Jio ବ୍ୟବହାରୀମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଖୁସି ଖବର, ଗୋଟିଏ ସ୍ମାର୍ଟ ଫୋନରେ ଚଳାନ୍ତୁ 5ଟା ନମ୍ବର, ବିନା ସିମରେ ଲାଗିବ କଲ।

ପ୍ରାଇଭେଟ ଟେଲିକମ୍ କମ୍ପାନୀ ରିଲାଏନ୍ସ ଜିଓ ଏଭଳି ଏକ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ ଅଫର ଆଣିଛି, ଯାହାଦ୍ବାରା ଆପଣ ଗୋଟିଏ ସ୍ମାର୍ଟଫୋନରେ ପାଞ୍ଚଟା ନମ୍ବର ବ୍ୟବହାର କରିପାରିବେ ଏବଂ ଯଦି ଆପଣ ଚାହାଁନ୍ତି ତେବେ ଆପଣ ଫୋନରେ ସିମ୍ ଭର୍ତ୍ତି ନକରି ଟେଲିକମ୍ ସେବାଗୁଡିକର ଲାଭ ଉଠାଇ ପାରିବେ। ବାସ୍ତବରେ ଏଠାରେ eSIM ସପୋର୍ଟ ବିଷୟରେ ଆଲୋଚନା ହେଉଛି। ଯାହା Jio ବ୍ୟବହାରକାରୀଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଲାଭ ଉଠାଯାଇପାରିବ। ଆସନ୍ତୁ ଏହା ବିଷୟରେ ବିସ୍ତୃତ ଭାବରେ।

ସିମ୍ ବିନା ସ୍ମାର୍ଟଫୋନ୍ ରୁ କଲ୍ କରନ୍ତୁ।

ଯଦି ଆପଣ ପ୍ରଶ୍ନ କରୁଛନ୍ତି ଯେ ଆପଣ କିପରି ଆପଣଙ୍କର ସ୍ମାର୍ଟଫୋନରେ ସିମ୍ ଭର୍ତ୍ତି ନକରି ଫୋନ୍ କଲ କରିପାରିବେ ତେବେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହା ଇ-ସିମ୍ ସପୋର୍ଟ ସାହାଯ୍ୟରେ ହୋଇପାରିବ। ଇ-ସିମ୍ ସପୋର୍ଟ ହେଉଛି ଏପରି ଏକ ଫିଚର୍ସ ଯେଉଁଥିରେ ଆପଣଙ୍କୁ ନିଜ ଫୋନରେ ସିମ୍ କାର୍ଡ ଭର୍ତ୍ତି କରିବାକୁ ପଡିବ ନାହିଁ, ଆପଣ ଆପଣଙ୍କର ନିକଟତମ ଜିଓ ଷ୍ଟୋରରୁ ଏହି ସିମ୍ କୁ ଆକ୍ଟିଭ କରିପାରିବେ।

Jio E-SIM କୁ କିପରି ଆକ୍ଟିଭ କରିବେ।

ଯଦି ଆପଣ ଆପଣଙ୍କର ସ୍ମାର୍ଟଫୋନ୍ ପାଇଁ ଏକ ଜିଓ ଇ-ସିମ୍ ପାଇବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି, ତେବେ ଏଥିପାଇଁ ଆପଣଙ୍କୁ ପ୍ରଥମେ ଆପଣଙ୍କର ନିକଟତମ ରିଲାଏନ୍ସ ଡିଜିଟାଲ୍ କିମ୍ବା ଜିଓ ଷ୍ଟୋର୍‌କୁ ଯିବାକୁ ପଡିବ, ଯେଉଁଠାରେ ଆପଣଙ୍କୁ ଆପଣଙ୍କର ଫଟୋ ଏବଂ ID ପ୍ରମାଣ ଦେଇ ଏକ ନୂତନ କନେକ୍ସନ ପାଇବାକୁ ପଡିବ। ଏହାକୁ ଆକ୍ଟିଭ କରିବାକୁ, ଆପଣ ସ୍ମାର୍ଟଫୋନରେ ଏକ ବିଶେଷ ଫିଚର୍ସ ଡାଉନଲୋଡ୍ କରିବାକୁ ପଡିବ।

ଗୋଟିଏ ଫୋନରେ ପାଞ୍ଚଟା ନମ୍ବର ଚଲାନ୍ତୁ।

ଯଦି ଆପଣ ଇ-ସିମ୍ ସପୋର୍ଟ ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତି, ତେବେ ଆପଣ ଗୋଟିଏ ସ୍ମାର୍ଟଫୋନରେ ଏକାଧିକ ଇ-ସିମ୍ ବ୍ୟବହାର କରିପାରିବେ, ଯାହାର ଅର୍ଥ ହେଉଛି ଆପଣ ସେହି ସ୍ମାର୍ଟଫୋନରେ ଦୁଇଟିରୁ ଅଧିକ ନମ୍ବର ବ୍ୟବହାର କରିପାରିବେ। ଆପଣ ଗୋଟିଏ କିମ୍ବା ଦୁଇଟି ଫିଜିକାଲ ସିମ୍ ବ୍ୟବହାର କରୁଥିବା ବେଳେ ଇ-ସିମ୍ ମାଧ୍ୟମରେ ଆପଣ ଦୁଇ ରୁ ଅଧିକ ସିମ ବ୍ୟବହାର କରିପାରିବେ। ତଥାପି ଧ୍ୟାନ ଦେବା କଥା ହେଉଛି ଯେ ଆପଣ ଗୋଟିଏ ଥରରେ କେବଳ ଗୋଟିଏ ଇ-ସିମ୍ ବ୍ୟବହାର କରିପାରିବେ, ତେଣୁ ଅନ୍ୟ ଇ-ସିମ୍ ବ୍ୟବହାର କରିବାକୁ ହେଲେ ଆପଣଙ୍କୁ କେବଳ ଅନ୍ୟ ଏକ ସିମ୍ ସୁଇଚ୍ କରିବାକୁ ପଡିବ।

ଏହିପରି ଜିଓର ଇ-ସିମ୍ ସୁବିଧା ସାହାଯ୍ୟରେ ଆପଣ ଏକ ସିମ୍ ଭର୍ତ୍ତି ନକରି ଆପଣଙ୍କର ସ୍ମାର୍ଟଫୋନ୍ ବ୍ୟବହାର କରିପାରିବେ ଏବଂ ସେହି ଫୋନରେ ଏକାଧିକ ନମ୍ବର ମଧ୍ୟ ବ୍ୟବହାର କରିପାରିବେ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *