ଭଗବାନ ବୋଧେ ନିଜ ହାତରେ ତିଆରି କରିଛନ୍ତି ଏହି କୁନି ଝିଅକୁ, ଅଢେଇ ବର୍ଷ ବୟସରେ ତିଆରି କରୁଛି ଚମତ୍କାର ପେଟିଙ୍ଗ, ଦେଖନ୍ତୁ ଭିଡ଼ିଓ

ଆଜିର ମହିଳାମାନେ କଣ ଖାଇ ପିଲାମାନଙ୍କୁ ଜନ୍ମ କରୁଛନ୍ତି ଯେ ବହୁତ କମ୍ ବୟସରେ ସେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ ପ୍ରତିଭା ଦେଖାଇବା ଆରମ୍ଭ କରନ୍ତି। ଯେତେବେଳେ ଆମେ ଛୋଟ ଥିଲୁ ଆମେ ମୁତିବା, ହଗିବା, କାର୍ଟୁନ୍, ଚକୋଲେଟ୍ ଏବଂ ଖେଳିବା ଛଡା କିଛି ଜାଣିନଥିଲୁ। ସେହି ସମୟରେ ନିଜ ଭିତରେ ଥିବା ପ୍ରତିଭା ଖୋଜିବା ପାଇଁ ସମୟ ନଥିଲା କିନ୍ତୁ ଆଜିର ପିଢ଼ିର ପିଲାମାନେ ବହୁତ ଉନ୍ନତ ଅଟନ୍ତି। ସେମାନେ ଅଳ୍ପ ବୟସରେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଛନ୍ତି। ବର୍ତ୍ତମାନ ଅଢେଉ ବର୍ଷର ଏହି ଅନନ୍ୟ ଝିଅକୁ ଦେଖନ୍ତୁ

ଅନଭି ଅଗ୍ରୱାଲ (Anvi Agarwal) ଓଡିଶାରେ ରୁହନ୍ତି। ତାଙ୍କୁ ମାତ୍ର ଅଢେଇ ବର୍ଷ ବୟସ ହୋଇଛି। କିନ୍ତୁ ସେ ଏହି ବୟସରେ 117 ଚମତ୍କାର ଚିତ୍ରକଳା କରି ‘ୱାର୍ଲ୍ଡ ବୁକ୍ ଅଫ୍ ରେକର୍ଡସ’ରେ ନିଜ ନାମ ପଞ୍ଜିକରଣ କରିଛନ୍ତି। କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ, ଓଡିଶା ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କ ପ୍ରତିଭା ଦ୍ୱାରା ପ୍ରଭାବିତ ହେବା ପରେ ତାଙ୍କୁ ଏକ ଉପହାର ଦେଇଛନ୍ତି। ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଏହି ଛୋଟ ଝିଅର ଏତେ ଭଲ ପ୍ରତିଭା କିପରି ଜନ୍ମ ହେଲା?

ଯେତେବେଳେ ପିଲାଟି 9 ମାସର ହୋଇଥିଲା, ସେବେଠାରୁ ତିଆରି କରୁଛି ପେଣ୍ଟିଙ୍ଗ।

ଅନଭିଙ୍କ ପିତାମାତା କୁହନ୍ତି ଯେ ତାଙ୍କ ଝିଅ 9 ମାସ ବୟସରୁ ଚିତ୍ର ଆଙ୍କୁଛି। ପିଲାଦିନରୁ ସେ ଝିଅକୁ ମୋବାଇଲ୍ କିମ୍ବା ଟିଭିରୁ ଦୁରେଇ ରଖିଥିଲେ। ବରଂ ଯେତେବେଳେ ବି ସେ ଖାଦ୍ୟ ଖାଉଥିଲେ ସେ କିଛି ପେଣ୍ଟିଂ ସାମଗ୍ରୀ ଧରି ଖାଉଥିଲେ। ଏହିପରି ଧୀରେ ଧୀରେ ଅନଭିଙ୍କ ଚିତ୍ର ଅଙ୍କନ ପ୍ରତି ଆଗ୍ରହ ବଢିବାକୁ ଲାଗିଲା। ସମୟ ସହିତ ସେ ରଙ୍ଗ ଏବଂ ଚିତ୍ର ବିଷୟରେ ମଧ୍ୟ ଭଲ ବୁଝିପାରିଲେ।

ଅନଭି ଅଗ୍ରୱାଲଙ୍କୁ ଅଢେଇ ବର୍ଷ ବୟସ। କିନ୍ତୁ ଏହି ଅଳ୍ପ ବୟସରେ ସେ 37 ଟି ଟ୍ରିକ ସହିତ 72 ଟି ପେଣ୍ଟିଂ କରିଛନ୍ତି। ଆରମ୍ଭରେ ସେ ହଳଦି,ଲୁଣ, କେଶର ପାଣି ଇତ୍ୟାଦି ଖାଦ୍ୟ ସାମଗ୍ରୀ ସହିତ ଚିତ୍ର ଆଙ୍କୁଥିଲେ। ବର୍ତ୍ତମାନ ସେ ଏଥିରେ ଅଧିକ ବିଶେଷଜ୍ଞ ହୋଇପାରିଛନ୍ତି। ଅନଭିଙ୍କ ଏହି ପ୍ରତିଭା ଦ୍ୱାରା ପ୍ରଭାବିତ ହୋଇ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ତାଙ୍କୁ ଅଟୋଗ୍ରାଫ୍ ଵାଲା ଫଟୋ ଦେଇ ଆଶୀର୍ବାଦ ଦେଇଥିଲେ।

ପିତାମାତାଙ୍କୁ ଅଟେ ନିଜ ଝିଅ ଉପରେ ଗର୍ବ।

ଅନଭିଙ୍କ ମାତା ଅନୁରାଧା ଡାଲମିଆ ଏବଂ ପିତା ବିଶେଷ ଅଗ୍ରୱାଲ ନିଜ ଝିଅ ପାଇଁ ବହୁତ ଗର୍ବିତ। ଭବିଷ୍ୟତରେ ଅନଭି ଏହି କଳାକୁ ଏକ ଉଚ୍ଚ ସ୍ତରକୁ ନେଇଯିବେ ବୋଲି ସେମାନେ ଆଶା କରୁଛନ୍ତି। କିଏ ଜାଣେ ଆସନ୍ତାକାଲି ଏହି ଛୋଟ ଝିଅଟି ଭାରତର ସବୁଠାରୁ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଚିତ୍ରକାର ହେବ। ଠିକ୍ ଏହି ଝିଅ ଦ୍ୱାରା ଅନୁପ୍ରାଣିତ ହୋଇ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ପିଲାମାନଙ୍କୁ ପିଲାଦିନରୁ କିଛି ନା କିଛି ଶିଖାଇ ପାରିବେ। ସେମାନଙ୍କୁ ମୋବାଇଲ୍ ଟିଭିରୁ ଦୂରରେ ରଖିବା ଦ୍ୱାରା ଆପଣ ଏହିପରି ଜିନିଷ ବିଷୟରେ ଜ୍ଞାନ ଦେଇପାରିବେ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *