ଯୁବକଙ୍କ ଦୁଃଖଦ କାହାଣୀ, ନିଜର ସୁନ୍ଦର ପତ୍ନୀକୁ ଫେରାଇ ଆଣିବାକୁ ଗଲେ ମାଡ ମାରନ୍ତି ଶାଶୂଘର ଲୋକ,ଜାଣନ୍ତୁ ପୁରା ଘଟଣା

ବିବାହର ବନ୍ଧନ ଅତ୍ୟନ୍ତ ପବିତ୍ର ଅଟେ। ବିବାହ ପରେ ସ୍ୱାମୀ-ସ୍ତ୍ରୀ ସାତ ଜୀବନ ପାଇଁ ଏକାଠି ରହିବାକୁ ଶପଥ ନିଅନ୍ତି ଏବଂ ଏହି ପ୍ରତିଜ୍ଞା ପୂରଣ କରିବାକୁ ଯଥାସମ୍ଭବ ଚେଷ୍ଟା କରନ୍ତି। ତଥାପି ସମାଜରେ ଅନେକ ଥର ଭିନ୍ନ ଭିନ୍ନ ମାମଲା ମଧ୍ୟ ଦେଖାଯାଏ। ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶରେ ଏଭଳି ଏକ ମାମଲା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି। ଏଠାରେ ଜଣେ ଯୁବକ ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀଙ୍କୁ ଫେରାଇ ଆଣିବାକୁ ନିବେଦନ କରି ପୋଲିସ ନିକଟରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ। ପୁରା ଘଟଣା ଜାଣିବା ପରେ ପୋଲିସ କର୍ମଚାରୀମାନେ ମଧ୍ୟ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଯାଇଥିଲେ। ସେ ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀଙ୍କୁ ଫେରାଇ ଆଣିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ଏବଂ ତାଙ୍କ ପ୍ରତି ହେଇଥିବା ଅନ୍ୟାୟ ବିରୁଦ୍ଧରେ ସ୍ୱର ଉତ୍ତୋଳନ କରୁଛନ୍ତି। ଚାଲନ୍ତୁ ଜାଣିବା ସମଗ୍ର ବିଷୟ କଣ।

ଗତ ବର୍ଷ ହୋଇଥିଲା ଉଭୟଙ୍କ ବିବାହ।

ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶର ଛତରପୁରରୁ ଏହି ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ ମାମଲା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି। ଏଠାରେ ଜଣେ ଯୁବକ ଏସପି ପାଖରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ ଏବଂ ସେ ତାଙ୍କ ଆବେଦନରେ ଏକ ଅଦ୍ଭୁତ ଚାହିଦା ଲେଖିଥିଲେ। ଯୁବକଙ୍କ ନାମ ନନ୍ଦୁ ପାଲ ଏବଂ ସେ ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶର ବାଂଦା ଜିଲ୍ଲାର ବାସିନ୍ଦା। ନନ୍ଦୁ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ମାଟୋନ୍ଧ ଗ୍ରାମରେ ରୁହନ୍ତି ଏବଂ ଗତ ବର୍ଷ 30 ଏପ୍ରିଲ 2021 ରେ ରେନା ନାମକ ଜଣେ ଝିଅକୁ ବିବାହ କରିଥିଲେ। ରିନା ପାଲ୍ ଲବକୁଶ୍ ନାଗର ଅଞ୍ଚଳର ନାଗରୋଲିର ବାସିନ୍ଦା। ଉଭୟ ହିନ୍ଦୁ ରୀତିନୀତି ଅନୁଯାୟୀ ଧୁମଧାମରେ ବିବାହ କରିଥିଲେ।

ତିନି ଦିନ ପରେ ଯାଇଥିଲେ ବାପଘର କିନ୍ତୁ ଫେରିନଥିଲେ ଶାଶୂଘର।

ପ୍ରାର୍ଥନାପତ୍ରରେ ନନ୍ଦୁ ଯାହା ଲେଖିଛନ୍ତି ତାହା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଚକିତକର। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ରୀନା ତାଙ୍କ ଶାଶୁଙ୍କ ଘରକୁ ଆସିଥିଲେ ଏବଂ ତିନି ଦିନ ପରେ ତାଙ୍କ ବାପ ଘରକୁ ଯାଇ ରୀତିନୀତି ପାଳିଥିଲେ। ସେ କହିଥିଲେ ଯେ ଏହା ପରେ ସେ ତାଙ୍କ ବାପ ଘରେ ରହିବେ। ଯୁବକ ଜଣକ କହିଛନ୍ତି ଯେ ତାଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀ ନିଜ ବାପ ଘରକୁ ଯାଇ ଆଉ ଫେରି ନାହାଁନ୍ତି। ନନ୍ଦୁ ତାଙ୍କ ନ ଫେରିବାର କାରଣ ମଧ୍ୟ ଲେଖିଛନ୍ତି। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ରିନା ବହୁତ ସ୍ମାର୍ଟ ଏବଂ ସୁନ୍ଦର ଥିବାବେଳେ ସେ ତାଙ୍କ ପରି ସ୍ମାର୍ଟ ଏବଂ ସୁନ୍ଦର ନୁହଁନ୍ତି। ଯୁବକ ଜଣକ କହିଥିଲେ ଯେ ସେ ତାଙ୍କ ଅପେକ୍ଷା ଅଧିକ ଶିକ୍ଷିତ। ଏହି କାରଣରୁ ରିନା ଆଉ ତାଙ୍କ ସହ ରହିବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି ନାହିଁ ଏବଂ ତାଙ୍କ ଶାଶୁ ଘରକୁ ଫେରିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ନୁହଁନ୍ତି।

ସ୍ତ୍ରୀକୁ ଫେରାଇ ଆଣିବାକୁ ଗଲା ବେଳେ ରୁମ ରେ ପୁରାଇ ପିଟିଲେ।

ପୀଡିତ ଏପରିକି କହିଛନ୍ତି ଯେ ଯେତେବେଳେ ସେ ରିନାଙ୍କୁ ନେବାକୁ ଶାଶୁଘର ଘରକୁ ଯାଇଥିଲେ, ସେତେବେଳେ ସେ ଫେରିବାକୁ ମନା କରିଦେଇଥିଲେ। ଯେତେବେଳେ ସେ ଟିକେ ଜିଦ୍ ଧରିଥିଲେ ଶାଶୁଘର ଲୋକ ତାଙ୍କୁ ଏକ ରୁମରେ ତାଲା ପକାଇ ପିଟିବାକୁ ଲାଗିଲେ। ନନ୍ଦୁ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହା ପରେ ସେ ପୋଲିସ ଷ୍ଟେସନକୁ ଯାଇଥିଲେ କିନ୍ତୁ ସେଠାରେ ଥିବା ପୋଲିସ କର୍ମଚାରୀମାନେ ଶୁଣିବାକୁ ମନା କରିଦେଇଥିଲେ। ପୀଡିତ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ଯେତେ ଥର ତାଙ୍କ ଶାଶୁ ଘରକୁ ଯାଆନ୍ତି, ତାଙ୍କୁ ଶାଶୂ ଘର ଲୋକା ମାଡ ମାରନ୍ତି।

ପତ୍ନୀଙ୍କୁ ଫେରାଇ ଆଣିବାକୁ କଲେ ଦାବି।

ପୀଡିତ ଯୁବକ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଯେତେବେଳେ କୌଣସି ସ୍ଥାନରେ ତାଙ୍କ କଥା ଶୁଣାଗଲା ନାହିଁ ସେତେବେଳେ ସେ ଏସପିଙ୍କ ନିକଟରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ। ନନ୍ଦୁ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ଯେ ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀ ରିନା ଫେରିଆସନ୍ତୁ। ଏହା ସହିତ ସେ ମଧ୍ୟ ସେହି ଲୋକମାନଙ୍କ ବିରୁଦ୍ଧରେ କଠୋର କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଚାହାଁନ୍ତି, ଯେଉଁମାନେ ତାଙ୍କୁ ରୁମରେ ତାଲା ପକାଇ ମାଡ଼ ମାରିଥିଲେ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *