Breastmilk ବିକ୍ରି କରିବା ବ୍ୟବସାୟ କରନ୍ତି ଏହି ମହିଳା, ବଡି ବିଲଡର୍ସମାନେ ଏହାକୁ ପିଇ ହୋଇଯାଆନ୍ତି ଶକ୍ତିଶାଳୀ,ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ରୋଜଗାର କରିଥାନ୍ତି ମହିଳା,ଜାଣନ୍ତୁ ପୁରା ଖବର

କୁହାଯାଏ ଯେ ମାଆର କ୍ଷୀର ବହୁତ ଶକ୍ତିଶାଳୀ। ଏଥିରେ ଅନେକ ପୋଷକ ତତ୍ତ୍ୱ ରହିଥାଏ। ତେଣୁ ପିଲାମାନଙ୍କର ଭଲ ଅଭିବୃଦ୍ଧି ପାଇଁ ଡାକ୍ତରମାନେ ପ୍ରଥମ 6 ମାସରେ ସ୍ତନ୍ୟପାନ ଦେବା ପାଇଁ ପରାମର୍ଶ ଦିଅନ୍ତି। କିନ୍ତୁ କଣ ହେବ ଯଦି ବଡ ଲୋକମାନେ ମଧ୍ୟ ଏହି କ୍ଷୀର ପିଇବା ଆରମ୍ଭ କରନ୍ତି? ଯଦି କେହି ପିଇବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି, ସେମାନେ କିପରି ପାଇବେ? ବ୍ରିଟେନର ବାସିନ୍ଦା ମିଲା ଡେବ୍ରିଟୋ ନାମକ ଜଣେ ମହିଳା ଏହି ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ କରିଛନ୍ତି।

ସ୍ତନ୍ୟ କ୍ଷୀର ବିକ୍ରୟ କରୁଥିବା ମହିଳା।

ମିଲା ଡେବ୍ରିଟୋ ତାଙ୍କ କ୍ଷୀର ବିକ୍ରି କରନ୍ତି। ଯଦିଓ ସେ ଏହି କ୍ଷୀରକୁ କେବଳ ବଡି ବିଲଡର୍ସଙ୍କ ନିକଟରେ ବିକ୍ରି କରନ୍ତି। ଆପଣ ଏହା ଶୁଣିବାକୁ ଟିକେ ଅଦ୍ଭୁତ ମନେ କରିପାରନ୍ତି କିନ୍ତୁ ଏହା ସତ୍ୟ। ମହିଳା ଜଣକ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଅନେକ ଲିଟର କ୍ଷୀର ବିକ୍ରି କରିଛନ୍ତି। ମହିଳା ଜଣକ ତାଙ୍କ ଦୁଗ୍ଧ ବିକ୍ରୟ ପଛରେ ଯୁକ୍ତିଯୁକ୍ତ କାରଣ ମଧ୍ୟ ଦେଇଛନ୍ତି।

ଦରକାର ଠାରୁ ଅଧିକ ତିଆରି ହୁଏ କ୍ଷୀର।

ମହିଳା ଜଣକ କହିଛନ୍ତି ଯେ ତାଙ୍କ ଶରୀର ଆବଶ୍ୟକତାଠାରୁ ଅଧିକ କ୍ଷୀର ତିଆରି କରେ। ତେଣୁ ସେ ଏହାକୁ ବିକ୍ରି କରି ରୋଜଗାର କରନ୍ତି। ସେ ନିଜ ସ୍ତନ୍ୟ କ୍ଷୀରକୁ ବଡି ବିଲଡର୍ସ ଙ୍କ ନିକଟରେ ବିକ୍ରି କରି ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ରୋଜଗାର କରନ୍ତି। ମହିଳା ଜଣକ ନିଜ କ୍ଷୀରକୁ ଏକ ପାଉଚରେ ପ୍ୟାକ୍ କରନ୍ତି। ସେ ଏହି କ୍ଷୀରର ନାମ ଲିକୁଇଡ଼ ଗୋଲଡ଼ ରଖିଛନ୍ତି।

ମାଂସପେଶୀ ପାଇଁ ଅଟେ ବହୁତ ଭଲ।

କ୍ଷୀର ଦେବା ପୂର୍ବରୁ ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କୁ ଅନେକ ପରୀକ୍ଷା ଦେଇ ଯିବାକୁ ପଡେ। ଏହି ସମୟରେ ଏହା ନିଶ୍ଚିତ ହୋଇଥିବା ଦରକାର ଯେ ମହିଳା ସିଗାରେଟ୍ ଏବଂ ମଦ୍ୟପାନ ଯେପରି ନ କରୁଥିବେ। ସମସ୍ତ ପରୀକ୍ଷାରେ ଉତ୍ତୀର୍ଣ୍ଣ ହେବା ପରେ ମହିଳା ଜଣକ ତାଙ୍କ କ୍ଷୀର ବିକ୍ରି କରନ୍ତି। କ୍ଷୀର କିଣୁଥିବା ବଡି ବିଲଡର୍ସ କୁହନ୍ତି ଯେ ଏହି କ୍ଷୀରରୁ ମାଂସପେଶୀ ଗୁଡିକ ଅନେକ ଲାଭ ପାଇଥାଏ।

ଦୁଇଟି ସନ୍ତାନର ମାଆ ଅଟନ୍ତି ଏହି ମହିଳା।

ମହିଳାମାନେ ସେମାନଙ୍କର ଏହି ଅନନ୍ୟ ବ୍ୟବସାୟ ବିଷୟରେ ସର୍ବତ୍ର ଆଲୋଚନାର ବିଷୟ ପାଲଟିଛନ୍ତି। କୁହାଯାଉଛି ଯେ ମହିଳାଙ୍କର ନିଜର ସନ୍ତାନ ମଧ୍ୟ ଅଛନ୍ତି। ସେ ନିଜ ପରିବାର ସହିତ ଏକ ସୁଖମୟ ଜୀବନ ବିତାଉଛନ୍ତି। ମହିଳାଙ୍କ କ୍ଷୀର ବିକ୍ରୟ କରିବାରେ ତାଙ୍କ ପରିବାରର କୌଣସି ଅସୁବିଧା ନାହିଁ। ମହିଳା ଜଣକ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆବଶ୍ୟକତାଠାରୁ ମୋ ଶରୀରରେ ଅଧିକ କ୍ଷୀର ଉତ୍ପନ୍ନ ହୁଏ। ତେଣୁ ମୁଁ ଭାବିଲି ଏହାକୁ ସଠିକ୍ ଭାବରେ କାହିଁକି ବ୍ୟବହାର କରାଯିବ ନାହିଁ।

ସେ କ୍ଷୀର ବିକ୍ରୟ କରି ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା କରୁଛନ୍ତି ରୋଜଗାର।

ମହିଳା ଜଣକ ତାଙ୍କ କ୍ଷୀରକୁ ବହୁତ ମୂଲ୍ୟରେ ବିକ୍ରି କରନ୍ତି। ସେ ଏକ 29.5 ମିଲି କ୍ଷୀରର ମୂଲ୍ୟ 100 ଟଙ୍କା ରୁ ଅଧିକ ଅଟେ। ମହିଳା ଜଣକ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଅନେକ ଲିଟର କ୍ଷୀର ବିକ୍ରି କରିଛନ୍ତି। ସେ ଏହି ବ୍ୟବସାୟରୁ ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ରୋଜଗାର କରିଛନ୍ତି। ପ୍ରତିଦିନ ନୂତନ ବଡି ବିଲଡର୍ସ ସେମାନଙ୍କର ଦୁଗ୍ଧ କିଣିବା ପାଇଁ ମହିଳାମାନଙ୍କ ସହିତ ଯୋଗାଯୋଗ ଜାରି ରଖନ୍ତି।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *