୩ ବର୍ଷର ଝିଅ ସହ ଦୁଷ୍କର୍ମ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଥିଲା 58 ବର୍ଷର ବୁଢା,ସେ ଅଞ୍ଚଳର ମହିଳାମାନେ ଏପରି ବଞ୍ଚାଇଲେ ଝିଅର ଜୀବନ ! ଜାଣନ୍ତୁ ପୁରା ଘଟଣା

ସାରା ଦେଶରେ ମହିଳା ଏବଂ ବାଳିକାଙ୍କ ଉପରେ ଯୌନ ଶୋଷଣ ବନ୍ଦ ହେବାର ନାମ ନେଉନାହିଁ। ଲୋଭୀ ଭୋକିଲା ମଣିଷ ରୂପୀ ରାକ୍ଷାସମାନେ ନିରୀହ ପିଲାମାନଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଛାଡନ୍ତି ନାହିଁ। ସେ ସେମାନଙ୍କୁ ସେମାନଙ୍କର ଲୋଭାର ଶିକାର ମଧ୍ୟ କରନ୍ତି। ପିଲାମାନଙ୍କ ପ୍ରତି ଯୌନ ଅପରାଧରେ ଅଭିଯୁକ୍ତ ପ୍ରାୟତଃ ଜଣାଶୁଣା ବ୍ୟକ୍ତି ହୋଇଥାଏ। ଏବେ ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶର ରାଜଧାନୀ ଭୋପାଳର ଏହି ଘଟଣାକୁ ନିଅନ୍ତୁ।

58 ବର୍ଷର ବୁଢା କଲା 3 ବର୍ଷର ଛୋଟ ଝିଅ ସହ ଦୁଷ୍କର୍ମ।

ଭୋପାଳରେ ଜଣେ 3 ବର୍ଷର ବାଳିକାକୁ ବଳାତ୍କାର କରିବାର ଏକ ସମ୍ବେଦନଶୀଳ ମାମଲା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି। ଏଠାରେ ଜଣେ 58 ବର୍ଷ ବୟସ୍କ ବ୍ୟକ୍ତି ନିରୀହ ଝିଅକୁ ଯୌନ ନିର୍ଯାତନା ଦେଇଥିଲା। ପ୍ରଥମେ ସେ ଖେଳନା ଦେବା ବାହାନାରେ ଝିଅକୁ ସାଙ୍ଗରେ ନେଇ ଏକ ଦୋକାନକୁ ନେଇ ବଳାତ୍କାର କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କଲା। ଅବଶ୍ୟ ଯେତେବେଳେ ସେ ଏଥିରେ ବିଫଳ ହୋଇଥିଲା, ସେ ଝିଅ ସହିତ ଅଶ୍ଳୀଳ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲା।

ଏହି ପୂରା ବିଷୟ ଭୋପାଳର ଅଶୋକା ଗାର୍ଡେନ୍ ଅଞ୍ଚଳର ଅଟେ। ଏଠାରେ ସୁଭାଷ କଲୋନୀରେ ରହୁଥିବା ଜଣେ 58 ବର୍ଷ ବୟସ୍କା ଜଣେ ଝିଅକୁ ବଳାତ୍କାର କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। ଏହା କୁହାଯାଉଛି ଯେ ସେ ଏହା ପୂର୍ବରୁ ମଧ୍ୟ ସ୍ଥାନୀୟ ଅଞ୍ଚଳର ଅନ୍ୟ ଝିଅମାନଙ୍କ ସହ ଏପରି କାର୍ଯ୍ୟ କରିଛନ୍ତି। କିନ୍ତୁ ଲଜ୍ଜା ଓ ଅପବାଦ କାରଣରୁ କେହି ଅଭିଯୋଗ କରିନାହାଁନ୍ତି। ତେବେ ଏଥର କଲୋନୀର ଜଣେ ସଚେତନ ମହିଳା ଗାୟତ୍ରୀ ଭାସ୍କରଙ୍କ ଯୋଗୁଁ ସେ ପୋଲିସର ଆଖିରେ ଆସିଥିଲା।

ଖେଳନା ଦେବା ବାହାନା କରି ଝିଅକୁ ଏକ ବନ୍ଦ ଦୋକାନକୁ ନେଇଗଲା।

ବାସ୍ତବରେ ବୁଢ଼ାଟି ଝିଅକୁ ଖେଳନା ଦେବା ବାହାନାରେ ତାକୁ ଘର ଆଗରେ ଥିବା ଏକ ବନ୍ଦ ଦୋକାନକୁ ନେଇ ଯାଇଥିଲା। ଏଠାରେ ଯେତେବେଳେ ସେ ଝିଅ ସହିତ ଅଶ୍ଳୀଳ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଥିଲା, ଗାୟତ୍ରୀ ତାଙ୍କୁ ଦେଖିଦେଲେ। ସେ ପାଟି କରି ସ୍ଥାନୀୟ ଅଞ୍ଚଳର ଲୋକଙ୍କୁ ଏକତ୍ର କଲେ। ଏହି ସମୟରେ ଅନ୍ୟ ଜଣେ ମହିଳା 100 ଡାଏଲ କରି ପୋଲିସକୁ ସୂଚନା ଦେଇଥିଲେ।

ପୋଲିସ କଲା ଗିରଫ।

ଏହା ପରେ ଅଶୋକା ଗାର୍ଡେନ୍ ପୋଲିସ୍ ସଙ୍ଗେ ସଙ୍ଗେ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚି ଝିଅକୁ ମୁକ୍ତ କରି ଅଭିଯୁକ୍ତକୁ ଗିରଫ କରିଥିଲା। ମାଆଙ୍କ ଅଭିଯୋଗ ଅନୁଯାୟୀ ପୋଲିସ 363,376,377 ଆଇପିସି ଏବଂ 5/6 ଆକ୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଅପରାଧ ପଞ୍ଜିକରଣ କରିଥିଲା।

ଅଭିଯୁକ୍ତକୁ ଧରାଇଥିବା କାରଣରୁ ମହିଳାଙ୍କୁ ପୋଲିସ ଦେବ ପୁରସ୍କାର।

ଏହି ଘଟଣା ସମ୍ପର୍କରେ ସୂଚନା ଦେବା ପାଇଁ ପୋଲିସ ଗାୟତ୍ରୀ ଭାସ୍କରଙ୍କୁ ସମ୍ମାନିତ କରିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛି। ସେ ଗାୟତ୍ରୀଙ୍କୁ ପ୍ରକୃତ ହିରୋ କହିଛନ୍ତି। ପୋଲିସ କହିଛି ଯେ ଏଭଳି ସଚେତନ ନାଗରିକଙ୍କ ସତର୍କତା ସହିତ ଅପରାଧକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିବା ସହ ଅପରାଧୀଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିବା ସହଜ ହେବ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *