ଘରେ ପିତା ୩୫ ବର୍ଷ ଧରି ତିଆରି କରୁଥିଲେ ଜୋତା, ଝିଅ ସବଇନିସ୍ପେକ୍ଟର ହୋଇ ଦେଲା ସମ୍ମାନ

କୁହାଯାଏ ଯେ ଯଦି କିଛି କରିବାକୁ ଇଚ୍ଛା ଥାଏ, ତେବେ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ନିଜ ପରିଶ୍ରମର ନିଶ୍ଚୟ ସଫଳତା ପାଇଥାଏ। ସିରସା ଜିଲ୍ଲାର ଡାବୱାଲି ସହରରେ ରହୁଥିବା ଆରତୀ ମଧ୍ୟ ସମାନ ମାନ୍ୟତା ହାସଲ କରିଛନ୍ତି। ଅତୀତରେ ଆରତୀ ପୋଲିସ ନିଯୁକ୍ତି ପାଇଁ ପରୀକ୍ଷା ଦେଇଥିଲେ, ଯେଉଁଥିରେ ସେ ପାସ୍ ମଧ୍ୟ କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ବର୍ତ୍ତମାନ ଆରତୀଙ୍କୁ ହରିୟାଣା ପୋଲିସର ସବ୍-ଇନ୍ସପେକ୍ଟର ଭାବେ ମନୋନୀତ କରାଯାଇଛି

ପଡୋଶୀମାନେ କଲେ ଫୁଲମାଳ ସହିତ ସ୍ୱାଗତ।

ଆରତୀଙ୍କୁ ପୋଲିସ ଚାକିରି ମିଳିଲା ବୋଲି ସୂଚନା ପାଇବା ପରେ ତାଙ୍କ ପରିବାର ସଦସ୍ୟ ଏବଂ ସେମାନଙ୍କ ପଡୋଶୀଙ୍କର ଖୁସିର କୌଣସି ସୀମା ନଥିଲା। ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ହରିୟାଣା ପୋଲିସ ୟୁନିଫର୍ମ ପିନ୍ଧି ଆରତୀ ତାଙ୍କ ଘରକୁ ଫେରିବା ମାତ୍ରେ ଆରତୀଙ୍କ ପରିବାର ସଦସ୍ୟ ଏବଂ ପଡ଼ୋଶୀମାନେ ତାଙ୍କୁ ଫୁଲମାଳ ଦେଇ ସ୍ୱାଗତ କରିଥିଲେ।

ମିଡିଆ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିବା ପାଇଁ ପଛାଉଛନ୍ତି ଆରତୀ।

ଅବଶ୍ୟ ଆରତୀ ମିଡିଆ ସମ୍ମୁଖରେ ହାଜର ହେବାକୁ ପଛଘୁଞ୍ଚା ଦେଉଛନ୍ତି, ତଥାପି ଗରୀବ ଝିଅ ହରିୟାଣା ପୋଲିସରେ ଚାକିରି ପାଇବା ପରେ ଡାବୱାଲି ଅଞ୍ଚଳର ଲୋକମାନେ ଖୁସି ଥିବା ଦେଖାଯାଉଛି। ଆରତୀଙ୍କ ପରିବାର ସଦସ୍ୟ ମଧ୍ୟ ହରିୟାଣା ସରକାରଙ୍କୁ କୃତଜ୍ଞତା ଜଣାଇଛନ୍ତି।

35 ବର୍ଷ ପାଇଁ ଜୋତା ତିଆରି କାମ କରନ୍ତି ପିତା।

ଆରତୀଙ୍କ ପିତା ତରସେମ ଲାଲ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ଗତ 35 ବର୍ଷ ଧରି ତାଙ୍କ ଘରେ ଜୋତା ତିଆରି କରନ୍ତି। ଏହି ଛୋଟ ବ୍ୟବସାୟ ମାଧ୍ୟମରେ ସେ ନିଜ ପରିବାର ପାଇଁ ରୋଜଗାର କରନ୍ତି।

କାରବାର ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ଟଙ୍କା ନଥିଲା।

ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ତାଙ୍କର ଦୁଇଟି ଝିଅ ସହ ଏକ ପୁଅ ସନ୍ତାନ ମଧ୍ୟ ଅଛନ୍ତି। ଯେଉଁଥିରେ ଉଭୟ ଝିଅ ବିଏ ପାସ୍ କରିଥିବାବେଳେ ପୁଅଟି ବିଏ ପାଇଁ ପାଠ ଜାରିରଖିଛି। ତରସେମ ଲାଲଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ, ଗରିବ ହୋଇଥିବାରୁ ତାଙ୍କର କୌଣସି ରାଜନୈତିକ ସଂଯୋଗ ନଥିଲା, ଯେଉଁଥିପାଇଁ ତାଙ୍କ ପାଖରେ ଆଦୌ କାରବାରର ବ୍ୟବସ୍ଥା ନଥିଲା। ତାଙ୍କ ଝିଅ ଆରତୀ ପୁରା ମାନଲଗାଇ ପୋଲିସ୍ ନିଯୁକ୍ତି ପାଠପଢ଼ାରେ ମଗ୍ନ ଥିଲେ। ସେ ଦିନରାତି ଅଧ୍ୟୟନରେ ବ୍ୟସ୍ତ ରହୁଥିଲେ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *