୯ ଜଣ ସୁନ୍ଦର ପତ୍ନୀଙ୍କର ମାତ୍ର ଜଣେ ସ୍ୱାମୀ, ଟାଇମ ଟେବୁଲ ହିସାବରେ କରୁଥିଲା ପ୍ରେମ, ଏବେ ହେଇଗଲା ଏପରି ଗଡବଡ଼ !

ଯଦି ଆମେ ପଚାରିବୁ କି ଆପଣ କୌଣସି ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଜାଣନ୍ତି କି ଯାହାର 9 ଜଣ ପତ୍ନୀ ଅଛନ୍ତି ତେବେ ଅବଶ୍ୟ ଆପଣଙ୍କର ଉତ୍ତର ନାଁ ହେବ। ପ୍ରାୟତଃ କାହାର କେବଳ ଗୋଟିଏ କିମ୍ବା ଦୁଇ ଜଣ ପତ୍ନୀ ଶୁଣାଯାଇଛି। କିନ୍ତୁ ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଜଣେ ଯୁବକ ସହିତ ପରିଚିତ କରିବାକୁ ଯାଉଛୁ ଯିଏ ବିବାହ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ବହୁତ ଆଗକୁ ଚାଲି ଯାଇଛନ୍ତି।

ଏହି ଯୁବକଙ୍କର ଗୋଟିଏ କିମ୍ବା ଦୁଇଜଣ ନୁହେଁ 9 ଜଣ ପତ୍ନୀ ଅଛନ୍ତି। ଆମେ ଥଟ୍ଟା କରୁନାହୁଁ।ଏହି ଯୁବକ 9 ଜଣ ଝିଅଙ୍କୁ ବିବାହ କରିଛନ୍ତି। ସମସ୍ତଙ୍କ ସହ ପ୍ରେମ କରିବା ପାଇଁ ଏହା ଏକ ଟାଇମ୍ ଟେବୁଲ୍ ମଧ୍ୟ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିଛନ୍ତି। ତେବେ ବର୍ତ୍ତମାନ ତାଙ୍କ ଜୀବନରେ ଏକ ବଡ ସମସ୍ୟା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି। ସେବେଠାରୁ ସେ ଅସୁବିଧାରେ ପଡିଛନ୍ତି। ସମସ୍ୟାଟି କଣ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା।

ବ୍ରାଜିଲରେ ରୁହେ ଏହି ଯୁବକ।

ଆପଣ ଏପରି ଏକ ଅନନ୍ୟ ମା-ମ-ଲା କେବେ ଦେଖି ନଥିବେ କିମ୍ବା ଶୁଣି ନଥିବେ। ଜଣେ ଯୁବକ ଗୋଟିଏ ନୁହେଁ ବରଂ 9 ଜଣ ମହିଳାଙ୍କ ସହିତ ବିବାହିତ। ବ୍ରାଜିଲର ଏହି ଯୁବକ ଏହା କରିଛନ୍ତି। ଯିଏ ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀଙ୍କ ବିଷୟରେ ଶୁଣେ ସେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଯାଏ। ଏହି ଯୁବକଙ୍କର ନାମ ଆର୍ଥର ଓ ଉର୍ସ। ଏହି ଯୁବକଙ୍କର 9 ଜଣ ପତ୍ନୀ ଅଛନ୍ତି ଏବଂ ବର୍ତ୍ତମାନ ସେ ବହୁତ ଚିନ୍ତାରେ ଅଛନ୍ତି।

9 ପତ୍ନୀଙ୍କୁ ସମ୍ଭାଳିବା ପାଇଁ ଆର୍ଥର୍ ମଧ୍ୟ ଏକ ଉପାୟ ବାହାର କରିଥିଲେ।ସେ ଏକ ଟାଇମ୍ ଟେବୁଲ୍ ତିଆରି କରିଥିଲେ। ସେ ଏହାକୁ ପ୍ରେମର ଟାଇମ୍ ଟେବୁଲ୍ ବୋଲି କହୁଥିଲେ। ସେହି ଅନୁଯାୟୀ ସେ ତାଙ୍କର ପ୍ରତ୍ୟେକ ପତ୍ନୀଙ୍କୁ ସମୟ ଦେଉଥିଲେ। ଏହା ତାଙ୍କର ପ୍ରୟାସ ଥିଲା ଯେ ସେ ପ୍ରତ୍ୟେକ ପତ୍ନୀଙ୍କ ସହ ସମାନ ସମୟ ବିତାଇବା ଉଚିତ୍ ଯେପରି କାହାର କୌଣସି ଆପତ୍ତି ହେବ ନାହିଁ।

କାମ ଦେଲା ନାହିଁ ଟାଇମ ଟେବୁଲ।

ଯଦିଓ ଆର୍ଥର ଏକ ଟାଇମ୍ ଟେବୁଲ୍ ତିଆରି କରିଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଏହା ତାଙ୍କ ଦାମ୍ପତ୍ୟ ଜୀବନରେ କାମ କରିପାରିଲା ନାହିଁ। ତାଙ୍କର ପ୍ରୟାସ ଥିଲା ପ୍ରତ୍ୟେକ ପତ୍ନୀଙ୍କୁ ଭଲ ପାଇବା ପାଇଁ ଏକ ରୁଟିନ ସ୍ଥିର କରିଦେବେ। ତଥାପି ତାଙ୍କର ଯୋଜନା ବି-ଫ-ଳ ହେଲା। ଟାଇମ୍ ଟେବୁଲ୍ ତିଆରି କରିବା ପୂର୍ବରୁ ସେ ସମସ୍ତ ପତ୍ନୀଙ୍କ ଦାବିର ମଧ୍ୟ ମାନ ରଖିଥିଲେ ଏବଂ ସେହି ଅନୁଯାୟୀ ସମୟ ସ୍ଥିର କରିଥିଲେ।

ଏହା ପରେ ମଧ୍ୟ ଯୁବକଙ୍କର ଯୋଜନା ବି-ଫ-ଳ ହୋଇ କାମ କରିନଥିଲା। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆରମ୍ଭରେ ଜୀବନ ବହୁତ ମଜାଦାର ଲାଗୁଥିଲା। କିନ୍ତୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ସମୟ ବଢିବା ସହ ସମସ୍ୟା ଆସିବା ଆରମ୍ଭ କରିଛି। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ପ୍ରାୟତଃ ସେ ଅନୁଭବ କରିବା ଆରମ୍ଭ କରନ୍ତି ଯେ ସେ କୋୖଣସି ଚାପ କାରଣରୁ ପତ୍ନୀମାନଙ୍କୁ ଭଲ ପାଆନ୍ତି।

ବର୍ତମାନ ହୋଇଗଲା ଏହି ଗଡବଡ଼।

ଯୁବକ ଜଣକ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ମୁକ୍ତ ପ୍ରେମରେ ବିଶ୍ୱାସ କରନ୍ତି। ସେଥିପାଇଁ ସେ 9 ଟି ବିବାହ କରିଛନ୍ତି। ତେବେ ବର୍ତ୍ତମାନ ସମୟ ସାରଣୀ ଅନୁଯାୟୀ ସେ ପ୍ରେମ କରିବା କମ କରି ଦେଇଛନ୍ତି। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ କାହା ସହିତ କେତେ ସମୟ ବିତାଉଛନ୍ତି ସେଥିପ୍ରତି ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀମାନଙ୍କର କୌଣସି ଚିନ୍ତା ନାହିଁ। କିନ୍ତୁ ତଥାପି ଗୋଟିଏ ବଡ ଗଡବଡ଼ ଅଛି ଯାହା ତାଙ୍କୁ ଚିନ୍ତାରେ ପକାଉଅଛି।

ଏହି ଗଡବଡ଼ ଗିଫ୍ଟ କୁ ନେଇ ଅଟେ। ଯଦି ଆର୍ଥର କୌଣସି ପତ୍ନୀଙ୍କୁ ଏକ ମୂଲ୍ୟବାନ ଉପହାର ଦିଅନ୍ତି, ତେବେ ବାକି ପତ୍ନୀମାନେ କ୍ରୋ-ଧି-ତ ହୁଅନ୍ତି। କେଉଁ ପତ୍ନୀଙ୍କୁ କେଉଁ ଉପହାର ଦିଆଯିବା ଉଚିତ୍ ସେ ଏହାକୁ ବୁଝନ୍ତି ନାହିଁ। ଯୁବକ ଜଣକ ସ୍ୱୀକାର କରିଛନ୍ତି ଯେ ତାଙ୍କର ଜଣେ ପତ୍ନୀ ତାଙ୍କୁ ଛା-ଡ଼ପ-ତ୍ର ଦେବାକୁ ଧ-ମ-କ ଦେଇଛନ୍ତି।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *