ଏହି ମୋବାଇଲ ଆପ୍ଲିକେସନକୁ ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତୁ,ଶସ୍ତାରେ ମିଳିବ ପେଟ୍ରୋଲ ଏବଂ ଡିଜେଲ !

ଗତ 16 ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ଭାରତର ସମସ୍ତ ସହରରେ ପେଟ୍ରୋଲ-ଡିଜେଲ ମୂଲ୍ୟ 14 ଥର ବୃଦ୍ଧି କରାଯାଇଛି। ଦିଲ୍ଲୀ ଏବଂ ମୁମ୍ବାଇରେ ପେଟ୍ରୋଲର ମୂଲ୍ୟ ଆକାଶକୁ ଛୁଇଁଛି। ଏହି ମୂଲ୍ୟ ଲୋକଙ୍କୁ ବହୁତ ଅସୁବିଧାରେ ପକାଉଛି। ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଏପରି କିଛି ମୋବାଇଲ୍ ଆପ୍ ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ, ଯାହା ସାହାଯ୍ୟରେ ଆପଣ କମ୍ ମୂଲ୍ୟରେ ଆପଣଙ୍କ ଗାଡିରେ ପେଟ୍ରୋଲ୍-ଡିଜେଲ୍ ଭରି ପାରିବେ। ଚାଲନ୍ତୁ ଏହି ଆପଗୁଡ଼ିକ ଉପରେ ନଜର ପକାଇବା।

Fuel@IOC App।

ଏହା ହେଉଛି Indian Oil ର ମୋବାଇଲ୍ ଆପ୍। ଏହି ଆପ୍ ସହିତ ଆପଣ ପେଟ୍ରୋଲ୍-ଡିଜେଲର ଲାଇଭ୍ ମୂଲ୍ୟ ଯାଞ୍ଚ କରିପାରିବେ। ଏହି ଆପରେ ପେଟ୍ରୋଲ-ଡିଜେଲର ମୂଲ୍ୟ ଯାଞ୍ଚ କରିବାକୁ, ଏହାକୁ ଡାଉନଲୋଡ୍ କରିବା ପରେ ଆପଣଙ୍କୁ ଏଠାରେ ଏକ ଆକାଉଣ୍ଟ୍ ତିଆରି କରିବାକୁ ପଡିବ। ଏହା ପରେ ଆପରେ ଦିଆଯାଇଥିବା ‘ଲୋକେଟ ଅସ’ ଟ୍ୟାବ୍ ସାହାଯ୍ୟରେ, ଆପଣ ମାନଚିତ୍ରରେ ଆପଣଙ୍କ ନିକଟରେ ଥିବା ପେଟ୍ରୋଲ୍ ପମ୍ପଗୁଡ଼ିକ ବିଷୟରେ ଜାଣିପାରିବେ ଏବଂ କମ୍ ମୂଲ୍ୟରେ ପେଟ୍ରୋଲ୍-ଡିଜେଲ୍ କେଉଁଠୁ ପାଇବେ ତାହା ମଧ୍ୟ ଜାଣିପାରିବେ। ଉଭୟ ଆଇଓଏସ୍ ଏବଂ ଆଣ୍ଡ୍ରଏଡ୍ ବ୍ୟବହାରକାରୀ ଏହି ଆପ୍ ଡାଉନଲୋଡ୍ କରିପାରିବେ।

MapMyFuel App।

ଏହି ଆପ୍ ସହିତ ଆପଣ ପେଟ୍ରୋଲ୍-ଡିଜେଲର ମୂଲ୍ୟ ଏବଂ CNG ର ମୂଲ୍ୟ ମଧ୍ୟ ଜାଣିପାରିବେ। ଏଥିରେ IOCL, HPCL, BPCL, Reliance Petroleum, Essar Petroleum ଏବଂ Shell India ଅଧୀନରେ ପେଟ୍ରୋଲ ପମ୍ପ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ। ଏହା ଏକ ଏପରି ଆପ୍ ଯେଉଁଠାରେ ଲୋକମାନେ ପେଟ୍ରୋଲ, ଡିଜେଲ ଏବଂ ସିଏନଜି ମୂଲ୍ୟ ବିଷୟରେ ପରସ୍ପରକୁ ସୂଚନା ଦିଅନ୍ତି।

SmartDrive App।

ଏହି ଆପରୁ ଆପଣ ଜାଣିପାରିବେ କେଉଁ ପେଟ୍ରୋଲ ଷ୍ଟେସନରୁ ଆପଣ କମ୍ ମୂଲ୍ୟରେ ପେଟ୍ରୋଲ-ଡିଜେଲ ପାଇପାରିବେ। ଏହି ଆପ୍ ହେଉଛି BPCL ର ଏକ ଆପ୍ ଯାହା ଆପଣଙ୍କୁ ପେଟ୍ରୋଲ ଏବଂ ଡିଜେଲର ଦୈନିକ ମୂଲ୍ୟ, ନିକଟସ୍ଥ ପେଟ୍ରୋଲ ପମ୍ପଗୁଡିକର ଅବସ୍ଥାନ ଏବଂ ସେଠାରେ ମିଳୁଥିବା ପେଟ୍ରୋଲ ଏବଂ ଡିଜେଲର ମୂଲ୍ୟ ବିଷୟରେ କହିଥାଏ।

Daily Petrol/Diesel Price App।

ଏହି ଆପ୍ ସହିତ ଆପଣ ସହରରେ ପେଟ୍ରୋଲ ଏବଂ ଡିଜେଲର ମୂଲ୍ୟ ବିଷୟରେ ଜାଣିପାରିବେ। ଏଥିସହ ଏହି ଆପ୍ ସହିତ ଆପଣ ସହରର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନ ଏବଂ ଅଞ୍ଚଳରେ ପେଟ୍ରୋଲ-ଡିଜେଲ ମୂଲ୍ୟର ବିବରଣୀ ଏବଂ ଗତ କିଛି ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ସେମାନଙ୍କ ମୂଲ୍ୟରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ ବିଷୟରେ ଜାଣିପାରିବେ। ଏହି ଆପ୍ ପ୍ଲେ ଷ୍ଟୋରରୁ ଡାଉନଲୋଡ୍ ହୋଇପାରିବ।

ଏହି ଆପ୍ସ ବ୍ୟତୀତ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ନିକଟରେ ଥିବା ପେଟ୍ରୋଲ ପମ୍ପରେ ଉପଲବ୍ଧ ପେଟ୍ରୋଲ ଏବଂ ଡିଜେଲର ମୂଲ୍ୟ ବିଷୟରେ ମଧ୍ୟ ଜାଣିପାରିବେ। ଫୋନ୍ ନମ୍ବର ‘92249-92249’ କୁ SMS ‘RSP DEALER CODE’ ପଠାଇ ଆପଣ ନିଜ ସହରରେ ଇନ୍ଧନ ମୂଲ୍ୟ ଯାଞ୍ଚ କରିପାରିବେ। ଭାରତ ପେଟ୍ରୋଲିୟମ ଏବଂ ହିନ୍ଦୁସ୍ତାନ ପେଟ୍ରୋଲିୟମ ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ସମାନ ସେବା ଉପଲବ୍ଧ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *