ବିଧବା ଖୁଡିକୁ ହୋଇଥିଲା ଏଡ଼ସ୍, ନାବାଳକ ପୁତୁରାକୁ ନେଇଗଲେ ନିଜ ଗାଁକୁ ଏବଂ ଜାଣିଶୁଣି ରଖିଥିଲେ ଶାରୀରିକ ସମ୍ବନ୍ଧ,ଆଉ ତା ପରେ …ଜାଣନ୍ତୁ ପୁରା ଘଟଣା

ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡରୁ ଏକ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ ଖବର ବାହାରିଛି। ଏହି ଖବର ଜାଣିବା ପରେ ଆପଣ ମଧ୍ୟ ଭାବିବାକୁ ବାଧ୍ୟ ହେବେ ଯେ ଖୁଡି ତାଙ୍କ ପୁତୁରା ସହିତ ଏପରି କିପରି କରିପାରିବେ? ଖୁଡି ଏବଂ ପୁତୁରା ସମ୍ପର୍କ ପବିତ୍ର ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ। ଏହା ପରେ ମଧ୍ୟ ଏଡସ୍ ପୀଡିତ ଖୁଡି ଯାହା କରିଥିଲେ ତାହା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ ଅଟେ।

ଖୁଡିଙ୍କର ଏହି କାର୍ଯ୍ୟ ଏହି ସମୟରେ ସମଗ୍ର ଅଞ୍ଚଳରେ ଚର୍ଚ୍ଚାର ବିଷୟ ହୋଇ ରହିଛି। ଖୁଡିଙ୍କର ଏହି କାର୍ଯ୍ୟରେ ସମସ୍ତେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଯାଇଛନ୍ତି। ଖୁଡି ଏଡ୍ସରେ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଥିଲେ। ଏହା ପରେ ସେ ତାଙ୍କ ନାବାଳକ ପୁତୁରା ସହିତ ଏପରି କାର୍ଯ୍ୟ କଲେ ଯାହା ଭାବିବା ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ। ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ସମଗ୍ର ବିଷୟ କଣ।

ଏହି ଘ-ଟଣା ରୁଦ୍ରପୁରରୁ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି।

ଏଡ୍ସ ସଂକ୍ରମିତ ଖୁଡିଙ୍କର ଏହି ଆଶ୍ଚ-ର୍ଯ୍ୟଜ-ନକ ଘ-ଟଣା ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡର ରୁଦ୍ରପୁର ଜିଲ୍ଲାରୁ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି। ଟ୍ରାଞ୍ଜିଟ୍ କ୍ୟାମ୍ପ ପୋ-ଲି-ସ୍ ଷ୍ଟେ-ସନ ଅଞ୍ଚଳରେ ଜଣେ 23 ବର୍ଷ ବୟସ୍କା ମହିଳା ଏଠାରେ ରୁହନ୍ତି। ତାଙ୍କ ସ୍ୱାମୀ ଏଡସ୍ ରୋଗରେ ଆ-କ୍ରା-ନ୍ତ ହୋଇଥିଲେ। ଅସୁସ୍ଥତା ପରେ ତାଙ୍କର ମୃ-ତ୍ୟୁ ହୋଇଥିଲା। ପରେ ଜଣାପଡିଥିଲା ​​ଯେ ମହିଳା ଜଣକ ମଧ୍ୟ ଏଡ୍ସରେ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଥିଲେ।

ମହିଳାଙ୍କ ବଡଯା ଙ୍କ ପୁଅ ଜଣେ ନାବାଳକ ଅଟେ। ସେ ମହିଳାଙ୍କ ସହ ଅଧିକ ମିଶାମିଶି କରୁଥିଲା। 15 ବର୍ଷର ନାବାଳକ ପୁତୁରା ଖୁଡିଙ୍କ କଥା ଦ୍ୱାରା ଫସି ଯାଇଥିଲା। ଏହା ପରେ ସେ ପୁତୁରାକୁ ଶାରୀ-ରିକ ସମ୍ପର୍କ ରଖିବାକୁ ପ୍ରବର୍ତ୍ତାଇଲେ।

ଉଭୟ ପୁରନପୁରରେ ଶାରୀ-ରିକ ସମ୍ପର୍କ ରଖିଲେ।

ଖୁଡି ଗାଁ ପିଲିଭିତିର ପୁରନପୁରରେ ପଡେ। ସେ ଏକ ଯୋଜନା ପ୍ରସ୍ତୁତ କରି ପ୍ରଥମେ ପୁତୁରାକୁ ପୁରନପୁରକୁ ପଠାଇଲେ। ଏହା ପରେ ସେ ନିଜେ ଗାଁକୁ ଗଲେ। ସେଠାରେ ସେ ପୁତୁରା ସହିତ ଶାରୀ-ରିକ ସମ୍ପର୍କ ରଖିଥିଲେ। ତେବେ ପିଲାଟି ଜାଣି ନଥିଲା ଯେ ତାଙ୍କ ଖୁଡିଙ୍କର ଏଡ୍ସ ଅଛି। ତାପରେ ଯେତେବେଳେ ସେ ରୁଦ୍ରପୁରକୁ ଆସିଲେ, ସେଠାରେ ମଧ୍ୟ ପୁତୁରା ସହିତ ତାଙ୍କର ସମ୍ପର୍କ ରଖିଥିଲେ।

ଖୁଡି ବହୁତ ଭଲ ଭାବରେ ଜାଣିଥିଲେ ଯେ ତାଙ୍କର ଏଡସ୍ ଅଛି। ଏହା ପରେ ମଧ୍ୟ ସେ ପୁତୁରା ସହ ସମ୍ପର୍କ ବଜାୟ ରଖିଥିଲେ। ପୁଅର ପରିବାର ସଦସ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ନିଜ ପୁଅକୁ ଏହି ରୋଗରେ ସଂକ୍ରମିତ କରିବା ପାଇଁ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟମୂଳକ ଭାବେ ଏପରି କାର୍ଯ୍ୟ କରିଥିଲେ। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ଚାହୁଁଥିଲେ ଯେ ତାଙ୍କ ପୁତୁରା ମଧ୍ୟ ଏଚ୍.ଆଇ.ଭି ପଜିଟିଭ୍ ହେଉ।

ପୋ-ଲି-ସ କଲା ଗି-ରଫ।

ପ୍ରଥମେ କେହି ଜାଣି ନଥିଲେ ଯେ ଖୁଡିଙ୍କର ମଧ୍ୟ ଏଡସ୍ ଅଛି। ଅବଶ୍ୟ ପରେ ଯେତେବେଳେ ପରିବାର ଖୁଡି-ପୁତୁରା ସମ୍ପର୍କ ବିଷୟରେ ଜାଣିବାକୁ ପାଇଲେ, ସେହି ସମୟରେ ଖୁଡିର ଏଡସ୍ ରୋଗ ମଧ୍ୟ ଜଣା ପଡିଲା। ଏହା ପରେ ଘରେ ଉତ୍ତେଜନା ଦେଖାଦେଇଥିଲା। ପୁଅର ପରିବାର ସଦସ୍ୟ କହିଥିଲେ ଯେ ପୁରନପୁରରେ ପୁତୁରା ସହ ଖୁଡିର ସମ୍ପର୍କ ଅଛି।

ଏହା ପରେ ପୁରା ଘ-ଟଣା ପୋ-ଲି-ସ ପାଖରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲା। ପ୍ରାରମ୍ଭିକ ଅ-ନୁସ-ନ୍ଧାନରେ ପୁଅର ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ଦାବି ସତ୍ୟ ବୋଲି ଜଣାପଡିଛି। ବାଳକଟି ନାବା-ଳକ ହୋଇଥିବାରୁ ପୋଲିସ POCSO ଅଧିନିୟମ ଅନୁଯାୟୀ ଖୁଡି ବିରୋ-ଧରେ ମା-ମ-ଲା ରୁଜୁ କରିଥିଲା। ପୋ-ଲି-ସ ଖୁଡିଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଗି-ର-ଫ କରିଛି। ବର୍ତ୍ତମାନ ସମଗ୍ର ଘଟ-ଣାର ଅ-ନୁସ-ନ୍ଧାନ କରାଯାଉଛି। ବାଳକଟିର ଚିକିତ୍ସା କରାଯାଇଛି।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *