ଜେଲରୁ ବାହାରୁ ବାହାରୁ ପ୍ରଥମେ ହନିପ୍ରୀତଙ୍କୁ ଦେଖା କରିବାକୁ ଗଲେ ଗୁରୁମିତ ରାମ ରହୀମ,ଆଉ ବିତାଇଲେ ଏମିତି ଜୀବନ !

ଆମେ ସମସ୍ତେ ଜାଣୁ ଯେ 2022 ବର୍ଷର ନିର୍ବାଚନ ବର୍ତ୍ତମାନ ପାଖେଇ ଆସୁଛି ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ ନିର୍ବାଚନର ଠିକ୍ 21 ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ଯଦି ଏହି ନିର୍ବାଚନରେ ​ କେହି ଅଧିକ ଲାଭବାନ ହୁଅନ୍ତି ତେବେ ଗୁରୁମିତ ରାମ ରହୀମଙ୍କ ବ୍ୟତୀତ ଅନ୍ୟ କେହି ନୁହଁନ୍ତି। ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଗୁରୁମିତ ରାମ ରହୀମ ତାଙ୍କ ଗୁରୁଗ୍ରାମ ଶିବିରରେ ସମୟ ବିତାଉଛନ୍ତି। ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ରାମ ରହୀମଙ୍କର ପ୍ରଥମ ଦିନ ଆଶ୍ରମରେ ଅତିବାହିତ ହୋଇଥିଲା ଏବଂ ସେହି ଦିନ ହନିପ୍ରୀତ ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କୁ ଭେଟିବା ପାଇଁ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ। ହନିପ୍ରୀତଙ୍କ ପୂର୍ବରୁ ମଧ୍ୟ ଗୁରୁମିତ ରାମ ରହୀମଙ୍କ ଝିଅ ଏବଂ ମାଆ ସେଠାରେ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ।

ପ୍ରଥମ ଦିନରେ ମିଳିଥିବା ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ ଗୁରୁମିତ ବିଳମ୍ବିତ ରାତି ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କ୍ୟାମ୍ପରେ ରାତ୍ରୀ ଭୋଜନ କରିବା ପରେ ପରିବାରଙ୍କ ସହ କଥାବାର୍ତ୍ତା ଜାରି ରଖିଥିଲେ। ଖାଦ୍ୟର ଏକ ବିଶେଷତ୍ୱ ​​ହେଲା ରାମ ରହୀମଙ୍କ ମା ତାଙ୍କ ପୁଅ ପାଇଁ ଏକ ବିଶେଷ ପ୍ରକାରର ଖିରି ଆଣିଥିଲେ। ବାସ୍ତବରେ ରାମ ରହୀମ ଖିରିକୁ ବହୁତ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି।

ଏଥିସହିତ ଯେତେବେଳେ ଭକ୍ତମାନେ ଜାଣିବାକୁ ପାଇଲେ ଯେ ରାମ ରହୀମ ବର୍ତ୍ତମାନ କାର୍ଲୋକୁ ଆସିଛନ୍ତି ସେତେବେଳେ ଭକ୍ତଙ୍କ ଭିଡ଼ କ୍ୟାମ୍ପରେ ଏକାଠି ହେବା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲା। କିନ୍ତୁ ପୋଲିସ ସେମାନଙ୍କୁ ବୁଝାଇ ଫେରାଇ ଆଣିଥିଲା। ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ ରାମ ରହୀମ ଜେଲକୁ ଯିବା ପରେ ଏହି 3 ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ଶିବିରର ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ରଙ୍ଗ ବଦଳି ଯାଇଛି ଯେତେବେଳେ ସୋମବାର ଦିନ ରାମ ରହୀମ ସେଠାରେ ପହଞ୍ଚିଲେ ସେତେବେଳେ ପୋଲିସ ସେହି ସ୍ଥାନକୁ ଏକ କ୍ୟାଣ୍ଟନମେଣ୍ଟରେ ପରିଣତ କରିଥିଲା

ବର୍ତ୍ତମାନ କେବଳ ସେହି ବ୍ୟକ୍ତି ଯେଉଁମାନେ ରାମ ରହୀମଙ୍କୁ ଭେଟିବା ପାଇଁ ଅନୁମତି ପାଇଛନ୍ତି ସେମାନେ କ୍ୟାମ୍ପକୁ ଯାଇପାରିବେ। କିନ୍ତୁ ଭିତରକୁ ଯିବା ପୂର୍ବରୁ ଆପଣଙ୍କୁ ଡିଟେକ୍ଟର ପାର୍ କରି ଯିବାକୁ ପଡିବ। ଫାଟକରେ ଏକ ମେଟାଲ ଡିଟେକ୍ଟର ଲଗାଯାଇଛି। ରାମ ରହୀମ ଜେଲ ଯିବା ପରଠାରୁ 900 ବର୍ଗଫୁଟରୁ ଅଧିକ ବ୍ୟାପିଥିବା ଏହି ଆଶ୍ରମ ବନ୍ଦ ରହିଥିଲା। କିନ୍ତୁ ବର୍ତମାନ ତାଙ୍କ ପରିବାରର କିଛି ମନୋନୀତ ବ୍ୟକ୍ତି ଏହି ଶିବିରକୁ ଆସୁଛନ୍ତି ଏବଂ ଏହି ଶିବିରର ଦାୟିତ୍ୱ ତୁଲାଉଛନ୍ତି। ଗୁରୁମିତ ରାମ ରହୀମଙ୍କ ଆଗମନ ପୂର୍ବରୁ ଡିସିପି ଇଷ୍ଟ ମକସୁଦ ଅହମ୍ମଦ ଏବଂ ଏସିପି ସଦର ଅମନ ଯାଦବ ସୁରକ୍ଷା ଉପରେ ନଜର ରଖିଥିଲେ।

ଯୋଗ ସହିତ ଆରମ୍ଭ ହୁଏ ସକାଳ।

ଖବର ଅନୁଯାୟୀ ରାମ ରହୀମ ଯୋଗ ସହ ଶିବିରରେ ପ୍ରଥମ ସକାଳ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ। ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଏହି ଶିବିରରେ ଡ୍ୟୁଟିରେ ଥିବା ପୋଲିସମାନଙ୍କର ମୋବାଇଲ ମଧ୍ୟ ବନ୍ଦ କରାଯାଇଛି। ପୋଲିସ ଅଧିକାରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ରାମ ରହୀମଙ୍କ ସୁରକ୍ଷା ଦାୟିତ୍ୱ ତାଙ୍କ କାନ୍ଧରେ ଅଛି ତେଣୁ କିଏ ତାଙ୍କୁ ଭେଟିବାକୁ ଆସୁଛନ୍ତି ଏବଂ କାହା ସହିତ ରାମ ରହୀମ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରୁଛନ୍ତି ସେ ବିଶେଷ ଯତ୍ନ ନେଉଛନ୍ତି। ପୋଲିସ୍ ଅଧିକାରୀ ଏହା ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଯେଉଁମାନେ ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ରାମ ରହୀମଙ୍କୁ ଭେଟିବାକୁ ଆସିଛନ୍ତି ସେମାନେ ତାଙ୍କ ପରିବାର ସହ ଜଡିତ।

ରାମ ରହୀମ ପ୍ରକୃତରେ ସୁନାରିଆ ଜେଲରେ ବଳାତ୍କାରର ଦଣ୍ଡ ଭୋଗୁଛନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ସୋମବାର ଦିନ ସେ ଗୁରୁଗ୍ରାମର ମହଫିଲ୍ ଗାର୍ଡେନ୍ ରେ ଅବସ୍ଥିତ 7 ଟି ପୋଲିସ୍ ଗାଡି ସହିତ ଏକ ଶିବିର ରେ ପହଞ୍ଚିଛନ୍ତି। ଏଠାରେ ପହଞ୍ଚିବା ପରେ ସନ୍ଧ୍ୟା 5 ଟା ହୋଇଥିଲା। 21 ଦିନ ପାଇଁ କଡା ସୁରକ୍ଷା ରାମରହିମଙ୍କୁ ଦେବାକୁ ଆଦେଶ ଦିଆଯାଇଛି। ବର୍ତମାନ ସେ ଶିବିରରେ ଅଛନ୍ତି ଯେଉଁଠାରେ ବର୍ତ୍ତମାନ ତାଙ୍କ ସୁରକ୍ଷା ପାଇଁ 300 ରୁ ଅଧିକ ସୈନିକ ମଧ୍ୟ ନିୟୋଜିତ ହୋଇଛନ୍ତି।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *