ବିବାହରେ ଏପରି ଉପହାର କିଏ ଦିଏ ଭାଇ ? ବର ର ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କ ଉପହାର ଦେଖି ରା-ଗିଗ-ଲା କନ୍ୟା, କଲା ଏପରି କାମ।:-

ଏକ ବିବାହରେ ଉପହାର ପାଇବା ଅତ୍ୟନ୍ତ ସାଧାରଣ କଥା। ଏହି ଉପହାରଗୁଡିକୁ ନେଇ ବର ଏବଂ କନ୍ୟା ବହୁତ ଉତ୍ସାହରେ ଥାଆନ୍ତି। ଯେତେବେଳେ ଆମେ ଉପହାରଗୁଡ଼ିକର ରାପର୍ ଖୋଲୁ ଆମ ମନରେ ଲଡୁ ଫୁ-ଟିବା ଆରମ୍ଭ କରେ। କାରଣ ଆମେ ଜାଣିନଥାଉ ଯେ ଏଥିରୁ କଣ ବାହାରିବ। ଯେତେବେଳେ ଆମେ ପସନ୍ଦ କରୁଥିବା କୌଣସି ଜିନିଷ ଉପହାରରୁ ବାହରିଯାଏ ସେତେବେଳେ ବହୁତ ଖୁସି ଲାଗେ। ଯଦି ସେହି ଉପହାରରୁ କିଛି ମୂଲ୍ୟହୀନ ଜିନିଷ ବାହାରକୁ ଆସେ, ତେବେ ମନ କୁ ଦୁଃ-ଖ ଲାଗେ

ବିବାହ ଉପହାର ଦେଖିବା ପରେ କନ୍ୟା ରା-ଗିଗଲା।

କିନ୍ତୁ କ୍ୱଚିତ୍ ଏପରି ଉପହାର ବାହାରକୁ ଆସେ ଯାହାକୁ ଦେଖି ଆପଣଙ୍କୁ କ୍ରୋ-ଧ ଆସିଥାଏ। ଏକ ବିବାହରେ ମଧ୍ୟ ସମାନ ଘ-ଟ-ଣା ଘ-ଟିଥିଲା। ଏଠାରେ ବରର ସାଙ୍ଗମାନେ କନ୍ୟାକୁ ଏକ ଅନନ୍ୟ ଉପହାର ଦେଇଥିଲେ। ଏହି ଉପହାରକୁ ନିଜେ ମଞ୍ଚରେ ଖୋଲିବାକୁ ସେ କନ୍ୟାକୁ ଅନୁରୋଧ କରିଥିଲେ। କିନ୍ତୁ କନ୍ୟା ଉପହାର ଖୋଲିବା ମାତ୍ରେ ସେ ରା-ଗି ଯାଇଥିଲେ।

ବରର ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କ ଉପହାରକୁ କନ୍ୟା ଆଦୌ ପସନ୍ଦ କରୁନଥିଲେ। ତାଙ୍କ ମୁହଁରେ କ୍ରୋ-ଧ ସ୍ପଷ୍ଟ ଦେଖାଯାଉଥିଲା। ସେ କ୍ରୋ-ଧି-ତ ହୋଇ ଉପହାରକୁ ମଞ୍ଚ ଉପରେ ପକାଇ ଦେଇଥିଲେ। ଏହାପରେ କିଛି ସମୟ ପାଇଁ ବରର ସାଙ୍ଗମାନେ ମଧ୍ୟ ଡ-ରି ଯାଇଥିଲେ। ସେମାନେ ମଧ୍ୟ ଜାଣିଗଲେ ଯେ କନ୍ୟା ରା-ଗି ଯାଇଛନ୍ତି। ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ସେମାନେ କହିବାକୁ ଲାଗିଲେ, ‘ଆରେ ମଜା କରୁଥିଲୁ ମଜା।’ କିନ୍ତୁ କନ୍ୟାର କ୍ରୋ-ଧ ଶାନ୍ତ ହେବାର ନାମ ନେଉନଥିଲା।

ଉପହାରରେ ମିଳିଥିଲା ଛୋଟ ଛୁଆର କ୍ଷୀର ବୋତଲ।

ଉପହାର ଫି-ଙ୍ଗିବା ପରେ କନ୍ୟା ନିଜକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରେ, କିନ୍ତୁ କ୍ରୋଧ ଏବଂ ଅସନ୍ତୋଷ ତାଙ୍କ ମୁହଁରେ ସ୍ପଷ୍ଟ ଦେଖାଯାଉଥାଏ। ବର୍ତ୍ତମାନ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠୁଛି ଯେ ଏହି ଉପହାରରେ କଣ ଥିଲା? ବାସ୍ତବରେ, ବରର ସାଙ୍ଗମାନେ କନ୍ୟାକୁ ଏକ ଉପହାର ସ୍ୱରୂପ ଛୋଟ ଛୁଆର କ୍ଷୀର ବୋତଲ ଦେଇଥିଲେ। ସେ ଏହା ଦେଖି କ୍ରୋଧିତ ହେଇଥିଲେ। ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହି ପୁରା ଘଟ-ଣାର ଭିଡିଓ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଭାଇରାଲ ହେଉଛି।

ଜଣେ ଉପଭୋକ୍ତା ଭିଡିଓ ଦେଖିବାରେ ମନ୍ତବ୍ୟ ଦେଇଛନ୍ତି, ‘କନ୍ୟା ଯାହା ବି କଲା, ସେ ଠିକ୍ କଲା। ଏହି ବରର ସାଙ୍ଗମାନେ ବେଳେବେଳେ ଥଟ୍ଟାର ସୀମା ଅତିକ୍ରମ କରନ୍ତି। ତଥାପି ଅନ୍ୟ ଜଣେ ଉପଭୋକ୍ତା କହିଥିଲେ, ‘ଏହା ବହୁତ ସୁନ୍ଦର ଉପହାର ଥିଲା। ଏଥିରେ କ୍ରୋ-ଧି-ତ ହେବାର କଣ ଥିଲା? ’ ତାପରେ ଏକ ମନ୍ତବ୍ୟ ଆସିଥିଲା ଯେ ବିବାହରେ ଛୋଟ ଛୁଆ ର ବୋତଲକୁ କିଏ ଉପହାର ଦିଅନ୍ତି? ଏହା ଏକ ମୂ-ର୍ଖା-ମୀ ଅଟେ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *