ଦେଖନ୍ତୁ ଏହି ନିରୀହ ଚେହେରାକୁ, ସ୍ୱାମୀଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରି ଶବ ପାଖରେ ରାତିସାରା ସ୍ଥାପନ କଲା ସମ୍ପର୍କ, ସକାଳ ହେଲା ପରେ ଶଶୁରଙ୍କୁ…ଜାଣନ୍ତୁ ପୁରା ଘଟଣା

ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶର ରାଜଗଡ଼ରେ ଜଣେ ବିବାହିତା ମହିଳା ତାଙ୍କ ପ୍ରେମିକକୁ ଘରକୁ ଡାକି ନିଜ ସ୍ୱାମୀଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରିଥିଲେ। ତାପରେ ଶବ ପାଖରେ ନିଜ ପ୍ରେମିକ ସହ ସମ୍ପର୍କ ସ୍ଥାପନ କଲା। ସକାଳେ ପ୍ରେମିକ ଘରୁ ବାହାରିବା ପରେ ପତ୍ନୀ ତାଙ୍କ ସ୍ୱାମୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ବିଷୟରେ ଶ୍ୱଶୁରଙ୍କୁ ଜଣାଇଥିଲେ। ଏହି ଘଟଣାରେ ସନ୍ଦେହ କରି ପରିବାର ସଦସ୍ୟ ପୋଲିସକୁ ସୂଚନା ଦେଇଥିଲେ। ପୋଲିସ ହାତରେ ବିବାହିତ ମହିଳାଙ୍କ ପୁରୁଣା ଭଙ୍ଗା ମୋବାଇଲ ଆସିବା ପରେ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ହତ୍ୟା ରହସ୍ୟର ସମାଧାନ ହୋଇଥିଲା। ସ୍ୱାମୀଙ୍କ ମୃତଦେହ ପାଖରେ ରୋମାନ୍ସ କରୁଥିବା ମହିଳା ଏବଂ ତାଙ୍କ ପ୍ରେମିକଙ୍କୁ ପୋଲିସ ଜେଲ ପଠାଇଦେଇଛି।

ରାଜଗଡ଼ ଏସପି ପ୍ରଦୀପ ଶର୍ମା କହିଛନ୍ତି ଯେ 21 ଜାନୁୟାରୀ ରାତିରେ ସୁଠାଲିଆ ଥାନାର ବେରିଆଖେଡି ଗ୍ରାମରେ 30 ବର୍ଷିୟ ରାମ ଦୀନେଶ ମିଣାଙ୍କ ହତ୍ୟା କରାଯାଇଛି। କେହି ଜଣେ ଘରେ ପଶି ଦୀନେଶଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରିଥିଲେ। ଘଟଣା ସମୟରେ ଦୀନେଶଙ୍କ ପତ୍ନୀ ଜ୍ୟୋତି ଘରେ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ। ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ ପୋଲିସ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲା।

ଅନୁସନ୍ଧାନରୁ ଜଣାପଡିଛି ଯେ ସ୍ୱାମୀଙ୍କୁ ଅତି ନିର୍ମମ ଭାବରେ ହତ୍ୟା କରାଯାଇଥିଲା ଏବଂ ନିକଟରେ ଶୋଇଥିବା ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀ ଜ୍ୟୋତି ଶୋଇ ପାରିନଥିଲେ। ପତ୍ନୀଙ୍କ କଥା ଶୁଣିବା ପରେ ପୋଲିସର ସନ୍ଦେହ ଆହୁରି ଗଭୀର ହୋଇଥିଲା। ତଦନ୍ତ ବେଳେ ପୋଲିସ ଘରୁ ଏକ ଭଙ୍ଗା ମୋବାଇଲ୍ ଫୋନ୍ ପାଇଥିଲା। ମରାମତି ପାଇଁ ପୋଲିସ ମୋବାଇଲକୁ ପଠାଇଥିଲା। ଯେତେବେଳେ ଏହି ମୋବାଇଲ୍ ମାଧ୍ୟମରେ ଜ୍ୟୋତିଙ୍କ ରହସ୍ୟ ଉନ୍ମୋଚିତ ହୋଇଥିଲା ସେତେବେଳେ ପୋଲିସ ମଧ୍ୟ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଯାଇଥିଲା।

ପୋଲିସର ପଚରାଉଚରା ବେଳେ 25 ବର୍ଷ ବୟସ୍କା ଜ୍ୟୋତି କହିଛନ୍ତି ଯେ ତାଙ୍କର ଏକ ଗ୍ରୋସରି ଦୋକାନ ଅଛି। ସ୍ୱାମୀ ଦୀନେଶଙ୍କ ସହ ସେ ମଧ୍ୟ ଦୋକାନରେ ବେଳେ ବେଳେ ବସନ୍ତି। ଗାଁରେ ରହୁଥିବା ଜଣେ ଯୁବକ ଚେନ ସିଂ ଲୋଧା ଜ୍ୟୋତିଙ୍କ ଦୋକାନକୁ ସାମଗ୍ରୀ ଆଣିବାକୁ ଆସୁଥିଲେ। ଏହି ସମୟରେ ଦୁହେଁ ପ୍ରେମରେ ପଡ଼ିଗଲେ। ଚେନ ସିଂ ଯିଏ ପ୍ରେମିକ ହୋଇଥିଲେ ଜ୍ୟୋତିଙ୍କୁ ଏକ ମୋବାଇଲ୍ ଉପହାର ଦେଇଥିଲେ। ଏହି କାରଣରୁ ଉଭୟ ଫୋନରେ କଥା ହେବା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ।

ଯେତେବେଳେ ଦୀନେଶ ଜ୍ୟୋତିଙ୍କ ପ୍ରେମ ସମ୍ପର୍କ ବିଷୟରେ ଜାଣିଲେ ସେ ମୋବାଇଲକୁ ଭାଙ୍ଗି ଦେଇଥିଲେ। ଏହି ମୋବାଇଲକୁ ପୋଲିସ ଉଦ୍ଧାର କରିଥିଲା କିନ୍ତୁ କିଛି ଦିନ ପରେ ଚେନ୍ ସିଂ ଜ୍ୟୋତିଙ୍କୁ ଆଉ ଏକ ମୋବାଇଲ୍ ଦେଇଥିଲେ। ଏହି ଘଟଣା ବିଷୟରେ ଜାଣିବା ପରେ ଦୀନେଶ ଏବଂ ଜ୍ୟୋତିଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ପ୍ରବଳ ଝଗଡା ହୋଇଥିଲା। ଶେଷରେ ଜ୍ୟୋତି ତାଙ୍କ ପ୍ରେମିକ ସହିତ ସ୍ୱାମୀଙ୍କୁ ବାଟରୁ ହଟାଇବା ପାଇଁ ଯୋଜନା ପ୍ରସ୍ତୁତ କଲେ।

ଦୀନେଶ ଏବଂ ଜ୍ୟୋତିଙ୍କର 2ଟି ସନ୍ତାନ ଅଛନ୍ତି। ଯେଉଁମାନେ ପ୍ରାୟତଃ ସେମାନଙ୍କର ଦାଦା ମଦନଲାଲଙ୍କ ପାଖରେ ଅନ୍ୟ ଏକ ଘରେ ରହୁଥିଲେ। ଯୋଜନା ଅନୁଯାୟୀ ଜାନୁୟାରୀ 21 ର ରାତିରେ ଦୀନେଶ ରାତ୍ରୀ ଭୋଜନ ପରେ ରୁମରେ ଶୋଇଥିଲେ। ଏହା ପରେ ଜ୍ୟୋତି ପ୍ରେମିକକୁ ଘରକୁ ଡାକିଲେ। ପ୍ରେମୀ ଚେନ୍ ସିଂ ଦୀନେଶଙ୍କୁ ବାଡିରେ ଆକ୍ରମଣ କରିଥିଲେ। ତାଙ୍କ ମୁଣ୍ଡରେ ଗଭୀର ଆଘାତ ଲାଗିବା ମାତ୍ରେ ତାଙ୍କର ନିଶ୍ୱାସ ବନ୍ଦ ହୋଇଗଲା। ସ୍ୱାମୀଙ୍କ ମୃତଦେହ ଖଟ ଉପରେ ପଡ଼ି ରହିଥିଲା ​​ଏବଂ ଜ୍ୟୋତି ତାଙ୍କ ପ୍ରେମିକ ସହିତ ସମ୍ପର୍କ ସ୍ଥାପନ କରିଥିଲେ।

ସକାଳେ ଜ୍ୟୋତି ସ୍ୱାମୀ ଦୀନେଶଙ୍କ ମୃତ ଦେହରୁ ରକ୍ତ ସଫା କରିଥିଲେ। ପୋଷାକ ବଦଳାଇ ତାପରେ ପ୍ରେମିକକୁ ତାଙ୍କ ଘରକୁ ପଠାଇଲେ। ଦିନ ହେବା ମାତ୍ରେ ଜ୍ୟୋତି ଅନ୍ୟ ଘରେ ରହୁଥିବା ଶ୍ୱଶୁର ମଦନ ଲାଲଙ୍କ ନିକଟରେ କାନ୍ଦି କାନ୍ଦି ଆସି କହିଥିଲେ ଯେ ରାତିରେ କେହି ଜଣେ ତାଙ୍କ ସ୍ୱାମୀଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରିଛନ୍ତି। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସ୍ୱାମୀ ତଳ ମହଲା ରୁମରେ ଥିଲେ। ମୁଁ ଉପର ମହଲାରେ ଶୋଇଥିଲି ତେଣୁ ମୁଁ ଜାଣି ନ ଥିଲି, କିନ୍ତୁ ପୋଲିସ ହାତରେ ଥିବା ଜ୍ୟୋତିଙ୍କ ଭଙ୍ଗା ମୋବାଇଲ ହତ୍ୟା ରହସ୍ୟର ଖୁଲାସା କରିଛି। ପୋଲିସ ଜ୍ୟୋତି ଏବଂ ଚେନ ସିଂ ଙ୍କୁ ଗିରଫ କରି ଜେଲକୁ ପଠାଇଛି।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *