‘ରବ ନେ ବନାଦି ଯୋଡି’ , ବାମନ ଦମ୍ପତିଙ୍କ ପ୍ରେମ କାହାଣୀ, ବିବାହର ଫଟୋ ଦେଖି ଖୁସି ହୋଇଯିବ ହୃଦୟ !

କୁହାଯାଏ ଯେ ଯୋଡି ଉପରୁ ତିଆରି ହୋଇଆସେ। ଭଗବାନ ସମସ୍ତଙ୍କ ପାଇଁ କାହାକୁ ନା କାହାକୁ ତିଆରି କରିଛନ୍ତି। ତେଣୁ ଯଦି ଆପଣ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଅବିବାହିତ ତେବେ ଚିନ୍ତା କର ନାହିଁ, ଆପଣଙ୍କ ଭବିଷ୍ୟତ ଜୀବନ ସାଥୀ ମଧ୍ୟ ଆପଣଙ୍କୁ କୌଣସି ସ୍ଥାନରେ ଅପେକ୍ଷା କରିଥିବ। ସମୟ ଆସିଲେ ସେ ଆପଣଙ୍କୁ ଭେଟିବ। ବର୍ତ୍ତମାନ ଯୋଧପୁର ସହରର ଏହି ଅନନ୍ୟ ବିବାହକୁ ନିଅନ୍ତୁ।

54 ଇଞ୍ଚର ବର ଏବଂ 50 ଇଞ୍ଚର କନ୍ୟାର ବିବାହ।

ବାସ୍ତବରେ ଯୋଧପୁର ସହରରେ ବର ଏବଂ କନ୍ୟା ହୋଇଥିବା ଏକ ଦମ୍ପତି ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଭାଇରାଲ ହେବାରେ ଲାଗିଛନ୍ତି। ଏହି ଦମ୍ପତିଙ୍କ ବିଷୟରେ ବିଶେଷ କଥା ହେଲା ଉଭୟଙ୍କ ଉଚ୍ଚତା ବହୁତ କମ। ବର 54 ଇଞ୍ଚ ହୋଇଥିବାବେଳେ କନ୍ୟା 50 ଇଞ୍ଚ ଥିଲା। ବରର ନାମ ପୱନ ହୋଇଥିବାବେଳେ କନ୍ୟାକୁ ଲୋକମାନେ ଶିବାନୀ ନାମରେ ଡାକନ୍ତି।

ବର ଜଣେ ଇଞ୍ଜିନିୟର ଏବଂ କନ୍ୟା ଜଣେ ଆର୍ଟିଷ୍ଟ।

ପୱନ ଏବଂ ଶିବାନୀ ସେମାନଙ୍କ ବିବାହରେ ବହୁତ ଖୁସି ଅଛନ୍ତି। ପୱନଙ୍କ ମାମୁଁ ବଣ୍ଟୁସା କହିଛନ୍ତି ଯେ ବରର ବୟସ 29 ବର୍ଷ ଅଟେ। ସେ ଜଣେ ସଫ୍ଟୱେୟାର ଇଞ୍ଜିନିୟର ଏବଂ କନ୍ୟା ଜଣେ ଆର୍ଟିଷ୍ଟ। ସେ ପେନ୍ସିଲ୍ ରେ ସ୍କେଚ୍ ତିଆରି କରିବାରେ ପାରଙ୍ଗମ।

ଏପରି ହୋଇଥିଲା ପ୍ରଥମ ସାକ୍ଷାତ।

ବର ପୱନ କହିଛନ୍ତି ଯେ ମୋର ଏବଂ ଶିବାନୀଙ୍କ ପ୍ରଥମ ସାକ୍ଷାତ ମାଉସୀ ଘରେ ହୋଇଥିଲା। ନିଜେ ଏହି ପ୍ରଥମ ସାକ୍ଷାତରେ ପୱନଙ୍କ ହୃଦୟ ଶିବାନୀ ଉପରେ ପଡିଗଲା। ସେ ଅନୁଭବ କଲେ ଯେ ଏହି ହେଉଛି ତାଙ୍କ ସ୍ୱପ୍ନର ରାଜକୁମାରୀ। ସେ ଭାବିଲେ ବର୍ତ୍ତମାନ ମୋର ଜୀବନ ସାକାର ହୋଇଛି।

ଶିବାନୀ ଏବଂ ପୱନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଏହାପରେ ଅନେକ କଥାବାର୍ତ୍ତା ହୋଇଥିଲା। ଉଭୟ ପରସ୍ପରର ପ୍ରକୃତିକୁ ବହୁତ ପସନ୍ଦ କରିଥିଲେ। ପ୍ରଥମେ ଦୁହେଁ ପରସ୍ପରଠାରୁ ନମ୍ବର ନେଇ ନିଜ ବନ୍ଧୁତାକୁ ଆଗକୁ ବଢ଼ାଇଲେ ଏବଂ ପରେ ଯେତେବେଳେ ସେମାନେ ପ୍ରେମରେ ପଡ଼ିଲେ ସେମାନେ ବିବାହ କରିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଲେ।

ଅତିଥିମାନେ ବିବାହରେ ନେଲେ ଅନେକ ସେଲଫି।

ଫେବୃଆରୀ 18 ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ପୱନ ଏବଂ ଶିବାନୀ ବିବାହ କରିଥିଲେ। ତାଙ୍କର ନିକଟ ସମ୍ପର୍କୀୟ ଏବଂ ବନ୍ଧୁମାନେ ଏହି ବିବାହ ଉତ୍ସବରେ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ। ଏହି ବିବାହ ସଂପର୍କରେ ଅତିଥିମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଏକ ବିରାଟ କ୍ରେଜ୍ ଦେଖା ଦେଇଥିଲା। ସମସ୍ତେ ବର ଏବଂ କନ୍ୟା ସହିତ ସେଲଫି ନେବାକୁ ଏକାଠି ହୋଇଥିଲେ। ବୃଦ୍ଧ ଲୋକମାନେ ତାଙ୍କୁ ଆଶୀର୍ବାଦ କଲେ।

ଲୋକମାନେ କହିଲେ ରବ୍ ନେ ବନାଦି ଯୋଡ଼ି।

ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ପୱନ ଏବଂ ଶିବାନୀଙ୍କ ବିବାହର ଫଟୋ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ବହୁତ ଭାଇରାଲ ହେବାରେ ଲାଗିଛି। ଲୋକମାନେ ଉଭୟଙ୍କ ଯୋଡିକୁ ବହୁତ ପସନ୍ଦ କରୁଛନ୍ତି। ଏହି ବିବାହ ଦେଖି ଲୋକମାନେ କହୁଛନ୍ତି ‘ରବ ନେ ବନା ଦି ଯୋଡି’। ଫଟୋଗୁଡିକରେ ଆପଣ ମଧ୍ୟ ଦେଖିପାରିବେ ପୱନ ଏବଂ ଶିବାନୀ କେତେ ସୁନ୍ଦର ଏବଂ ଖୁସି ଦେଖାଯାଉଛନ୍ତି। ଏହା ମଧ୍ୟ ଆମର ପ୍ରାର୍ଥନା ଯେ ଭଗବାନ ସର୍ବଦା ଉଭୟଙ୍କ ଯୋଡିକୁ ଅଖଣ୍ଡ ରଖନ୍ତୁ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *