ପ୍ରେମର ଚଢ଼ିଲା ଏପରି ପାଗଳାମି,ମହିଳା ମୁଖିଆ ଆସନକୁ ଲାତ ମା-ରି ପ୍ରେମିକ ସହ ହୋଇଗଲେ ଫ-ରା-ର,ଜାଣନ୍ତୁ ପୁରା ଘଟଣା

ବିହାରର ସୀତାମଢୀ ଜିଲ୍ଲାରେ ନବ ନିର୍ବାଚିତ ମହିଳା ମୁଖିଆ ଏଭଳି ପଦକ୍ଷେପ ନେଇଛନ୍ତି, ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଏବେ ସମଗ୍ର ଗାଁ ଅସନ୍ତୋଷ ପ୍ରକାଶ କରିଛି। ଗ୍ରାମବାସୀ ବର୍ତ୍ତମାନ କଣ କରିବେ ବୁଝିପାରୁନାହାଁନ୍ତି। ବାସ୍ତବରେ ଯେଉଁ ମହିଳାକୁ ପଞ୍ଚାୟତର ଲୋକମାନେ ବିକାଶ ନାମରେ ଭୋଟ୍ ଦେଇ ପଞ୍ଚାୟତର ମୁଖ୍ୟ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ କରିଥିଲେ ସେ ନିଜ ପ୍ରେମିକ ସହିତ ଫ-ରା-ର ହୋଇଯାଇଥିଲେ।

ମୁଖିଆ ଚେୟାରକୁ ଲାତ ମା-ରି ପ୍ରେମୀ ସହ ଫେ-ରା-ର ହେବା ପରେ ପଞ୍ଚାୟତର ଲୋକମାନେ ଧୋ-କା ଅନୁଭବ କରୁଛନ୍ତି। ସୂଚନାନୁସାରେ କାନହୋଲି ପୋ-ଲି-ସ ଷ୍ଟେ-ସନ ଅଞ୍ଚଳର ଖୋପରାହା ପଞ୍ଚାୟତର ଲୋକମାନେ ପଞ୍ଚାୟତ ନିର୍ବାଚନରେ ​​ବହୁମୂଲ୍ୟ ଭୋଟ୍ ଦେଇ ମହିଳା ରେଖା ଦେବୀଙ୍କୁ ମୁଖିଆ ଭାବରେ ପରିଣତ କରିଥିଲେ।

ଗ୍ରାମବାସୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେମାନେ ମୁଖିଆଙ୍କ ସ୍ୱାମୀଙ୍କଠାରୁ ସୂଚନା ପାଇଛନ୍ତି ଯେ ରେଖା ଦେବୀ ତାଙ୍କ ମୁଖିଆ ପଦ ଏବଂ ପିଲାମାନଙ୍କୁ ଛାଡି ନିଜ ପ୍ରେମିକ ସହ ପଳାଇ ଯାଇଥିଲେ। ରେଖା ଦେବୀଙ୍କ ପଳାୟନ ପରେ ଗାଁରେ ଅସନ୍ତୋଷ ଦେଖାଦେଇଛି। ଏହି ଘ-ଟ-ଣା ପରେ ମୁଖିଆଙ୍କ ସ୍ୱାମୀ ବିବାହର ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀଙ୍କୁ ଅ-ପହ-ରଣ କରି ନେଇଥିବା ମା-ମ-ଲା ଗାଁର ଦୁଇ ଭାଇଙ୍କ ବି-ରୋ-ଧରେ ରୁ-ଜୁ କରିଛନ୍ତି।

କାନହୋଲି ପୋ-ଲିସ ଷ୍ଟେସ-ନରେ ମୁଖ୍ୟ ସ୍ୱାମୀଙ୍କ ଅଭି-ଯୋଗ ଉପରେ ପୋ-ଲି-ସ ମା-ମ-ଲା ରୁ-ଜୁ କରିବା ପରେ ତ-ଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ କରିଛି। ଏହି ମାମ-ଲାରେ ମୁଖିଆଙ୍କ ସ୍ୱାମୀ ଦୁଇ ଭାଇଙ୍କ ପିତାଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଅଭି-ଯୁକ୍ତ କରିଛନ୍ତି।

ଏହି ଘଟ-ଣାରେ ପୋ-ଲି-ସର ସୂଚନାନୁସାରେ ମୁଖିଆ ରେଖା ଦେବୀଙ୍କର ଦୁଇଟି ସନ୍ତାନ ଅଛନ୍ତି। ଏଥର ପଞ୍ଚାୟତ ନିର୍ବାଚନରେ ​​ଖୋପରାହା ପଞ୍ଚାୟତର ଲୋକମାନେ ରେଖା ଦେବୀଙ୍କୁ ଆତ୍ମବିଶ୍ୱାସ ଦେଇ ମୁଖିଆ କରିଥିଲେ।

ମାର୍ଚ୍ଚ 9 ରେ ରେଖା ଦେବୀ ତାଙ୍କ ଘରୁ ନି-ଖୋ-ଜ ହୋଇଯାଇଥିଲେ। ସମ୍ପର୍କୀୟମାନେ ବହୁତ ଖୋଜିଲେ କିନ୍ତୁ କିଛି ମିଳିଲା ନାହିଁ। ଏହା ପରେ ମୁଖିଆଙ୍କ ସ୍ୱାମୀ ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀଙ୍କ ପ୍ରେମ ସମ୍ପର୍କର ମାମ-ଲାକୁ ପ୍ରକାଶ କରି ଗାଁର ତିନି ଜଣଙ୍କ ବିରୋ-ଧରେ ମା-ମ-ଲା ରୁ-ଜୁ କରିଛନ୍ତି। ବର୍ତ୍ତମାନ ମହିଳାଙ୍କ ମୋବାଇଲ୍ ସୁଇଚ୍ ଅଫ୍ ଅଛି। ତେବେ ପୋ-ଲି-ସ ତଦ-ନ୍ତରେ ନିୟୋଜିତ ଅଛି।

ପୋ-ଲି-ସ ଷ୍ଟେସ-ନରେ ଦା-ଖଲ କରାଯାଇଥିବା ଅଭି-ଯୋଗ ଅନୁଯାୟୀ, ମୁଖିଆଙ୍କ ସ୍ୱାମୀ ଅଭି-ଯୁକ୍ତ ସଞ୍ଜୟ କାପର ଏବଂ ବିଜୟ କାପରଙ୍କ ବିରୁ-ଦ୍ଧରେ ମା-ମ-ଲା ରୁ-ଜୁ କରିବା ସହ ଏହା ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେହି ଦୁଇଜଣଙ୍କର ପିତା ରାମ ପ୍ରଭାସ କାପର ମଧ୍ୟ ଏଥିରେ ସାମିଲ ଅଛନ୍ତି।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *