି ବ୍ଲଗର କହିଲେକି,’କଣ ଆପଣ ବର୍ତ୍ତମାନ ମଧ୍ୟ ଚିନ୍ତା କରୁଛନ୍ତିକି ମୋ ପାଇଁ ଏକ ଇନଷ୍ଟାଗ୍ରାମ ବ୍ଲଗର କେବଳ ଆୟର ସର୍ସ ଅଟେ? ଏହା ମୋ ପାଇଁ ଏକ ଜୀବନ ଅଟେ। ଏହା ସହିତ ମୁଁ ସୁଏ, ଉଠେ ସବୁକିଛି କରେ। ଲଗାତାର ୫ବର୍ଷ ଧରି ମୁଁ ଇନଷ୍ଟାଗ୍ରାମ ବ୍ୟବହାର କରୁଛି।

ବ୍ୟାନର ଖବର ଶୁଣି ବହୁତ ଦୁଃ-ଖୀ ଅଛନ୍ତି ଇନଫ୍ଲୁଏନସର:-

ଝିଅଟି ତାଙ୍କ ଅନୁଗାମୀମାନଙ୍କୁ କହିଥିଲେଯେ ଇନଷ୍ଟାଗ୍ରାମ ଉପରେ ନିଷେ-ଧାଦେ-ଶ ଶୁଣି ସେ ବହୁତ ଦୁଃଖିତ। ତେବେ, ବ୍ଲଗର ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ସମାଲୋଚନାର ଶି-କାର ହୋଇଥିଲେ ଯେହେତୁ ଲୋକମାନେ ତାଙ୍କ ସହକର୍ମୀଙ୍କ ସମେତ ହଜାର ହଜାର ମୃ-ତ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଅପେକ୍ଷା ସେ ନିଜ ବିଷୟରେ ଚିନ୍ତା କରୁଥିବା କହିଥିଲେ। NEXTA ଟିଭି ପ୍ରଭାବଶାଳୀଙ୍କୁ ନିନ୍ଦା କରିବା ପାଇଁ ଟ୍ୱିଟରକୁ ଯାଇଥିଲେ।

ଟ୍ୱିଟ୍‌ରେ କହିଲେକି, ଆଜ୍ଞା ହଁ ବର୍ତ୍ତମାନ ତାଙ୍କର ସବୁଠାରୁ ବଡ ଚିନ୍ତା ହେଉଛି ଯେ ସେ ରେଷ୍ଟୁରାଣ୍ଟରୁ ଖାଦ୍ୟର ଚିତ୍ର ପୋଷ୍ଟ କରିପାରିବେ ନାହିଁ। ଏହି କ୍ଲିପ ସୋସିଆଲ୍ ମିଡିଆ ପ୍ଲାଟଫର୍ମରେ ଭାଇରାଲ୍ ହୋଇଛି | ନେଟେନିଜେନ୍ସ ମଧ୍ୟ ବ୍ଲଗରର ଭିଡିଓରେ ସେମାନଙ୍କର ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ଦେଇଛନ୍ତି।

୧୪ ମାର୍ଚ୍ଚରେ ରୁଷରେ ଇନସ୍ତାଗ୍ରାମ ବ୍ଲକ:-

ଦି ଭର୍ଜ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁସାରେ, ଧନୀ ଅଭିଜିତ ଏବଂ ସେମାନଙ୍କ ପରିବାର ସମେତ ଋଷୀୟମାନଙ୍କୁ ଯୁ-ଦ୍ଧ ବିରୁ-ଦ୍ଧରେ କହିବା ପାଇଁ ଇନଷ୍ଟାଗ୍ରାମ ଏକ ପ୍ଲାଟଫର୍ମ ପ୍ରଦାନ କରିଛି। ଗତ ସପ୍ତାହରେ, ରୁଷ ସରକାରଙ୍କ ଯୋଗାଯୋଗ ଏଜେନ୍ସି ମାର୍ଚ୍ଚ ୧୪ ତାରିଖରୁ ରୁଷରେ ଇନଷ୍ଟାଗ୍ରାମକୁ ଅବରୋଧ କରିବ ବୋଲି ଘୋଷଣା କରିଥିଲା ​​| ଇନଷ୍ଟାଗ୍ରାମର ମୁଖ୍ୟ ଆଡାମ ମୋସେରୀ କହିଛନ୍ତିଯେ ଋଷିଆର ଇନଷ୍ଟାଗ୍ରାମରେ ୮୦ ପ୍ରତିଶତରୁ ଅଧିକ ଲୋକ ରୁଷିଆର ବାହାରେ ଥିବା ଆକାଉଣ୍ଟକୁ ଅନୁସରଣ କରନ୍ତି।

ଋଷିଆ ତରଫରୁ ଏହି ପଦକ୍ଷେପ ସେତେବେଳେ ଉଠାଗଲା, ଯେତେବେଳେ ଫେସବୁକ ଋଷର ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ବ୍ଲାଡିମିର ପୁଟିନଙ୍କୁ ନେଇ ନିୟମରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିଲେ। ମେଟା ନିଜର ବୟାନରେ କହିଥିଲେକି ୟୁକ୍ରେନ ଉପରେ ଋଷ ଆକ୍ରମଣର ବିରୋଧ କରି ସେ ହେଡ ସ୍ପିଚ ପଲିସିରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରୁଅଛି। ଏହା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଋଷ ନିଜର ୟୁଜର୍ସଙ୍କୁ ଏହି ଅନୁମତି ଦେଇଛିକି ସେ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ପୁଟିନନକ ବିରୁଦ୍ଧରେ ଖୋଲା ଭାବରେ କହିପାରିବେ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *