ଶିବ ଦେଲେ କି ବର ! ସତ ହେଲା କି ଶର୍ମିଷ୍ଠାଙ୍କ ଶିବ ପୂଜା !

କ୍ୟାମେରାମ୍ୟାନ ମାନସ ସ୍ୱାଇଁ ହ-ତ୍ୟା ମା-ମ-ଲାରେ ଏକ ନୂଆ ମୋଡ଼ରେ ଅଭି-ଯୁକ୍ତ ଏହି ହ-ତ୍ୟାକା-ଣ୍ଡ ଭଳି ଆ-ତ୍ମହ-ତ୍ୟା ଭଳି ଯୋଜନା କରିଛି।ଅଭି-ଯୁକ୍ତମାନେ ମାନସଙ୍କୁ ଆକ୍ର-ମଣ କରି ହ-ତ୍ୟା କରିଥିଲେ। ପରେ ସେମାନେ ଶ-ବକୁ ରଣପୁର ବାଡିପାଟାନାରେ ଫିଙ୍ଗି ଦେଇଥିଲେ।

କ୍ୟାମେରାମ୍ୟାନ ମାନସ ସ୍ୱାଇଁଙ୍କ ହ-ତ୍ୟା ମା-ମ-ଲାରେ ସମ୍ପୃକ୍ତ ଥିବା ଚାରିଜଣ ଅଭି-ଯୁକ୍ତଙ୍କ ରି-ମା-ଣ୍ଡ ଅବଧି ଶେଷ ହୋଇଛି।ଏହି ମା-ମ-ଲାରେ ଅଧିକ କାବୁ ହେବା ଏବଂ ସେମାନଙ୍କଠାରୁ ସୂଚନା ପାଇବାକୁ କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚ ଚାନ୍ଦବାଲି ଜୁଡିସିଆଲ ମାଜିଷ୍ଟ୍ରେଟ ପ୍ରଥମ ଶ୍ରେଣୀ (ଜେଏମଏଫସି) କୋ-ର୍ଟକୁ ଆସନ୍ତା ପାଞ୍ଚ ଦିନ ରି-ମା-ଣ୍ଡରେ ନେବାକୁ ଅନୁରୋଧ କରିବ।

ନିରଞ୍ଜନ ଙ୍କୁ ମିଳିଲାନି ଜା-ମି-ନ। ହଁ ବନ୍ଧୁଗଣ ଭଦ୍ରକ ଉପକାରାଗାରର ଶିବ ମନ୍ଦିର ରେ ଥିବା ମାଡାମ ଶର୍ମିଷ୍ଠା ନୀତି ଶିବ ଙ୍କୁ ପୂଜା କରୁଥିବା ର ସୂଚନା ମିଳୁଛି। ଯେତେବଳେ ନିରଞ୍ଜନଙ୍କ ଜା-ମି-ନ କଥା ଶର୍ମିଷ୍ଠା ଶୁଣିଲେ, ସେତେବେଳେ କୁଆଡେ ତାଙ୍କ ଆଖିର ଲୁହ ଭରି ଯାଇଥିଲା। ଭାରି କଷ୍ଟ ହେଲା ତାଙ୍କ ହୃଦୟକୁ। ଭାବିଲେ ବାବୁ ନିରଂଜନକୁ ଜା-ମି-ନ ମିଳି ଗଲେ ସେ ଏକୁଟିଆ ହେଇଯିବେ। ଆଉ ସେ ଭାବିଲେ ଚାରି କାନ୍ଥ ଭିତରେ ଏକୁଟିଆ କେମିତି ରହିବେ। ଆଉ ଦୈନିକ ପୂଜା କରୁଥିବା ଶିବ ଠାକୁରଙ୍କୁ ସଂଗେ ସଂଗେ ସ୍ମରଣ କଲେ । ହେ ପ୍ରଭୁ ମୁ ନିତି ତମର ପୂଜା କରୁଚୁ, ତାଙ୍କୁ କଣ ଆଗେ ଜା-ମି-ନ ଦେଇ ଦେବ। ଆଉ ମତେ ଏଇଠି କଣ ତୁମେ ଏକା କରି ଦେବ।

ଆଉ କାଳେ ଭଗବାନ ଶର୍ମିଷ୍ଠାଙ୍କ ଡାକ ଶୁଣିଲେ, ନିରଂଜନଙ୍କ ଜା-ମି-ନ କୁ ଖା-ରା-ଜ କରାଯାଇଛି ।ଯାହାକୁ ଶୁଣି କୁଆଡେ ଖୁସି ହୋଇଗଲେ ମାଡାମ ଶର୍ମିଷ୍ଠା। ସେପଟେ କିନ୍ତୁ ବାବୁ ନିରଞ୍ଜନଙ୍କର ପରିବାର କଥା ଭାରି ମନେ ପଡୁଛି। ଏହା ପରେ ମାଡାମ ଶର୍ମିଷ୍ଠାଙ୍କ ଉପରେ ରା-ଗି ଖପା ହୋଇଗଲେଣି ବାବୁ ନିରଞ୍ଜନ। କିନ୍ତୁ କ ଣ ହେବ ବାବୁ ନିରଞ୍ଜନଙ୍କ ପ୍ରତି ଶର୍ମିଷ୍ଠା ଙ୍କ ପ୍ରେମ ପରା ସତ ଥିଲା। ଯେତେ ଯାହା କଲେ ବି ଶର୍ମିଷ୍ଠାଙ୍କ ସତ ପ୍ରେମ ଠାରୁ ନିରଞ୍ଜନଙ୍କୁ କେହି ଦୁରେଇ ପାରିବେ ନାହିଁ। ଏଇ ଦେଖୁନାହାନ୍ତି ବାବୁ ନିରଂଜନକ ଜା-ମି-ନ ଖାରଜ ହେ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *