ପ୍ରଥମେ ୩ ବର୍ଷର ନି-ରୀ-ହ ପିଲାକୁ କୋଳରେ ଉଠାଇଲା, ଆଉ ତାପରେ କେନାଲକୁ ଡେ-ଇଁଗଲା ବାପା.. ଜାଣନ୍ତୁ ଆଗକୁ କଣ ହେଲା….

ଉତ୍ତରଖଣ୍ଡରୁ ଏକ ଆଶ୍ଚ-ର୍ଯ୍ୟଜ-ନକ ମା-ମ-ଲା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି। ଉଦାସୀନତା ହେତୁ ଏଠାରେ ଜଣେ ପିତା ଏପରି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଥିଲେ, ଯେଉଁଥିପାଇଁ ସମସ୍ତେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଯାଇଥିଲେ। ସେ ନିଜ ଜୀବନକୁ ଶେଷ କରିବାକୁ ସ୍ଥିର କଲେ। ଏହା ପରେ ସେ ନିଜର 3 ବର୍ଷର ନିରୀହ ପୁଅକୁ କୋଳରେ ନେଇ କେନାଲକୁ ଡେଇଁପଡିଲେ।

ଯେତେବେଳେ ଏହି ମା-ମ-ଲା ପୋ-ଲି-ସ ପାଖରେ ପହଁଚିଲା ସେମାନେ ମଧ୍ୟ କିଛି ବୁଝିପାରିଲେ ନାହିଁ। ସର୍ବଶେଷରେ ଜଣେ ପିତା କିପରି ଏତେ ନିଷ୍ଠୁର ହୋଇପାରନ୍ତି ଯିଏ ନିଜ ପୁଅର ଜୀବନକୁ ବି-ପ-ଦରେ ପକାଇବ? ଯେତେବେଳେ ପୋ-ଲି-ସ ଅ-ନୁସ-ନ୍ଧାନ କଲା ସେତେବେଳେ ଏକ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ ଭିଡିଓ ଉ-ଦ୍ଧା-ର କରାଯାଇଥିଲା। ଏହା ପରେ ସେହି ବାପା ଏବଂ ପୁଅର କଣ ହେଲା ଜାଣନ୍ତୁ।

ପିତାଙ୍କୁ ଆ-ତ୍ମହ-ତ୍ୟା ବିଷୟରେ କହି ବାହାରିଥିଲା।

ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡର ୠଷିକେଶରୁ ଏହି ମା-ମ-ଲା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି। ଏଠାରେ ରହୁଥିବା ସୁନୀଲ ବଂସଲ ଶନିବାର ରାତିରେ ପୋ-ଲି-ସ ଷ୍ଟେ-ସ-ନରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ। ସେ ପୋ-ଲି-ସକୁ କହିଛନ୍ତି ଯେ ତାଙ୍କ ପୁଅ ଆ-ତ୍ମହ-ତ୍ୟା କରିବ କହି ଘରୁ ବାହାରି ଯାଇଥିଲେ। ସେ ତାଙ୍କର 3 ବର୍ଷର ନାତି ରାଘବଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ନିଜ ସହ ନେଇଯାଇଥିଲେ। ବର୍ତ୍ତମାନ ଉଭୟଙ୍କ ବିଷୟରେ କିଛି ଜଣା ପଡ଼ିନାହିଁ।

ସୁନୀଲ ପୋ-ଲି-ସକୁ କହିଛନ୍ତି ଯେ ବ୍ୟକ୍ତିଟି ନିଜ ପୁଅ ସହିତ କାରରୁ ବାହାରକୁ ଯାଇଥିଲେ। ତାଙ୍କୁ ଅଟକାଇବା ପାଇଁ ଅନେକ ଚେଷ୍ଟା କରାଯାଇଥିଲା କିନ୍ତୁ ସେ କାହା କଥା ଶୁଣିଲେ ନାହିଁ। ସୁନୀଲ କହିଛନ୍ତି ଯେ ତାଙ୍କ ପୁଅ କହିଥିଲେ ଯେ କାରରେ ସେ ରୁଦ୍ରପ୍ରୟାଗକୁ ଯିବେ ବୋଲି । ସେଠାରେ ସେ ଆ-ତ୍ମହ-ତ୍ୟା କରିବେ। ଯେତେବେଳେ ସେ ଦୀର୍ଘ ସମୟ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଫେରି ନଥିଲେ, ଘରଲୋକ ସବୁ ଭ-ୟଭୀ-ତ ହେବାକୁ ଲାଗିଲେ।

ସିସିଟିଭି ଯାଞ୍ଚରେ ମିଳିଲା ସ୍ଥାନ।

ପୋ-ଲି-ସ ସୁନୀଲଙ୍କ କଥାକୁ ଗମ୍ଭୀରତାର ସହ ନେଇଥିଲା। ଏକ ମା-ମ-ଲା ପଞ୍ଜିକରଣ କରିବା ପରେ ସେମାନେ ଆଖପାଖର ସିସିଟିଭି ଫୁଟେଜ୍ ସ୍କାନ୍ କରିବା ଆରମ୍ଭ କଲେ। ଗୋଟିଏ ଫୁଟେଜରେ ତାଙ୍କ କାର ଦେଖାଯାଇଥିଲା। ସେ ବ୍ୟାରେଜ ନିକଟରେ ଯାଉଥିବାର ନଜର ଆସିଥିଲେ। ଦ୍ୱିତୀୟ ସିସିଟିଭିରେ ସେ ଚିଲା ଆଡକୁ ଯାଉଥିବାର ନଜର ଆସିଥିଲେ। ଅବଶ୍ୟ ଏହା ପରେ କୌଣସି ସ୍ଥାନ ଦେଖାଗଲା ନାହିଁ।

ରବିବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଲକ୍ଷ୍ମଣଜୁଲା ପ୍ରଭାରୀଙ୍କୁ ଏକ ଭାଇରାଲ ଭିଡିଓ ବିଷୟରେ ଖବର ମିଳିଥିଲା। ସେମାନେ ଜାଣିବାକୁ ପାଇଲେ ଯେ ଜଣେ ଯୁବକ ଚିଲା କେନାଲକୁ ଡେଇଁ ପଡିଛନ୍ତି। କେହି ଜଣେ ତାଙ୍କ କେନାଲକୁ ଡେଇଁବାର ଏକ ଭିଡିଓ ମଧ୍ୟ କରିଥିଲେ। ଏହା ବହୁତ ଭାଇରାଲ୍ ହୋଇଯାଇଥିଲା।

ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଜଣାପଡିନାହିଁ।

ଏହା ପରେ ପୋ-ଲି-ସ ମିଳିତ ଅପରେସନ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲା। ଲକ୍ଷ୍ମଣଜୁଲା ଏବଂ ୠଷିକେଶ ପୋ-ଲି-ସ ଦଳ ସେଠାକୁ ଯାଇ ପଚାରି ବୁଝିଥିଲେ। ଜାଣିବାକୁ ମିଳିଛି ଯେ ଜଣେ ଯୁବକ ଶନିବାର ଦିନ କେନାଲକୁ ଡେଇଁ ପଡିଛନ୍ତି। ସେ ଏକ କାରରେ ଆସିଥିଲେ।

ସୂଚନା ପାଇବା ପରେ ପୋ-ଲି-ସ ଅର୍ଚିତର ଉପସ୍ଥିତିକୁ ନିଶ୍ଚିତ କରିଥିଲା। ଏହା ପରେ ଯେତେବେଳେ ପୋ-ଲି-ସ ଖୋ-ଜାଖୋ-ଜି କଲା, ସେତେବେଳେ କେହି ମିଳିଲେ ନାହିଁ। ପୋ-ଲି-ସ ସେଠାରେ ଆପତ୍ତି ପ୍ରବ-ନ୍ଧନ ଦଳକୁ ଡାକିଥିଲା। ସେମାନେ ଉଭୟଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଖୋଜିଥିଲେ କିନ୍ତୁ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କୌଣସି ସଫଳତା ମିଳିନାହିଁ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *