ଵିବାହ ମଣ୍ଡପରେ ପହଞ୍ଚିବା ପୂର୍ବରୁ ବର ନେଇଗଲା ନିଜ ଜୀବନ, ବିବାହର ଏପରି ସମୟରେ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିବାର କଣ ଥିଲା କାରଣ

ବିବାହ ହେଉଥିବା ଘରେ ଖୁସିର ଗୀତ ବାଜୁଥିଲା। ଘରକୁ ଆସିଥିବା ଅତିଥିମାନେ ସୁସ୍ୱାଦୁ ଖାଦ୍ୟ ସହ ହସ ଏବଂ ନାଚ ଉପଭୋଗ କରୁଥିଲେ। ପୂର୍ଣ୍ଣ ରୀତିନୀତି ସହିତ ବିବାହ ଆରମ୍ଭ କରାଯାଇଥିଲା। ତାପରେ ବର ଚେତାଶୂନ୍ୟ ହୋଇ ପଡ଼ିବା ଆରମ୍ଭ କଲା। ଏହା ପରେ ଜଣାପଡିଲା ଯେ ବର ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିଛି।

ହଠାତ୍ ସୁଖ ଶୋକରେ ପରିଣତ ହୁଏ। ପରିବାର ସଦସ୍ୟ ବର ସହିତ ଡାକ୍ତରଖାନାକୁ ଦୌଡ଼ନ୍ତି କିନ୍ତୁ ବର ରାସ୍ତାରେ ନିଶ୍ୱାସ ନେବା ବନ୍ଦ କରିଦିଏ। ହଠାତ୍ ସୁଖର ଶୋକରେ ପରିଣତ ହେବାର ଏହି ଖବର ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶର ଭିଣ୍ଡ ରୁ ଆସିଛି।

ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶର ଭିଣ୍ଡରେ ଜଣେ ଯୁବକ ବର ହୋଇ ଜୀବନର ଏକ ନୂତନ ଅଧ୍ୟାୟ ଆରମ୍ଭ କରିବା ପୂର୍ବରୁ ମୃତ୍ୟୁକୁ ଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ। ବରର ଆତ୍ମହତ୍ୟା ଖବର ପାଇବା ମାତ୍ରେ ବର ଓ କନ୍ୟା ଘରେ ଶୋକର ଲହର ଖେଳି ଯାଇଥିଲା। ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହି ମାମଲାରେ କୈଣସି FIR ପଞ୍ଜିକୃତ ହୋଇନାହିଁ।

ସୂଚନାନୁସାରେ ଭିଣ୍ଡର ଗ୍ୱାଲିଅର୍ ରୋଡରେ ରହୁଥିବା 27 ବର୍ଷ ବୟସ୍କ ଯୁବକ ଫେବୃଆରୀ 9 ରେ ବିବାହ କରିବାକୁ ଯାଉଥିଲେ। ବରର ପରିବାର ମଧ୍ୟ ନିଜେ ଭିଣ୍ଡର ହାଉସିଂ କଲୋନୀରେ ରୁହନ୍ତି। ତିନିମାସ ପୂର୍ବରୁ ଉଭୟଙ୍କ ବିବାହ ସ୍ଥିର ହୋଇଥିଲା। ବର୍ତ୍ତମାନ ବରର ପରିବାର ବିବାହ ଉତ୍ସବକୁ ସ୍ୱାଗତ କରିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ଥିଲେ। ବିବାହର ଖୁସିର ସମୟ ବର ଏବଂ କନ୍ୟା ପରିବାରରେ ପାଳନ କରାଯାଉଥିଲା

ଫେବୃଆରୀ 8 ତାରିଖ ରାତିରେ ଯୁବକ ଜଣକ ବର ହେବା ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଚାଲିଥିଲା। ଅନେକ ବିବାହ ରୀତିନୀତି ସରିଯାଇଥିଲା ଏବେ ମେହେନ୍ଦି ସମାରୋହ ମଣ୍ଡପରେ ହେବାକୁ ଯାଉଥିଲା। ଖୁସିର ଗୀତ ବାଜୁଥିଲା ଏବଂ ପରିବାର ସଦସ୍ୟ ନାଚୁଥିଲେ।

ଏହି ସମୟରେ ବର ହେବାକୁ ଯାଉଥିବା ଯୁବକ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଥିଲେ। ତାଙ୍କୁ ନିଶ୍ୱାସ ପ୍ରଶ୍ୱାସରେ ଅସୁବିଧା ହେବା ଦେଖି ପରିବାରରେ ଉତ୍ତେଜନା ଦେଖାଦେଇଥିଲା। ପରିବାର ସଦସ୍ୟ ଯୁବକ ସହିତ ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ଗ୍ୱାଲିଅରକୁ ଚାଲିଗଲେ। କିନ୍ତୁ ବାଟରେ ତାଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିଲା।

ପରିବାର ଯୁବକଙ୍କୁ ଭୀଣ୍ଡକୁ ଫେରାଇ ଆଣିଥିଲେ ଏବଂ ତାଙ୍କର ଶେଷ ରୀତିନୀତି କରାଯାଇଥିଲା। ମୃତକଙ୍କ ପରିବାର କନ୍ୟା ଘର ସମ୍ପର୍କୀୟଙ୍କୁ ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ସୂଚନା ଦେଇଥିଲେ। ସେମାନେ ଘରେ ବରାଯାତ୍ରୀଙ୍କୁ ଅପେକ୍ଷା କରିଥିଲେ କିନ୍ତୁ ବରର ମୃତ୍ୟୁ ଖବର ଆସିବା ମାତ୍ରେ ପରିବାରରେ ବିବାହର ସୁଖ ଶୋକରେ ପରିଣତ ହୋଇଥିଲା।

ଆତ୍ମହତ୍ୟାର କାରଣ ସ୍ପଷ୍ଟ ନୁହେଁ।

ଭିଣ୍ଡର ବିବାହ ଘରେ ଘଟିଥିବା ଏହି ଦୁଃଖଦ ଘଟଣା ପରେ ସହରରେ ଶୋକର ଲହରୀ ଖେଳିଯାଇଛି। ସର୍ବଶେଷରେ ବରର ମୃତ୍ୟୁର ରହସ୍ୟ କଣ ଲୋକମାନେ ଏହା ବିଷୟରେ ଜାଣନ୍ତି ନାହିଁ। ଏଥିସହିତ ବର ଓ କନ୍ୟାର ପରିବାର ସଦସ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ ନୀରବ ରହିଛନ୍ତି। କେହି କିଛି କହିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ନୁହଁନ୍ତି।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *