ଇଏ କି ପ୍ରକାର ମମତା ? ୩ ପିଲାଙ୍କ ସହିତ ଚଳନ୍ତା ଟ୍ରେନ୍ ଆଗକୁ ଡେଇଁଲା ମାଆ, ଦୃଶ୍ୟ ଦେଖି ଭାଙ୍ଗିଯିବ ହୃଦୟ

ଆତ୍ମହତ୍ୟା ମାମଲା ସମଗ୍ର ଦେଶରେ ବନ୍ଦ ହେବାର ନାମ ନେଉନାହିଁ। ଲୋକମାନେ ବିଭିନ୍ନ କାରଣରୁ ନିଜ ଜୀବନ ଦେଉଛନ୍ତି। ଯେତେବେଳେ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରୁଥିବା ଏହି ଲୋକମାନେ ସେମାନଙ୍କ ସହିତ ନିରୀହ ପିଲାମାନଙ୍କୁ ବଳିଦାନ ଦିଅନ୍ତି ସେତେବେଳେ ଏହା ଅଧିକ କଷ୍ଟଦାୟକ ହୋଇଥାଏ। ବର୍ତ୍ତମାନ ରାଜସ୍ଥାନର ଅଜମେର ଜିଲ୍ଲାର ଏହି ହୃଦୟ ବିଦାରକ ମାମଲାକୁ ନିଅନ୍ତୁ। ଏଠାରେ ଜଣେ ମହିଳା ତାଙ୍କ କୋଳରେ ତିନି ନିରୀହ ପିଲାଙ୍କ ସହିତ ଚଳନ୍ତା ଟ୍ରେନ୍ ଆଗରେ ଡେଇଁପଡିଲେ।

3 ପିଲାଙ୍କ ସହ ଟ୍ରେନ୍ ଆଗକୁ ଡେଇଁଲା ମାଆ।

ଏହି ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ ଘଟଣା ମଙ୍ଗଳବାର (ଫେବୃଆରୀ 22) ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଆଜମେରର ଗହଲୋତ କଲୋନୀ ନିକଟ ରେଳ ଟ୍ରାକରେ ଘଟିଛି। ଏଠାରେ ମାୟା ନାମକ ଜଣେ ମହିଳା ନିଜର 7 ବର୍ଷର ଝିଅ ସୁମନ, ଚାରି ବର୍ଷର ଝିଅ ମନୀଷା ଏବଂ ଦେଢ଼ ବର୍ଷର ପୁଅ କୃଷ୍ନା ସହ ରେଳ ଟ୍ରାକକୁ ଆସିଥିଲେ। ସେ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିବା ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ଏଠାକୁ ଆସିଥିଲେ। ତାପରେ ଟ୍ରେନ୍ ଦ୍ରୁତ ବେଗରେ ଟ୍ରାକକୁ ଆସିବା ମାତ୍ରେ ସେ ତିନି ପିଲାଙ୍କ ସହିତ ଟ୍ରେନ ସାମ୍ନାକୁ ଡେଇଁପଡିଲେ।

ମାଆ ଏବଂ ଝିଅ ର ମୃତ୍ୟୁ, ଛୋଟ ଛୁଆଟି ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତ୍ତି।

ଏହି ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ମା ଏବଂ ଉଭୟ ଝିଅଙ୍କର ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ଦେଢ଼ ବର୍ଷର ପୁଅକୁ ରକ୍ତ ଜୁଡୁବୁଡୁ ଅବସ୍ଥାରେ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଥିଲା। ଏହି ଘଟଣା ପରେ ଏହି ଅଞ୍ଚଳରେ ଜନ ଗହଳି ବ୍ୟାପିଗଲା। ଦୁର୍ଘଟଣା ଘଟିବା ମାତ୍ରେ ଲୋକମାନେ ସେଠାରେ ଏକତ୍ରିତ ହେବାକୁ ଲାଗିଲେ। ଏହି ସମୟରେ ରେଳ ପୋଲିସ ମଧ୍ୟ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲା। ଏହି ଦୁର୍ଘଟଣା ଦେଖି ସମସ୍ତେ ସ୍ତବ୍ଧ ହୋଇଗଲେ

ବହୁତ ଗରିବ ଥିଲେ ମହିଳା।

ଯେତେବେଳେ ପୋଲିସ ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ କଲା ସେତେବେଳେ ଜାଣିବାକୁ ପାଇଲା ଯେ ମହିଳାଙ୍କ ସ୍ୱାମୀଙ୍କ ନାମ ରାମକରଣ। ସେ ନିଜ ପରିବାର ସହିତ ଇନ୍ଦ୍ର କଲୋନୀରେ ଏକ କୁଟୀରରେ ରହୁଥିଲେ। ପରିବାରର ଆର୍ଥିକ ଅବସ୍ଥା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଖରାପ ଥିଲା। ପୋଲିସ ସନ୍ଦେହ କରିଛି ଯେ ଦାରିଦ୍ର୍ୟକୁ ନେଇ ତାଙ୍କ ସ୍ୱାମୀଙ୍କ ସହ ଝଗଡା ହୋଇଥାଇପାରେ ଏବଂ ସେ କ୍ରୋଧରେ ଟ୍ରେନ ଆଗରେ ଡେଇଁପଡିଥିଲେ। ତେବେ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ପଛର ପ୍ରକୃତ କାରଣ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଜଣାପଡିନାହିଁ।

ସ୍ୱାମୀ କହିଛନ୍ତି – ମୁଁ ଜାଣିନାହିଁ କଣ ପାଇଁ ସେ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କଲା।

ଏହି ମାମଲାରେ ମହିଳାଙ୍କ ସ୍ୱାମୀଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ପୋଲିସ ପଚରାଉଚରା କରିଛି। ସ୍ୱାମୀ ରାମକରଣ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ମଜୁରୀ କରି ଘରର ଖର୍ଚ୍ଚ ଚଳାନ୍ତି। ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ସେ କାମ କରିବାକୁ ଯାଇଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ସେ ଘରକୁ ଫେରିବା ପରେ ସେଠାରେ କାହାକୁ ପାଇଲେ ନାହିଁ।

ତାପରେ ସେ ଖବର ପାଇଲେ ଯେ ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀ ପିଲାମାନଙ୍କ ସହିତ ଟ୍ରେନ୍ ଆଗରେ ଡେଇଁ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଛନ୍ତି। ସେ ପୋଲିସକୁ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆମ ମଧ୍ୟରେ ଏପରି କୌଣସି କଥାବାର୍ତ୍ତା ହୋଇନାହିଁ, ଯେଉଁଥିପାଇଁ ପତ୍ନୀ ଏତେ ବଡ଼ ପଦକ୍ଷେପ ନେଲେ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *