ପତ୍ନୀ ସାଥିରେ ଯିବାକୁ ମନା କରିଦେବାରୁ ନିଜର ନାବା-ଳିକା ଶାଳୀକୁ ନେଇ ଭେଣେଇ ହୋଇଗଲା ଫେ-ରା-ର

ବିହାରର ଛପରା ଜିଲ୍ଲାରୁ ଏକ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ ଘ-ଟ-ଣା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି। ଜିଲ୍ଲାର ଗାଡଖା ର କଦାନା ଗାଁରେ ଯେତେବେଳେ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ଶାଶୁ ଘରକୁ ନେବାକୁ ଆସିଥିଲେ, ଶାଶୁଘର ଲୋକ ପଠାଇ ନଥିଲେ। ଏହା ପରେ ସେ ତାଙ୍କର ନାବାଳିକା ଶାଳୀକୁ ପ୍ରେମର ଜା-ଲରେ ଫ-ସାଇ ତାଙ୍କ ସହିତ ପଳା-ୟନ କରିଥିଲେ। ନାବା-ଳିକାର ବାପା ପୋ-ଲି-ସ ନିକଟରେ ଅଭି-ଯୋଗ କରିଥିଲେ। ଏହା ପରେ ମା-ମ-ଲା ମହିଳା ହେଲ୍ପଲାଇନରେ ପହଁଞ୍ଚିଥିଲା।

ସୂଚନାନୁସାରେ ନାବା-ଳିକା ଜଣକ ମହିଳା ହେଲ୍ପଲାଇନରେ ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ବି-ରୋ-ଧରେ ଅଭି-ଯୋଗ କରିଥିଲେ ଯେ ସେମାନେ ତାକୁ ବଳପୂର୍ବକ ବିବାହ କରାଇବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି। ଏହି ସମୟରେ ନାବା-ଳିକାକୁ ନେଇଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ପୋ-ଲି-ସ ଗି-ର-ଫ କରିଥିଲା। ପୋ-ଲି-ସ ନିକଟରେ ଅଭି-ଯୋଗ ଅନୁଯାୟୀ, ଭିଣେଇ- ଶାଳୀର ଏହି ମା-ମ-ଲାରେ ଗରଖା ପୋ-ଲି-ସ ଷ୍ଟେ-ସ-ନ ଅଞ୍ଚଳର କାଦାନା ମହମ୍ମଦପୁର ଗାଁର ବାସିନ୍ଦା ତେରସ ରାମ ଏପ୍ରିଲ 6 ରେ ଅଭି-ଯୋଗ କରିଥିଲେ।

ଏହି ଅଭି-ଯୋଗ ଦରିଆପୁର ପୋ-ଲି-ସ ଷ୍ଟେ-ସ-ନ ଅକବରପୁର ଶ୍ରୀତଲପୁର ନିବାସୀ କୃଷ୍ଣ ରାମଙ୍କ ବି-ରୋ-ଧରେ ଥିଲା। ଏଥିରେ ତେରସ ରାମ ତାଙ୍କ ଝିଅକୁ ଅପ-ହର-ଣ ମା-ମ-ଲା ଦାୟର କରିଥିଲେ। ତେରସ ରାମ ଅଭି-ଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ଯେ ତାଙ୍କ ଜ୍ବାଇଁ କୃଷ୍ଣ ରାମ ତାଙ୍କ ସାନ ଝିଅକୁ ପ୍ରଲୋ-ଭନ ଦେଖାଇ ନେଇଯାଇଛନ୍ତି। ଅଭି-ଯୋଗ ପରେ ନାବାଳିକା ଜଣକ ହେଲ୍ପଲାଇନରେ ପହଞ୍ଚି ପିଲାଟିକୁ ଜବ-ରଦସ୍ତ ବାଳ ବିବାହ କରାଇଥିବା ଅଭି-ଯୋଗ କରିଛନ୍ତି।

ଏହି ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ମହିଳା ହେଲ୍ପଲାଇନ ଦ୍ୱାରା ସମ୍ପୃକ୍ତ ବିଡିଓ ଏବଂ ଏସପିଙ୍କୁ ସୂଚନା ଦିଆଯାଇଥିଲା। ନାବା-ଳିକାଙ୍କ ଆଗମନ ବିଷୟରେ ସମ୍ପର୍କୀୟମାନେ ସୂଚନା ପାଇବା ମାତ୍ରେ ସମସ୍ତେ ମହିଳା ହେଲ୍ପଲାଇନରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ ଏବଂ ଏହା ପରେ ସମଗ୍ର ମାମ-ଲାରେ ଅଭି-ଯୁକ୍ତ ଜ୍ବାଇଁ ବିରୁ-ଦ୍ଧରେ ଧରାପଡ଼ିଲା। ଅନୁ-ସନ୍ଧା-ନରୁ ଜଣାପଡିଛି ଯେ ନାବା-ଳିକାଙ୍କ ଭିଣେଇ କୃଷ୍ଣ ରାମ ନିଜେ ତାଙ୍କୁ ମହିଳା ହେଲ୍ପଲାଇନକୁ ନେଇ ଯାଇଥିଲେ, ଯେଉଁଠାରେ ନାବା-ଳିକା ଜଣକ ତାଙ୍କ ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କୁ ବିବାହ ବନ୍ଧନରେ ଆବଦ୍ଧ କରିଥିବା ଅଭି-ଯୋଗ କରିଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ଅନୁସ-ନ୍ଧାନ ପରେ ମାମ-ଲାଟି ଅନ୍ୟ କିଛି ହୋଇଥଲା। ନାବା-ଳିକାକୁ ଅପ-ହର-ଣ ମା-ମ-ଲା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିବା ମାତ୍ରେ ପୋ-ଲି-ସ ଅଭି-ଯୁକ୍ତ ଭିନେଇଙ୍କୁ ଗି-ର-ଫ କରି ନାବା-ଳିକାକୁ କୋର୍ଟରେ ହାଜର କରିବା ପାଇଁ ଗି-ର-ଫ କରିଥିଲା।

12 ବର୍ଷ ପୂର୍ବେ ବିବାହ କରିଥିଲେ।

କୃଷ୍ଣ ରାମ ପ୍ରାୟ 12 ବର୍ଷ ପୂର୍ବେ ତେରସ ରାମଙ୍କ ବଡ ଝିଅ ସିକାନ୍ତି ଦେବୀଙ୍କ ସହ ବିବାହ କରିଥିଲେ। କୃଷ୍ଣ ରାମଙ୍କର ଦୁଇଟି ଝିଅ ଏବଂ ଗୋଟିଏ ପୁଅ ଅଛି। ନିଜ ସ୍ୱାମୀ ଠାରୁ ବିର-କ୍ତ ହୋଇ ପତ୍ନୀ ନିଜ ବାପା ଘରକୁ ଯାଇଥିଲେ। ଯେତେବେଳେ କୃଷ୍ଣ ରାମ ତାଙ୍କୁ ଆଣିବାକୁ ଯାଇଥିଲେ, ଶାଶୂଘର ତାଙ୍କୁ ପଠାଇବାକୁ ମନା କରିଦେଇଥିଲେ। ଏହା ପରେ କୃଷ୍ଣ ରାମ ତାଙ୍କ ଶାଳୀ ସହିତ ପଳାଇଲେ। ଅବଶ୍ୟ ଶାଳୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ବାଲ୍ୟ ବିବାହକୁ ଏଡାଇବା ପାଇଁ ଭିଣେଇଙ୍କ ସହ ଯାଇଥିଲେ। ଏହି ଘଟ-ଣାର ତଦ-ନ୍ତରେ ପୋ-ଲି-ସ ନିୟୋଜିତ ଅଛି। ପୋ-ଲି-ସ କହିଛି ଯେ ମା-ମ-ଲା ଜଟିଳ ଅଟେ, ତ-ଦ-ନ୍ତ ପରେ ହିଁ କିଛି କୁହାଯାଇପାରିବ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *