ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଜେଲେନସ୍କିଙ୍କ ଶକ୍ତି ହେଉଛି ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀ ଓଲେନା, ଜାଣନ୍ତୁ ତାଙ୍କ ବିଷୟରେ ସବୁକିଛି..

ୟୁକ୍ରେନ ଉପରେ ଋଷ ନିଜର ଆଭିମୁଖ୍ୟକୁ କଡାକଡି କରିବା ଆରମ୍ଭ କରିଛି। ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଋଷ ଏବଂ ୟୁକ୍ରେନ ମଧ୍ୟରେ ଚାଲିଥିବା ଯୁଦ୍ଧ ଉପରେ ସମଗ୍ର ବିଶ୍ୱର ନଜର ରହିଛି। ୟୁକ୍ରେନ ସାମରିକ ଶକ୍ତିରେ କମ୍ ଥିବାବେଳେ ଋଷ ଏକ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ଦେଶ। ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ ୟୁକ୍ରେନ ସେନା ଏବଂ ସାଧାରଣ ନାଗରିକମାନେ ସାହସ ସହିତ ନିଜ ଦେଶ ପାଇଁ ଲଢ଼ୁଛନ୍ତି ଏବଂ ୟୁକ୍ରେନର ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ୱଲୋଦମିର ଜେଲେନସ୍କି ମଧ୍ୟ ସେନା ଏବଂ ଲୋକଙ୍କୁ ସାହସ ଦେଉଛନ୍ତି।

ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ୱଲୋଦମିର ଜେଲେନସ୍କି ଋଷ ପରି ଏକ ବଡ ଦେଶକୁ ନତମସ୍ତକ ହେବା ପରିବର୍ତ୍ତେ ସାହସର ସହିତ ଲଢ଼ିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି। ତାଙ୍କର ଏବଂ ୟୁକ୍ରେନର ଲୋକଙ୍କ ସାହସ ଦେଖି ସମଗ୍ର ବିଶ୍ୱ ଆଜି ଅଭିବାଦନ ଜଣାଉଛି। କିନ୍ତୁ ଏହି କଷ୍ଟ ସମୟରେ ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀ ଓଲେନା ରାଷ୍ଟ୍ରପତିଙ୍କ ସାହସ ବଢ଼ାଉଛନ୍ତି। କୁହାଯାଏ ଜଣେ ସଫଳ ପୁରୁଷ ପଛରେ ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କ ହାତ ଥାଏ। ଏହା ପୁଣି ଥରେ ସତ୍ୟ ମନେହେଉଛି। ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ୟୁକ୍ରେନର ପ୍ରଥମ ମହିଳା ନାଗରିକ ଓଲେନାଙ୍କ ବିଷୟରେ।

ପତ୍ନୀ ଓଲେନା ହେଉଛି ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ୱଲୋଦମିର ଜେଲେନସ୍କିଙ୍କ ଶକ୍ତି।

44 ବର୍ଷୀୟ ଓଲେନା ଏହି କଷ୍ଟ ସମୟରେ ତାଙ୍କ ସ୍ୱାମୀଙ୍କୁ ବହୁତ ଭଲ ଭାବରେ ସମର୍ଥନ କରୁଛନ୍ତି। ସବୁଠାରୁ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ କଥା ହେଉଛି ଯେ ଉଭୟେ ଅଧ୍ୟୟନ ସମୟରେ ମଧ୍ୟ ଏକାଠି ଥିଲେ ଏବଂ ବର୍ତ୍ତମାନ ସେମାନେ ଏକାଠି ଜୀବନ ବିତାଉଛନ୍ତି। ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ୱଲୋଦମିର ଜେଲେନସ୍କି ରାଜନୀତିରେ ଥିବାବେଳେ ଓଲେନା ସାମାଜିକ ସେବା କ୍ଷେତ୍ରରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରନ୍ତି।

ୟୁକ୍ରେନର ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ୱଲୋଦମିର ଜେଲେନସ୍କି ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ହେବା ପୂର୍ବରୁ ଜଣେ ହାସ୍ୟ ଅଭିନେତା ଥିଲେ। ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀ ଓଲେନା କମେଡି ର ସ୍କ୍ରିପ୍ଟ ଲେଖୁଥିଲେ। ଅବଶ୍ୟ ଓଲେନା ଆର୍କିଟେକ୍ଚରର ଅଧ୍ୟୟନ କରିଥିଲେ କିନ୍ତୁ ପରେ ତାଙ୍କର ପ୍ରବୃତ୍ତି ଲେଖାକୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତରିତ ହେଲା।

ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀ ଓଲେନା ହାସ୍ୟ ଅଭିନେତା ଠାରୁ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ହେବା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୱଲୋଦମିର ଜେଲେନସ୍କିଙ୍କୁ ସର୍ବଦା ସମର୍ଥନ କରିଆସୁଛନ୍ତି। କିନ୍ତୁ ସେ ଦୁନିଆ ଆଗରେ କେବେବି ଆସିନଥିଲେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହି ଯୁଦ୍ଧ ସମୟରେ ସେ ସମଗ୍ର ବିଶ୍ୱ ଦ୍ୱାରା ଜଣାଶୁଣା। ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ୱଲୋଦମିର ଜେଲେନସ୍କି ଏବଂ ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀ ଓଲେନାଙ୍କର ମଧ୍ୟ ଦୁଇଟି ସନ୍ତାନ ଅଛନ୍ତି। ଓଲେନା ଗରିବ ଏବଂ ମହିଳାମାନଙ୍କ ପାଇଁ ସବୁବେଳେ କାମ କରନ୍ତି।

ତାଙ୍କ ସ୍ୱାମୀଙ୍କ ପରି ଓଲେନା ମଧ୍ୟ ନିଜ ଦେଶକୁ ବହୁତ ଭଲ ପାଆନ୍ତି। ୟୁକ୍ରେନ ଫ୍ୟାଶନକୁ ପ୍ରୋତ୍ସାହିତ କରିବା ପାଇଁ ଓଲେନା ଏହାର କଭର ପେଜରେ ଫ୍ୟାଶନ ମାଗାଜିନ ଭୋଗ ଦ୍ୱାରା ସ୍ଥାନିତ ହୋଇଛନ୍ତି। ଆଜି ଯେତେବେଳେ ୟୁକ୍ରେନ ଉପରେ କଷ୍ଟଦାୟକ ସମୟ ଆସିଛି ସେ ନିଜ ଦେଶବାସୀଙ୍କୁ କହୁଛନ୍ତି ଯେ ଭୟ କର ନାହିଁ ସାହସ ଏବଂ ଉତ୍ସାହ ସହିତ ଲଢ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *