ଯଦି ଏହି ସର୍ତ୍ତକୁ ପୁରା କରିଦେବେ ଅଭିନେତ୍ରୀ ତମନ୍ନା ଭାଟିଆ, ତେବେ ନିଜ ବୁଲେଟରେ ବସାଇ ତମନ୍ନାକୁ ବୁଲାଇବେ ସଦଗୁରୁ ! ଜାଣନ୍ତୁ କଣ ରହିଛି ସର୍ତ୍ତ !

ବଲିଉଡ ଫିଲ୍ମରୁ ଜଣେ ଅଭିନେତ୍ରୀଙ୍କୁ ହିନ୍ଦୀ ରାଜ୍ୟରେ ଏକ ବଡ଼ ମାନ୍ୟତା ମିଳିଥିଲା। ସେ ହେଉଛନ୍ତି ତମନ୍ନା ଭାଟିଆ ଯିଏ ସାଉଥ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିର ଅଭିନେତ୍ରୀ। ତାଙ୍କ ନାମରେ ଅନେକ ହିଟ୍ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଅଛି। ବାହୁବଳିରେ ମଧ୍ୟ ସେ ନିଜର ସୌନ୍ଦର୍ଯ୍ୟ ଏବଂ ଅଭିନୟ ଦକ୍ଷତା ପ୍ରଦର୍ଶନ କରି ଦର୍ଶକଙ୍କ ହୃଦୟ ଜିତିଥିଲେ। ସେ ନିଜେ ଅନେକ ଷ୍ଟଣ୍ଟ୍ କରୁଥିବା ଦେଖାଯାଇଛି।

ସେ ତାଙ୍କ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ପାଇଁ ତାଲିମ ନିଅନ୍ତି ଏବଂ ଆକ୍ସନ୍ ମଧ୍ୟ ଶିଖନ୍ତି। ସେ ଏକ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ପାଇଁ ବୁଲେଟ୍ ଚଲାଇବା ମଧ୍ୟ ଶିଖିଥିଲେ। ସେ ନିଜେ ସଦଗୁରୁଙ୍କୁ ଏହା ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି। ଏଥିସହିତ ସଦଗୁରୁ ତାଙ୍କୁ ବୁଲେଟ୍ ରାଇଡ୍ କରିବାକୁ ମଧ୍ୟ ପ୍ରତିଶୃତି ଦେଇଛନ୍ତି। ତାଙ୍କ ସାମ୍ନାରେ ସାଧଗୁରୁ ଏକ ସର୍ତ୍ତ ରଖିଛନ୍ତି ଯାହାକୁ ତାଙ୍କୁ ପୂରଣ କରିବାକୁ ପଡିବ।

ହିନ୍ଦୀ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ସହିତ କ୍ୟାରିଅର୍ ଆରମ୍ଭ।

21 ଡିସେମ୍ବର 1989 ରେ ମୁମ୍ବାଇରେ ଜନ୍ମଗ୍ରହଣ କରିଥିବା ତମନ୍ନା ଭାଟିଆ ଆଜି ଜଣେ ସାଉଥ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିର ଏକ ଜଣାଶୁଣା ଅଭିନେତ୍ରୀ ହୋଇପାରିଛନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ସେ ହିନ୍ଦୀ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରୁ ନିଜର କ୍ୟାରିଅର୍ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ। 2005 ମସିହାରେ ତାଙ୍କ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ‘ଚାନ୍ଦ ସା ରୋଶନ ଚେହରା’ ଆସିଥିଲା।ସେହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରଟି ବେଶି କିଛି କାମ କରିପାରିଲା ନାହିଁ। ଏହା ପରେ ତମନ୍ନା ଦକ୍ଷିଣ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରି ଆଡକୁ ଗଲେ ଏବଂ ସେଠାରେ ସେ ଦର୍ଶକଙ୍କ ହୃଦୟରେ ବସିଗଲେ।

ସେଠାରେ ସେ ଅନେକ ହିଟ୍ ଫିଲ୍ମ ଦେଇଥିଲେ। 2012 ମସିହାରେ ତାଙ୍କ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ରେବେଲ୍ ଏକ ବଡ଼ ସଫଳତା ପାଇଲା। 2014 ମସିହାରେ ଏହା ପରେ ସେ ପୁଣି ହିନ୍ଦୀ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଆଡକୁ ଗଲେ। ତାଙ୍କର ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ହିମତବାଲା ଭଲ ବ୍ୟବସାୟ କରିଥିଲା। ବାହୁବଳିରେ ଅବନ୍ତିକା ଭୂମିକାରେ ତାଙ୍କୁ ମନୋନୀତ କରାଯାଇଥିଲା। ଏହା ପରେ ସେ ହିନ୍ଦୀ ସିନେମାରେ ମଧ୍ୟ ଜଡିତ ହୋଇଥିଲେ।

ସଦଗୁରୁଙ୍କ ସହ ଚାଟିଂ କରୁଥିବା ଦେଖାଯାଇଥିଲା।

ଜଗି ବାସୁଦେବ ସାଧଗୁରୁଙ୍କ ସହ ବାର୍ତ୍ତାଳାପରେ ତମନ୍ନା ଭାଟିଆଙ୍କୁ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି। ସେ ୟୁଟ୍ୟୁବରେ ନିଜର ଏକ ଭିଡିଓ ମଧ୍ୟ ସେୟାର କରିଛନ୍ତି। ଏଥିରେ ସେ ସଦଗୁରୁଙ୍କ ସହ କଥା ହେଉଥିବା ନଜର ଆସିଛନ୍ତି। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ମୋଟରସାଇକେଲ ଶିଖିଛନ୍ତି। ସେ ଏକ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ପାଇଁ ବୁଲେଟ ଚଲାଇବା ଶିଖିଥିଲେ।

ସଦଗୁରୁ ତମନ୍ନାଙ୍କୁ ପଚାରିଥିଲେ କି ସେ ତାଙ୍କୁ କେଉଁ ଫିଲ୍ମ ଦେଖାଇବାକୁ ଚାହିଁବେ ଯେଉଁଥିରେ ସେ ନିଜେ ଅଭିନୟ କରିଥିବେ? ଏଥିରେ ତମନ୍ନା କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ତାଙ୍କୁ ସର୍ବୋତ୍ତମ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ବାହୁବଳି ଦେଖାଇବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି। ସଦଗୁରୁ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ପାର୍ଟ-2 ଦେଖିଛନ୍ତି। ଏହା ଉପରେ ତମନ୍ନା କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ପାର୍ଟ-1 ରେ କାମ କରିଛନ୍ତି।

ସଦଗୁରୁ କେଉଁ ସର୍ତ୍ତ ରଖିଛନ୍ତି।

ସଦଗୁରୁ ସ୍ଲୋଭନିଆରୁ ଭେନିସକୁ ଯାଉଥିଲେ। ସେ ଏବେ ତାଙ୍କ ଦଳ ସହିତ ହିମାଚଳ ପ୍ରଦେଶରେ ରାଲି କରିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି। ସେ ତମନ୍ନାଙ୍କୁ କହିଥିଲେ ଯେ ଆପଣ ମଧ୍ୟ ଏହି ରାଇଡ଼ରେ ଯୋଗ ଦେଇ ପାରିବେ। ଆପଣଙ୍କୁ କେବଳ ଗୋଟିଏ ସର୍ତ୍ତ ପୂରଣ କରିବାକୁ ପଡିବ। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଯଦି ସେ ‘ମାଟି ବଞ୍ଚାଅ ( Save soil movement)’ ପଦକ୍ଷେପ ପାଇଁ ଯୋଗ ଦେବେ ତେବେ ସେ ଏହି ରାଇଡ଼ ରେ ଆସିପାରିବେ।

ସଦଗୁରୁଙ୍କ ଏହି ଅଫରରେ ଅଭିନେତ୍ରୀ ତମନ୍ନା ମଧ୍ୟ ବହୁତ ଖୁସି ହୋଇଥିଲେ। ତାପରେ ସେ କହିଥିଲେ ଯେ ସେ ତାଙ୍କ ସହ ଏହି ଅଭିଯାନର ଏକ ଅଂଶ ହେବାକୁ ମଧ୍ୟ ପସନ୍ଦ କରିବେ। ସେ ସଦଗୁରୁଙ୍କୁ ସୂଚନା ଦେଇଥିଲେ ଯେ ପୂର୍ବରୁ ବାଇକ ଚଲାଇ ପାରୁ ନଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ସେ ଏକ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ପାଇଁ ଗାଡି ଚଲାଇବା ଶିଖିଥିଲେ। ବର୍ତ୍ତମାନ ସେ ରାଇଡ଼ କରିପାରୁଛନ୍ତି। ତମନ୍ନା ଭାଟିଆ କହିଛନ୍ତି ଯେ ରାଇଡିଂ ଏକ ଅଲଗା ଅନୁଭୂତି ଦେଇଥାଏ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *