ଦେଖନ୍ତୁ ଭିଡ଼ିଓ : ଦ୍ରୁତ ବେଗରେ ଯାଉଥିବା ଟ୍ରକର ସାମ୍ନାକୁ ଚାଲି ଆସିଲା ପିଲାଟି, ଆଉ ଗୁଳି ପରି ସ୍ପୀଡ଼ରେ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ଆସି ବଞ୍ଚାଇଲେ ପିଲାର ଜୀବନ

ପ୍ରତିଦିନ ସାରା ବିଶ୍ୱରେ କିଛି ନା କିଛି ସଡ଼କ ଦୁର୍ଘଟଣା ଘଟେ। ଏହି ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଅନେକ ଲୋକ ମଧ୍ୟ ପ୍ରାଣ ହରାନ୍ତି। ପ୍ରତ୍ୟେକ ଦେଶର ସରକାର ଲୋକଙ୍କୁ ଟ୍ରାଫିକ ନିୟମ ପାଳନ କରିବାକୁ ନିବେଦନ କରୁଛନ୍ତି। କିନ୍ତୁ ତଥାପି ଲୋକମାନେ ଏହାକୁ ଅଣଦେଖା କରନ୍ତି। ଏଥି ସହିତ ବ୍ୟସ୍ତବହୁଳ ରାସ୍ତାରେ ପିଲାମାନଙ୍କୁ ବହୁତ ଯତ୍ନବାନ ହେବାକୁ ପଡିବ। ଗୋଟିଏ ଛୋଟ ଭୁଲ ଏବଂ ସେମାନେ ନିଜ ଜୀବନ ହରାଇ ପାରନ୍ତି

ପିଲାମାନେ ମନରୁ ବହୁତ ଚଞ୍ଚଲିୟା ହୋଇଥାନ୍ତି। ସେମାନେ ଅତ୍ୟନ୍ତ ନିରୀହ ହୋଇଥାନ୍ତି ଏବଂ ଆସୁଥିବା ବିପଦ ବିଷୟରେ କୌଣସି ଧାରଣା ନଥାଏ।କିନ୍ତୁ ଏହି କାରଣରୁ ସେମାନଙ୍କୁ ବହୁତ ସତର୍କ ରହିବାକୁ ପଡିବ। ଆଜିକାଲି ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଏକ ପିଲାର ଏକ ଭିଡିଓ ବହୁତ ଭାଇରାଲ ହେବାରେ ଲାଗିଛି। ଏହି ଭିଡିଓରେ ଏକ ପିଲା ଟ୍ରକ୍ ତଳେ ଆସିବାବେଳେ ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତି ଥିଲା। ତାଙ୍କୁ ବଞ୍ଚାଇବାର ଶ୍ରେୟ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ନିକଟକୁ ଯାଉଛି।

ଟ୍ରକ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଯାଇଥିଲା ପିଲା।

ଭିଡିଓରେ ଏହା ଦେଖିବାକୁ ମିଳେ ଯେ ଏକ ବ୍ୟସ୍ତବହୁଳ ରାସ୍ତାରେ ଏକ ଟ୍ରକ ଗତି କରୁଛି। କିଛି ଲୋକ ରାସ୍ତା ପାର ହେବା ପାଇଁ ଠିଆ ହୋଇଛନ୍ତି। ସେଠାରେ ଏକ ସ୍କୁଟି ଏବଂ ଏକ ଦୋକାନ ମଧ୍ୟ ଅଛି। ହଠାତ୍ ଏକ ପିଲା ଦୌଡ଼ି ଆସି ରାସ୍ତା ପାର ହେବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କଲା। କିନ୍ତୁ ଏକ ବଡ ଟ୍ରକ୍ ଅନ୍ୟ ପାର୍ଶ୍ୱରୁ ଉଚ୍ଚ ବେଗରେ ଆସୁଥିଲା।

ବ୍ୟକ୍ତି ଟି ଦଉଡି ଆସି ରକ୍ଷା କଲା ପିଲାର ଜୀବନ।

ପିଲାଟି ଏହି ଟ୍ରକ୍ ତଳେ ଆସିଥାନ୍ତା କିନ୍ତୁ ତାପରେ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ସୁପରହିରୋ ଭାବରେ ସେଠାକୁ ଆସେ ଏବଂ ସେ ବିଜୁଳି ବେଗରେ ଦଉଡି ଠିକ୍ ସମୟରେ ଶିଶୁର ଜୀବନ ରକ୍ଷା କରେ। ବ୍ୟକ୍ତି ପିଲାଠାରୁ ବହୁତ ଦୂରରେ ଥିଲା। କିନ୍ତୁ ପିଲାଟି ରାସ୍ତାରେ ଦୌଡ଼ିବା ମାତ୍ରେ ସେ ବିପଦକୁ ଅନୁଭବ କରି ନିଜ ଜୀବନ କୁ ବାଜି ଲଗାଇ ପିଲାଟିକୁ ରକ୍ଷା କଲା।

ଲୋକମାନେ କଲେ ବ୍ୟକ୍ତି ର ପ୍ରଶଂସା।

ଏହି ପୁରା ଘଟଣାର ଭିଡିଓ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ବହୁତ ଭାଇରାଲ ହେବାରେ ଲାଗିଛି। ଏହି ଭିଡିଓ କେଉଁଠୁ ଆସିଛି ସେ ବିଷୟରେ ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା କୌଣସି ସୂଚନା ନାହିଁ। କିନ୍ତୁ ଏହି ଭିଡିଓ ଦେଖିବା ପରେ ଲୋକମାନେ ସେହି ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ବହୁତ ପ୍ରଶଂସା କରୁଛନ୍ତି। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ବ୍ୟକ୍ତି ଜଣକ ଠିକ୍ ସମୟରେ ଶୀଘ୍ର ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଥିଲେ। ଯଦି ସେ ଆଜି ସେଠାରେ ନଥାନ୍ତେ ପିଲାଟି ସହିତ ଏକ ବଡ ଦୁର୍ଘଟଣା ଘଟିଥାନ୍ତା

ଆପଣ ମଧ୍ୟ ଏହି ଘଟଣାରୁ ଶିଖିବା ଉଚିତ୍। ନିଜ ପିଲାମାନଙ୍କ ଉପରେ ସର୍ବଦା ନଜର ରଖନ୍ତୁ। ଜନଗହଳି ପୂର୍ଣ୍ଣ ସ୍ଥାନରେ ଏବଂ ଘର ବାହାରେ ହାତ ଛାଡନ୍ତୁ ନାହିଁ। ଆପଣଙ୍କ ପିଲାକୁ ବଞ୍ଚାଇବା ପାଇଁ ଏହିପରି ସୁପରହିରୋ ସବୁ ସ୍ଥାନରେ ଉପସ୍ଥିତ ନଥିବେ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *