ଏହି ବ୍ୟବସାୟର ଋତୁ ଆସିଗଲା, କେବଳ 10,000 ଟଙ୍କାରେ କରନ୍ତୁ ଆରମ୍ଭ, ପ୍ରତିମାସରେ ହେବ ପ୍ରଚୁର ଲାଭ !

ଯଦି ଆପଣ ଏପରି ବ୍ୟବସାୟ ଖୋଜୁଛନ୍ତି, ଯେଉଁଠାରେ ବହୁତ କମ୍ ବିନିଯୋଗ କରି ପ୍ରତି ମାସରେ ଏକ ବଡ଼ ରୋଜଗାର ହୋଇପାରିବ, ତେବେ ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଏପରି ଏକ ବ୍ୟବସାୟ କହୁଛୁ, ଯେଉଁଥିରେ କ୍ଷତିର ସମ୍ଭାବନା ବହୁତ କମ୍। ଏହା ଏକ ବ୍ୟବସାୟ ଯାହାର ଚାହିଦା ସବୁବେଳେ ଥାଏ। ଆପଣ ମାତ୍ର 10,000 ଟଙ୍କା ବିନିଯୋଗ କରି ଏହାକୁ ଆରମ୍ଭ କରିପାରିବେ। ଆମେ ଆଇସକ୍ରିମ ପାର୍ଲର ବିଷୟରେ କହୁଛୁ। ଦେଶରେ ଆଇସକ୍ରିମ ପ୍ରେମୀଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ଦ୍ରୁତ ଗତିରେ ବୃଦ୍ଧି ପାଉଛି। ଗ୍ରୀଷ୍ମ ବ୍ୟତୀତ ଲୋକମାନେ ଶୀତଦିନେ ମଧ୍ୟ ଆଇସ୍କ୍ରିମ୍ ଖାଆନ୍ତି।

କିପରି ଆରମ୍ଭ କରିବେ।

ଆରମ୍ଭ କରିବା ପାଇଁ ଆପଣଙ୍କୁ କେବଳ ଏକ ଫ୍ରିଜର୍ ଦରକାର। ଆପଣ ଘରେ କିମ୍ବା ଯେକୌଣସି ସ୍ଥାନରେ ଏକ ଦୋକାନ ଭଡା ଦେଇ ଆରମ୍ଭ କରିପାରିବେ। ଏହା ବ୍ୟତୀତ 400 ରୁ 500 ବର୍ଗଫୁଟର ଯେକୌଣସି ସ୍ଥାନ ଏକ ଆଇସ୍କ୍ରିମ୍ ପାର୍ଲର ଖୋଲିବା ପାଇଁ ଯଥେଷ୍ଟ। ଏଥିରେ ଆପଣ 5 ରୁ 10 ଜଣଙ୍କ ପାଇଁ ବସିବାର ବ୍ୟବସ୍ଥା ମଧ୍ୟ କରିପାରିବେ। ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଯଦି ଆପଣଙ୍କର ବ୍ୟବସାୟ ଦ୍ରୁତ ଗତିରେ ଚାଲୁଛି, ତେବେ ଏଥିରେ ଅଧିକ ଅଭିବୃଦ୍ଧି ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି।

ବାଣିଜ୍ୟ ସଂସ୍ଥା FICCI ଏକ ରିପୋର୍ଟରେ କହିଛି ଯେ 2022 ସୁଦ୍ଧା ଦେଶରେ ଆଇସକ୍ରିମ ବ୍ୟବସାୟ ଏକ ବିଲିୟନ ଡଲାର ଅତିକ୍ରମ କରିବ। ଆପଣଙ୍କୁ FSSAI ରୁ ଏକ ଲାଇସେନ୍ସ ପାଇବା ଆବଶ୍ୟକ। ଏହା ଏକ 15 ଅଙ୍କ ବିଶିଷ୍ଟ ପଞ୍ଜୀକରଣ ସଂଖ୍ୟା, ଯାହା ନିଶ୍ଚିତ କରେ ଯେ ଏଠାରେ ପ୍ରସ୍ତୁତ ଖାଦ୍ୟ ସାମଗ୍ରୀ FSSAI ର ଗୁଣାତ୍ମକ ମାନ ପୂରଣ କରେ।

ଆଇସକ୍ରିମର ବ୍ୟବସାୟ କରିବା ପାଇଁ ଆପଣ ଅମୁଲ ଆଇସକ୍ରିମ ପାର୍ଲରର ଏକ ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜ ମଧ୍ୟ ନେଇପାରିବେ। ଏଥିପାଇଁ ସର୍ବନିମ୍ନ 300 ବର୍ଗଫୁଟର ସ୍ଥାନ ଆବଶ୍ୟକ ହେବ। ଯଦି ଆପଣଙ୍କର ପର୍ଯ୍ୟାପ୍ତ ସ୍ଥାନ ଅଛି ଆପଣ ଏକ ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜ୍ ପାଇଁ ଆବେଦନ କରିବାକୁ [email protected] କୁ ଇମେଲ୍ କରିପାରିବେ। ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଆପଣ ଏହି ଲିଙ୍କ୍ http://amul.com/m/amul କୁ ଯାଇ ବିସ୍ତୃତ ଭାବେ ସୂଚନା ପାଇପାରିବେ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *