ସ୍ୱାମୀ ଏବଂ ସ୍ତ୍ରୀର ଅତୁଟ ସମ୍ପର୍କ : ସ୍ୱାମୀ-ସ୍ତ୍ରୀ ଏକାଠି ଜୀବନ ବିତାଇଲେ,ଆଉ ମୃତ୍ୟୁ ବେଳେ ମଧ୍ୟ ଏକ ସାଥିରେ ଗଲେ…

ସ୍ୱାମୀ ଏବଂ ସ୍ତ୍ରୀ ଏକତ୍ର ଜୀବନ ବିତାଇବା ପରେ ଏହି ଦୁନିଆକୁ ବିଦାୟ ଦେବାବେଳେ ଏକତ୍ର ସ୍ୱର୍ଗ ଯିବା କ୍ୱଚିତ୍ ଦେଖାଯାଏ। ବିବାହ ସମୟରେ ବର ଏବଂ କନ୍ୟା ପରସ୍ପରକୁ ସମର୍ଥନ କରିବାକୁ ପ୍ରତିଜ୍ଞା କରନ୍ତି। ଏମପି ର ଛିନ୍ଦୱାଡାରେ ଜଣେ ସ୍ୱାମୀ-ସ୍ତ୍ରୀ ଏହି ପ୍ରତିଶ୍ରୁତିର ପାଳନ ମୃତ୍ୟୁ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କଲେ।

ଛିନ୍ଦୱାଡାର ଚାନ୍ଦ ନାଗରରେ ଏକ ଅଦ୍ଭୁତ ଦମ୍ପତି ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା। ଏଠାରେ ସ୍ୱାମୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁର ଦୁଃଖ କୁ ପତ୍ନୀ ସହି ପାରିନଥିଲେ। ସ୍ୱାମୀଙ୍କ ଶବ ନିକଟରେ ବସି କିଛି ସମୟ ପରେ ସେ ମଧ୍ୟ ନିଜ ଜୀବନ ତ୍ୟାଗ କଲେ। ଚାନ୍ଦ ନାଗରରେ ବୃଦ୍ଧଦମ୍ପତିଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିଲା। ସ୍ୱାମୀଙ୍କ ଅସ୍ଥି ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଘରୁ ବାହାରକୁ ଯାଇନଥିଲା ଏବଂ ପ୍ରାୟ 6 ଘଣ୍ଟା ପରେ ପତ୍ନୀ ମଧ୍ୟ ମରିଗଲେ।

ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ ଚାନ୍ଦ ନାଗରର ବାସିନ୍ଦା ଗଣେଶ ଲାଲ ଗୁପ୍ତା (95) ଙ୍କ ସନ୍ଧ୍ୟା 6 ଟାରେ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀ ଗୀତା ଗୁପ୍ତା (85) ଯିଏକି ତାଙ୍କ ସହିତ ଜୀବନ ସାରା ଧରି ସାଥିରେ ରହିଥିଲେ ସେ ତାଙ୍କ ସ୍ୱାମୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁକୁ ସହି ପାରିନଥିଲେ। ସେ ମଧ୍ୟ ସ୍ୱାମୀଙ୍କ ଶବ ପାଖରେ ବସିଥିବା ବେଳେ ରାତି ପ୍ରାୟ 12 ଟା ସମୟରେ ତାଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିଲା।

ସ୍ୱାମୀ ଓ ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଏକାସାଥିରେ ଉଠିଲା ଅସ୍ଥି।

ଘରେ ଦୁଇଜଣ ବୟସ୍କଙ୍କ ଏକକାଳୀନ ମୃତ୍ୟୁ ହେତୁ ସମଗ୍ର ପରିବାର ଶୋକରେ ବୁଡିଯାଇଥିଲେ। ଯେତେବେଳେ ବୃଦ୍ଧ ଦମ୍ପତିଙ୍କର ଅସ୍ଥି ଏକାଠି ଉଠିଲା, ଲୋକମାନେ ଭାବପ୍ରବଣ ହୋଇଗଲେ। ବୃଦ୍ଧ ଦମ୍ପତିଙ୍କ ଅସ୍ଥିକୁ ମୋକ୍ଷଦାମ୍ ପାଇଁ ଘରୁ ବାହାରକୁ ନିଆଗଲା। ଏଥିରେ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକମାନେ ତାଙ୍କୁ ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳି ଅର୍ପଣ କରିଥିଲେ। ପରିବାର ସଦସ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ବୃଦ୍ଧ ଦମ୍ପତିଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ବହୁତ ପ୍ରେମ ଥିଲା।ସେମାନେ ପ୍ରାୟତଃ ଏକାଠି ଭୋଜନ କରନ୍ତି। ଉଭୟ ଧାର୍ମିକ ଥିଲେ। ସେମାନେ ଏକାଠି ହୋଇ ପୂଜାପାଠ ପାଇଁ ମନ୍ଦିରକୁ ଯାଉଥିଲେ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *