ଶିକ୍ଷକଙ୍କୁ ଜନ୍ମଦିନରେ ସରପ୍ରାଇଜ ଦେବା ଛାତ୍ରଙ୍କୁ ପଡିଲା ମ-ହ-ଙ୍ଗା,ଛାତ୍ରକୁ ମା-ଡମା-ରି ଅବସ୍ଥା ଖରାପ କରିଦେଲେ ଶିକ୍ଷକ, ଦେଖନ୍ତୁ ଭିଡ଼ିଓ..

ବିଦ୍ୟାଳୟ ଦିନଗୁଡିକ ବହୁତ ଦମଦାର ଥିଲା। ଯେତେବେଳେ ଆମେ ବଡ ହୋଇଥାଉ ଏବଂ ବିଦ୍ୟାଳୟ କଥା ମନେ ପକାଇ ଆମେ ବହୁତ ହସୁ। ବିଦ୍ୟାଳୟ ଏପରି ଏକ ସ୍ଥାନ ଯେଉଁଠାରେ ପ୍ରତିଦିନ ନୂଆ ନୂଆ କାର୍ଯ୍ୟ ଦେଖାଯାଏ। ଏଠାରେ ଅନେକ ପ୍ରକାରର ଛାତ୍ର ଏବଂ ଶିକ୍ଷକ ଥାଆନ୍ତି। କେତେକ ଶିକ୍ଷକ ଛାତ୍ରମାନଙ୍କର ପ୍ରିୟ ହୋଇଥାନ୍ତି ଏବଂ କେତେକ ଶିକ୍ଷକଙ୍କୁ ଛାତ୍ର ଘୃ-ଣା କରନ୍ତି। ସେହିଭଳି ଶିକ୍ଷକମାନେ ମଧ୍ୟ କିଛି ଛାତ୍ରଙ୍କୁ ଅଧିକ ପସନ୍ଦ କରୁଥିବାବେଳେ କେତେକଙ୍କୁ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି ନାହିଁ।

ପିଲାମାନେ ଶିକ୍ଷକଙ୍କୁ ଜନ୍ମଦିନ ର ସରପ୍ରାଇଜ।

ଯେତେବେଳେ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ଶିକ୍ଷକ ଦିବସ କିମ୍ବା ଶିକ୍ଷକଙ୍କ ଜନ୍ମଦିନ ଥାଏ, ସମଗ୍ର ଶ୍ରେଣୀର ଛାତ୍ର ବହୁତ ଉତ୍ସାହିତ ଥାଆନ୍ତି। ଏହି ଭିଡ଼ିଓରେ ଶିକ୍ଷକଙ୍କ ଜନ୍ମ ଦିନରେ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ସ୍ୱାଗତ ପାଇଁ ବହୁତ ଯୋଜନା କରାଯାଇଛି। କିନ୍ତୁ ଶିକ୍ଷକ ଜଣକ ଏହାପରେ କ୍ରୋ-ଧି-ତ ହୁଅନ୍ତି ଏବଂ ଛାତ୍ରମାନଙ୍କୁ ମା-ଡ ମା-ରନ୍ତି। ଆଜିକାଲି ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଏହି ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ ହେବାରେ ଲାଗିଛି।

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Be Harami (BH) (@be_harami)

ଏହି ଭାଇରାଲ୍ ଭିଡିଓରେ ଏହା ଦେଖିବାକୁ ମିଳେ ଯେ ଏକ ଶ୍ରେଣୀଗୃହକୁ ବହୁତ ଭଲ ଭାବରେ ସଜାଯାଇଛି। ଛାତ୍ରମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ପୂର୍ଣ୍ଣ ଉତ୍ସବର ପରିବେଶ ଅଛି। ଛାତ୍ରମାନେ ବେଞ୍ଚରେ ବସିଛନ୍ତି। ଶ୍ରେଣୀଗୃହକୁ ବେଲୁନ୍ ସହିତ ସଜାଯାଇଛି। ତାପରେ ଶିକ୍ଷକ ଶ୍ରେଣୀରେ ପ୍ରବେଶ କରନ୍ତି। ସେ ଆସି ଟେବୁଲ ଆଗରେ ରଖାଯାଇଥିବା ଚେୟାର ଉପରେ ବସିଥାଆନ୍ତି। ଛାତ୍ରମାନେ କରତାଳି ଦେବା ଆରମ୍ଭ କରନ୍ତି।

ଶିକ୍ଷକ ମା-ରିଲେ ମା-ଡ।

ଏହି ସମୟରେ କିଛି ଛାତ୍ରଙ୍କ ନିକଟରେ ସ୍ନୋ ସ୍ପ୍ରେ ମଧ୍ୟ ରହିଥାଏ। ଏହି ସମୟରେ ଜଣେ ଛାତ୍ର ଏହି ସ୍ନୋ ସ୍ପ୍ରେକୁ ପବନରେ ଉଡ଼ାଇବା ପରିବର୍ତ୍ତେ ସିଧାସଳଖ ଶିକ୍ଷକଙ୍କ ପାଟିକୁ ମା-ରନ୍ତି। ଶିକ୍ଷକ କିଛି ସମୟ ପାଇଁ ଠିଆ ହୁଅନ୍ତି ଯେପରିକି ଛାତ୍ରଟି ଏହା କରିବା ବ-ନ୍ଦ କରିବ କିନ୍ତୁ ଯେତେବେଳେ ଛାତ୍ର ଏହାକୁ -ବନ୍ଦ କରେନାହି ଶିକ୍ଷକଙ୍କ କ୍ରୋ-ଧର ସୀମା ଭା-ଙ୍ଗିଯାଏ। ସେ ଛାତ୍ରର ଚୁଟିକୁ ଧରି ମୁଣ୍ଡ ତଳକୁ କରି ପି-ଠିରେ ମା-ଡ ଦେବା ଆରମ୍ଭ କରନ୍ତି।

ଏହି ଦୃ-ଶ୍ୟ ଦେଖି ସେଠାରେ ଉପସ୍ଥିତ ଛାତ୍ରମାନେ ହସିବା ଆରମ୍ଭ କରନ୍ତି। ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହି ପୁରା ଘଟ-ଣାର ଭିଡିଓ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ବହୁତ ଭାଇରାଲ ହେବାରେ ଲାଗିଛି। ଲୋକମାନେ ମଜାଳିଆ ମନ୍ତବ୍ୟ ଦେଉଛନ୍ତି। ଜଣେ ଉପଭୋକ୍ତା ଲେଖିଛନ୍ତି, ଶିକ୍ଷକ ଏକ ରିଟର୍ନ ସରପ୍ରାଇଜ ଦେଇଛନ୍ତି। ତାପରେ ଆଉ ଜଣେ କହିଲା, ଆଜିକାଲି ଭଲ ଯୁଗର ସମୟ ନୁହେଁ। ତାପରେ ଏକ ମନ୍ତବ୍ୟ ଲେଖାଯାଇଛି ଯେ “ଶିକ୍ଷକଙ୍କ ଜନ୍ମଦିନରେ ଏପରି କିଏ କରେ?”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *