ଯଦି ଆପଣଙ୍କ ନଜର ତୀକ୍ଷଣ ତେବେ ଏହି ଚିତ୍ରରେ ଲୁଚି ରହିଥିବା ଇଂରାଜୀ ଶବ୍ଦକୁ ଖୋଜି ବାହାର କରନ୍ତୁ, ଅଧିକାଂଶ ଲୋକ ହୋଇଗଲେ ଫେଲ

ସୋସିଆଲ୍ ମିଡିଆ ହେଉଛି ଏକ ପ୍ଲାଟଫର୍ମ ଯେଉଁଠାରେ ପ୍ରାୟତଃ ଆମେ କିଛି ଭାଇରାଲ୍ ଜିନିଷ ଦେଖିବାକୁ ପାଇଥାଉ। ଏହି ଜିନିଷଗୁଡ଼ିକ ଏକ ଚିତ୍ର ହୋଇପାରେ କିମ୍ବା ଏହା ଏକ ଭିଡିଓ ମଧ୍ୟ ହୋଇପାରେ। ଆଜିକାଲି ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଏକରୁ ଅଧିକ ପଜଲ୍ ଭିଡ଼ିଓ କିମ୍ବା ଫଟୋ ଭାଇରାଲ ହେବାରେ ଲାଗିଛି, ଯାହାକୁ ଲୋକମାନେ ବହୁତ ପସନ୍ଦ କରୁଛନ୍ତି। ଏହି ଖେଳରେ ଆପଣଙ୍କୁ ଏକ ଚିତ୍ର ଦେଖାଯାଏ ଏବଂ ଏହି ଚିତ୍ର ସହିତ ଜଡିତ କିଛି ପ୍ରଶ୍ନ ପଚରାଯାଏ। ଅନେକ ଚିତ୍ର ଅଛି ଯାହା ଲୋକଙ୍କୁ ଦ୍ଵନ୍ଦରେ ପକାଇଦିଏ।

ସୋସିଆଲ ମିଡିଆ ପ୍ଲାଟଫର୍ମରେ ଅନେକ ପୋଷ୍ଟ ଅନେକ ସମୟରେ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଥାଏ ଯାହା ଦେଖିବା ପରେ ସମସ୍ତଙ୍କ ମୁଣ୍ଡ ବିଚଳିତ ହୋଇଯାଏ। ବାସ୍ତବରେ ଅପ୍ଟିକାଲ୍ ଇଲ୍ୟୁଜନ ସହିତ ଚିତ୍ରଗୁଡ଼ିକ ଆସିଥାଏ। ଏହି ଫଟୋଗୁଡ଼ିକରେ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ କିଛି ଲୁଚି ରହିଥାଏ ଯାହା ଦ୍ୱାରା ଲୋକ ଦ୍ଵନ୍ଦରେ ପଡିଯାଆନ୍ତି।

ଏବେ ଆଉ ଏକ ଚିତ୍ର ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଭାଇରାଲ ହେବାରେ ଲାଗିଛି। ଏହି ସୋସିଆଲ ମିଡିଆ ବ୍ୟବହାରକାରୀଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ନୂଆ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ ସୃଷ୍ଟି କରିଛି। ଏହି ଚିତ୍ରରେ ଏକ ଚେହେରା ଦେଖିବାକୁ ମିଳେ କିନ୍ତୁ ଏହି ଚିତ୍ରଟି ଏକ ଚେହେରା ନୁହେଁ ବରଂ ଏଥିରେ କିଛି ଲେଖା ଅଛି ଯାହା ସୋସିଆଲ ମିଡିଆ ବ୍ୟବହାରକାରୀଙ୍କୁ ଖୋଜିବାକୁ କୁହାଯାଇଛି। ଅନେକ ଲୋକ ଏହି ଛବିରେ ଲିଖିତ ଶବ୍ଦ ଖୋଜିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଛନ୍ତି କିନ୍ତୁ ଅଧିକାଂଶ ଲୋକ ବିଫଳ ହେଉଛନ୍ତି।

ଏହି ଚିତ୍ର ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଭାଇରାଲ ହେବାରେ ଲାଗିଛି।

ବାସ୍ତବରେ ଏହି ଚିତ୍ର ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଅଧିକ ଭାଇରାଲ ହେବାରେ ଲାଗିଛି। ଆପଣ ଏହି ଚିତ୍ର ରେ ଏକ ଚଷମା ପିନ୍ଧିଥିବା ମଣିଷର ଚେହେରା ଦେଖିବେ। ଏହି ଛବିରେ ବ୍ୟକ୍ତିର ମୁହଁର ଅଧା ଅଂଶ ଆପଣଙ୍କୁ ଦୃଶ୍ୟମାନ ହେଉଥିବ। ଆପଣ ଏହି ଚିତ୍ରରେ ଦେଖିପାରିବେ ଯେ ଚଷମା ପିନ୍ଧିଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ନାକ, ପାଟି, ଗଳା ଏବଂ ଆଖି ଦୃଶ୍ୟମାନ ହେଉଛି।

କିନ୍ତୁ ଏହି ଛବିରେ ଏକ ଜିନିଷ ଲୁଚି ରହିଛି। ଏହି ଛବି ଭିତରେ ଏକ ଇଂରାଜୀ ଶବ୍ଦ ମଧ୍ୟ ଲେଖାଯାଇଛି। ଯଦି ଆପଣ ଏହି ଚିତ୍ରକୁ ଭଲଭାବେ ଦେଖନ୍ତି, ତେବେ ଆପଣ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ସେହି ଇଂରାଜୀ ଶବ୍ଦ ଲେଖା ହୋଇଥିବାର ଦେଖିବେ। ଲୋକମାନେ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଏହି ଚିତ୍ରରେ ଲେଖାଯାଇଥିବା ଇଂରାଜୀ ଶବ୍ଦ ଖୋଜିବା ପାଇଁ ବହୁତ ଚେଷ୍ଟା କରୁଛନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ଅଧିକାଂଶ ଲୋକ ସେହି ଶବ୍ଦ ପାଇବାରେ ସକ୍ଷମ ହୋଇପାରୁନାହାନ୍ତି।

ଚିତ୍ରରେ ଲୁଚି ରହିଥିବା ଏକ ଇଂରାଜୀ ଶବ୍ଦ।

ଏହି ଚିତ୍ର ସୋସିଆଲ ମିଡିଆ ପ୍ଲାଟଫର୍ମ ରେଡଡିଟ୍ ରେ Donut_Playz_7573 ନାମକ ଜଣେ ଉପଭୋକ୍ତା ଦ୍ୱାରା ସେୟାର ହୋଇଛି। ଯଦି ଆପଣ ଏହି ଛବିକୁ ସାବଧାନତାର ସହିତ ଦେଖନ୍ତି ଆପଣ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ଏଥିରେ ଲୁଚାଯାଇଥିବା ଇଂରାଜୀ ଶବ୍ଦ ପାଇବେ। ଯଦି ଆପଣ ଏହି ଚିତ୍ରକୁ ବାମରୁ ଦେଖନ୍ତି ତେବେ ଆପଣ ଇଂରାଜୀ ଶବ୍ଦ LIAR ପାଇବେ।

ଚଷମା ସହିତ ଆଖି ଏବଂ ନାକ L ଅକ୍ଷର ପରି ତିଆରି। ସେହି ସମୟରେ ନାକ ଛିଦ୍ର ଏବଂ ଏହା ଉପରେ ହାଲୁକା ଅଂଶ ହେଉଛି ଆଇ (I) ଅକ୍ଷର। ଉଭୟ ଓଠ ଏକତ୍ର ହୋଇ (A) ତିଆରି କରନ୍ତି। ଏହାସହ ଥୋଡ ଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ବେକ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଅଂଶଟି R ପରି ଦେଖାଯାଏ। ଏହି ଫଟୋ ଦେଖିବା ପରେ ସାଧାରଣ ଫଟୋ ପରି ମନେହୁଏ, କିନ୍ତୁ ବାସ୍ତବରେ ଏହା ପଛରେ ଥିବା କାହାଣୀ ଅସାଧାରଣ ଅଟେ।

ଏହି ଅପ୍ଟିକାଲ୍ ଇଲ୍ୟୁଜନ ପୋଷ୍ଟ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ସେୟାର ହେବା ମାତ୍ରେ ଲୋକମାନେ ଶୀଘ୍ର ସେମାନଙ୍କର ମତାମତ ଦେବା ଆରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି। ଏହି ଫଟୋରେ ଜଣେ ଉପଭୋକ୍ତା ଲେଖିଛନ୍ତି ଯେ ଏହି ଚିତ୍ରରେ ଏପରି ଶବ୍ଦ ଲୁଚି ରହିଥିବ ବୋଲି ମୁଁ ଭାବି ନ ଥିଲି। ଏହି ଚିତ୍ର ଦେଖିବା ପରେ ଅନ୍ୟ ଜଣେ ଉପଭୋକ୍ତା ଲେଖିଛନ୍ତି ଯେ ପ୍ରକୃତରେ ଏହି ଚିତ୍ର କାହାର ଆଖିକୁ ଧୋକା ଦେଇପାରେ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *