ପତ୍ର ଗଦା ଭିତରେ ଲୁ-ଚି ରହିଛି ଅଜଗର, 99% ଲୋକ ଖୋଜିବାରେ ହେଲେ ବି-ଫଳ, କଣ ଆପଣ ଖୋଜି ପାରିବେ ?

ଛୁରୀର ଧାରକୁ ତୀକ୍ଷ୍ଣ କରିବା ପାଇଁ ତାକୁ ଘୋରିବାକୁ ପଡେ। ସେହିଭଳି ଯଦି ବୁଦ୍ଧି ତୀକ୍ଷ୍ଣ କରିବାକୁ ପଡିବ, ତେବେ ଏହାକୁ ବ୍ୟାୟାମ ଆବଶ୍ୟକ। ପଜଲ୍ ସମାଧାନ କରି ଆପଣ ଏହି ବ୍ୟାୟାମ କରିପାରିବେ। ଆଜିକାଲି ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଅନେକ ପ୍ରକାରର ପଜଲ୍ ଟ୍ରେଣ୍ଡ ହେଉଛି। ସେଥିମଧ୍ୟରୁ ଅପ୍ଟିକାଲ୍ ଇଲ୍ୟୁଜନ ସହିତ ପଜଲ୍ ବହୁତ ଲୋକପ୍ରିୟ ଅଟେ।

ଏହି ଚିତ୍ରଗୁଡିକରେ ଆପଣଙ୍କୁ ଗୋଟିଏ ଜିନିଷ କିମ୍ବା ପଶୁ ଖୋଜିବା ପାଇଁ କୁହାଯାଏ। ଏହି ପଶୁଟି କିମ୍ବା ଜିନିଷଟି ଆଖପାଖର ପରିବେଶ ସହିତ ଏତେ ଭଲ ଭାବରେ ମିଶିଯାଏ ଯେ ଏହା ପ୍ରଥମେ ଦୃ-ଶ୍ୟମା-ନ ହୁଏ ନାହିଁ। କେବଳ ତୀକ୍ଷ୍ଣ ଆଖି ଥିବା ବ୍ୟକ୍ତି ସେମାନଙ୍କୁ ପାଇପାରିବେ। ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଏକ ଚିତ୍ର ଦେଖାଇବାକୁ ଯାଉଛୁ ଯେଉଁଥିରେ ଆପଣଙ୍କୁ ଲୁ-ଚିଥି-ବା ଅଜଗର ଖୋଜିବାକୁ ପଡିବ।

ଅଜଗର ଏକ ପତ୍ର ଗଦାରେ ଲୁ-ଚି ରହିଛି, ଆପଣ ଦେଖି ପାରିବେ କି?

ଆପଣ ଚିତ୍ରରେ ଏକ ପତ୍ର ଗଦା ଦେଖିପାରିବେ। ଭୂମିରେ ବିଛେଇ ହୋଇ ଅନେକ ଶୁଖିଲା ପତ୍ର ରହିଛି। ଏହି ପତ୍ର ଗଦା ଭିତରେ ଏକ ଅଜଗର ବସିଛି। ଅଜଗରର ରଙ୍ଗ ପତ୍ର ସହିତ ବହୁତ ସମାନ। ତେଣୁ ଏହାକୁ ପ୍ରଥମ ଦେଖାରେ ଦେଖିହୁଏ ନାହିଁ। ଏହାକୁ ଖୋଜିବା ପାଇଁ ଏକ ତୀକ୍ଷ୍ଣ ଆଖି ଆବଶ୍ୟକ। ଯାହା ସମସ୍ତଙ୍କ ପାଖେ ଉପଲବ୍ଧ ନୁହେଁ। ଯଦି ଆପଣ ଏହି ଅଜଗର ପାଇବେ ତେବେ ଆପଣଙ୍କ ଠାରୁ କେହି ଅଧିକ ପ୍ରତିଭାବାନ ହେବେ ନାହିଁ।

ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ସେହି ଅଜଗରକୁ ଖୋଜିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିବା। ଯଦି ଆପଣ ଏହାକୁ ଖୋଜି ପାରୁନାହାନ୍ତି ତେବେ ଚିନ୍ତା କରନ୍ତୁ ନାହିଁ। ଏପରିକି ବହୁତ ବୁଦ୍ଧିମାନ ଲୋକ ମଧ୍ୟ ଏହି କାର୍ଯ୍ୟରେ ବି-ଫ-ଳ ହୋଇଛନ୍ତି। ତେବେ ଆମେ କେବଳ ଆପଣଙ୍କୁ କହିବୁ ଯେ ଅଜଗର କେଉଁଠାରେ ଲୁ-ଚି ରହିଛି।

ଅଜଗର ଏଠାରେ ଲୁ-ଚି ରହିଛି।

ଯଦି ଆପଣ ଏହି ଚିତ୍ରକୁ ଭଲ ଭାବେ ଦେଖିବେ, ତେବେ ଆପଣ ଏଥିରେ ଏକ ଅଜଗର ପାଇବେ। ସେ ପତ୍ର ଗଦା ମଝିରେ ଲୁ-ଚି ରହିଛି। ଅଜଗର ପ୍ରାୟତଃ ଏପରି ପରିବେଶରେ ଲୁ-ଚି ରହିଥାନ୍ତି। ତାପରେ ଯେତେବେଳେ ସେମାନଙ୍କର ଶି-କା-ର ସେମାନଙ୍କ ସାମ୍ନାକୁ ଆସେ, ସେତେବେଳେ ସେମାନେ ଶି-କା-ରକୁ ଝାମ୍ପି ପକାନ୍ତି। ସେମାନେ ମଧ୍ୟ ଅତ୍ୟନ୍ତ ବି-ପଜ୍ଜ-ନକ ଶି-କା-ରୀ ଭାବରେ ଜଣାଶୁଣା।

ଆପଣ ଚିତ୍ରରେ ଦେଖାଯାଇଥିବା ଲାଲ୍ ବୃତ୍ତରେ ଅଜଗର ଦେଖିପାରିବେ। ଆଶା କରୁଛୁ ଆପଣ ଏହି ପଜଲ୍ ପସନ୍ଦ କରିଥିବେ। ଆପଣ ଏହାକୁ ଆପଣଙ୍କର ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କ ସହିତ ମଧ୍ୟ ସେୟାର କରନ୍ତୁ। ସେ ଆପଣଙ୍କ ଠାରୁ ଅଧିକ ଚତୁର କି ନୁହେଁ ଦେଖନ୍ତୁ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *