ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ହୁଅନ୍ତୁ ଦେଶର ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ,ସେଥିପାଇଁ ୧୧ ବର୍ଷରୁ ବିନା ଚପଲରେ ରାହୁଲଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ଫୋଟୋ ଥିବା ପୋଷାକ ପିନ୍ଧି ବୁଲୁଛନ୍ତି ଏହି ବ୍ୟକ୍ତି ଜଣକ,ଜାଣନ୍ତୁ ପୁରା ଘଟଣା

ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ନାମ ଆସିବା ମାତ୍ରେ ଆମ ମୁଣ୍ଡ ଏବଂ ମନରେ କେବଳ ଗୋଟିଏ ଛବି ଉତ୍ପନ୍ନ ହୁଏ ଏବଂ ତାହା ହେଉଛି ତାଙ୍କର ସେହି ପପ୍ପୁ ଵାଲା ଛବି। କିନ୍ତୁ ଆପଣ ଜାଣି ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହେବେ ଯେ ତାଙ୍କ ପ୍ରଶଂସକମାନେ କମ୍ ନୁହଁନ୍ତି। ଆଜିକାଲି ପାଞ୍ଚଟି ରାଜ୍ୟରେ ନିର୍ବାଚନ ମାହୋଲ ଜାରି ରହିଛି।

ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କ ଦଳ ପାଇଁ ରାଜନୈତିକ ମାହୋଲ ସୃଷ୍ଟି କରିବା ପାଇଁ ରାଜ୍ୟ-ରାଜ୍ୟ ଭ୍ରମଣ କରୁଛନ୍ତି। ଏହି ସମୟରେ ଯେତେବେଳେ ସେ ପଞ୍ଜାବରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ, ସେତେବେଳେ ସେ ଜଣେ ପ୍ରଶଂସକଙ୍କୁ ଭେଟିଥିଲେ ଯିଏ ତାଙ୍କ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ହେବାକୁ ଏକ ଅଜବ ଶପଥ ନେଇଥିଲେ।

ଆପଣ ଜାଣି ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହେବେ ଯେ ଦୀନେଶ ନାମକ ଜଣେ ଯୁବକ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ଏତେ ବଡ ପ୍ରଶଂସକ ଯେ ସେ ଯେକୌଣସି ଉପାୟରେ ତାଙ୍କୁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ କରାଇବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି ଏବଂ ଏଥିପାଇଁ ସେ ମଧ୍ୟ କିଛି ଶପଥ ନେଇଛନ୍ତି। ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଦୀନେଶ ଶର୍ମା ନାମକ ଏହି ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ କାହାଣୀ ସହିତ ପରିଚିତ କରାଉଛୁ।

ଯେତେବେଳେ ତାଙ୍କ ପ୍ରଶଂସକମାନେ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ପଞ୍ଜାବ ଯାତ୍ରା ବିଷୟରେ ସୂଚନା ପାଇଲେ ସେମାନେ ମଧ୍ୟ ଅମୃତସରରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ। ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ସମସ୍ତ ପ୍ରଶଂସକଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଏହି ପ୍ରଶଂସକ ଟିକିଏ ଅଲଗା। ଦୀନେଶ ନାମକ ଏହି ବ୍ୟକ୍ତି ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କୁ ଯେକୌଣସି ଉପାୟରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଭାବରେ ଦେଖିବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି ଏବଂ ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସ୍ଥାନ ନଆସିବ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସେ ବିନା ଚପଲରେ ରାହୁଲଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ପାଇଁ ଭ୍ରମଣ କରିବେ।

ଏହି ଯୁବକ ଯାହାର ନାମ ଦୀନେଶ ଶର୍ମା ସେ ଗତ 11 ବର୍ଷ ଧରି ବିନା ଚପଲରେ ସମଗ୍ର ଭାରତ ଭ୍ରମଣ କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ପୂର୍ବ ଦିନ ଅମୃତସରରେ ପହଞ୍ଚିଛନ୍ତି ଯାହା ଦ୍ୱାରା ସେ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କୁ ଆଗାମୀ ସମୟରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ହେବାର ଦେଖିପାରିବେ। ଦୀନେଶ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ହରିୟାଣାର ଅଟନ୍ତି ଏବଂ ତାଙ୍କ ପରିବାର ମଧ୍ୟ କଂଗ୍ରେସ ସହମର୍ଥୀ ଅଟେ। ପିଲାଦିନରୁ ସେ କଂଗ୍ରେସର ନାମ ଶୁଣି ଶୁଣି ବଡ ହୋଇଛନ୍ତି।

କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଯେତେବେଳେ ସେ ଜଣେ ଭୋଟର ହେଲେ ସେତେବେଳେ ସେ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ପ୍ରତି ଅଧିକ ଆଗ୍ରହ ପ୍ରକାଶ କଲେ। ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଦୀନେଶ ବିଶ୍ୱାସ କରନ୍ତି ଯେ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ଜଣେ ନିର୍ମଳ ହୃଦୟ ନେତା ଏବଂ ସେ ନିଜେ ଅଭାବୀ ଲୋକଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବା ପାଇଁ ସବୁଆଡେ ପହଞ୍ଚନ୍ତି। ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଦୀନେଶଙ୍କ ହୃଦୟରୁ ଇଚ୍ଛା ହେଉଛି ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ଥରେ ଦେଶର ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ହେବା ଆବଶ୍ୟକ।

ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଦୀନେଶ ଶର୍ମା ନାମକ ଏହି ଯୁବକ କହିଛନ୍ତି ଯେ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ଯେଉଁଠି ରାଲି କିମ୍ବା ସାଧାରଣ ସଭା ପାଇଁ ଯାଆନ୍ତି ସେ ସେଠାରେ ପହଞ୍ଚନ୍ତି ଏବଂ ଗୁରୁବାର ଦିନ ଯେତେବେଳେ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ପ୍ରଚାର କରିବାକୁ ପଞ୍ଜାବରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ ସେତେବେଳେ ଏହି ଯୁବକ ମଧ୍ୟ ସେଠାରେ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ।

ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ହୁଅନ୍ତୁ କିମ୍ବା ନ ହୁଅନ୍ତୁ ତାହା ଅଲଗା ବିଷୟ କିନ୍ତୁ ଏହି ବ୍ୟକ୍ତିର ପାଗଳାମୀ ସତ୍ୟ ବୋଲି ମନେହୁଏ ଏବଂ ବୋଧହୁଏ ଏହି ପାଗଳାମି ସହିତ ଯଦି ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ମଧ୍ୟ ରାଜନୀତି କରନ୍ତି ତେବେ ତାଙ୍କର ମଧ୍ୟ ଭାବିଷ୍ୟରେ କିଛି ହୋଇପାରିବ। ଯଦି ରାହୁଲ ଥରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ହୋଇଯିବେ ତେବେ ଏହି ଯୁବକଙ୍କର ଇଚ୍ଛା ପୂରଣ ହୋଇଯିବ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *