ଗୋଟିଏ ସ୍ଥାନରେ ଗୋଟିଏ ସମୟରେ ୯୦ ଜଣ ଦମ୍ପତି କଲେ ବିବାହ, କାରଣ ଜାଣି ଲୋକ ହେଲେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ !

ତାମିଲନାଡୁରେ କୋଭିଡ -19 ର ବଢ଼ୁଥିବା ମାମଲାକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ମନ୍ଦିର ବନ୍ଦ ଥିବାରୁ 23 ଜାନୁଆରୀରେ 90 ରୁ ଅଧିକ ଦମ୍ପତି ଏକ ବୈଷ୍ଣବ ମନ୍ଦିର ବାହାରେ ବିବାହ କରିଥିଲେ। ମନ୍ଦିରର କାର୍ଯ୍ୟନିର୍ବାହୀ ଅଧିକାରୀ ଏ. ବିରବାଥୀରନ୍ ଏବଂ ପୁରୋହିତ ସଂଘର ସଚିବ ରଥୀନା ସବପତୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ରବିବାର ଦିନ ଏହି ଲୋକପ୍ରିୟ ମନ୍ଦିର ସମ୍ମୁଖରେ ଯାଜକମାନେ ଅତି କମରେ 91 ଜଣ ବିବାହ କରିଥିଲେ। ରାଜ୍ୟରେ କୋଭିଡ -19 ସହ ଜଡିତ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଯୋଗୁଁ ଶୁକ୍ରବାର, ଶନିବାର ଏବଂ ରବିବାର ଦିନ ସମସ୍ତ ଧାର୍ମିକ ସ୍ଥାନକୁ ବନ୍ଦ ରଖିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦିଆଯାଇଛି।

ବିରବାଥୀରନ୍ ଏବଂ ସବପତି କହିଛନ୍ତି ଯେ ରବିବାର ଦିନ ଶୁଭ ସମୟ ହେତୁ ମନ୍ଦିର ନିକଟରେ ଥିବା ରାସ୍ତାରେ ମୋଟ 91 ଟି ବିବାହ କରାଯାଇଥିଲା। ଜିଲ୍ଲା ମୁଖ୍ୟାଳୟଠାରୁ ପ୍ରାୟ 12 କିଲୋମିଟର ଦୂରରେ ଅବସ୍ଥିତ ଏହି ଛୋଟ ସହରର ମନ୍ଦିରରେ ମୋଟ 110 ବିବାହ ପଞ୍ଜିକୃତ ହୋଇଥିଲା । ଏହି ମନ୍ଦିର ବିଶେଷକରି କୁଡାଲୋରରେ ଏବଂ ଏହାର ଆଖପାଖରେ ବିବାହ କରିବା ପାଇଁ ଏହା ବହୁତ ଲୋକପ୍ରିୟ ସ୍ଥାନ ଅଟେ।

ରବିବାର ସକାଳ 4.30 ରୁ 11 ଟା ମଧ୍ୟରେ ‘ମୁହୁର୍ତ୍ତମ୍’ରେ ଏହି ବିବାହ ଆୟୋଜନ କରାଯାଇଥିଲା। ସକାଳ ସମୟକୁ ‘ବ୍ରହ୍ମା ମୁହୂର୍ତମ୍’ ଭାବରେ ବିବେଚନା କରାଯାଏ। ଅଧିକାରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଭଗବାନ ବିଷ୍ଣୁଙ୍କ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ଉତ୍ସର୍ଗୀକୃତ 108 ‘ଦିବ୍ୟ ଦେଶମ’ ମଧ୍ୟରୁ ଏହି ମନ୍ଦିର ଅନ୍ୟତମ। ଏହାର ପରିସରରେ ଏହାର ଏକ ହଲ୍ ଅଛି ଯେଉଁଠାରେ ଏକ ସମୟରେ 40 ଟି ବିବାହ ହୋଇପାରିବ।

ମନ୍ଦିର ଖୋଲା ହେଲେ ବିବାହ କରିବାର କୌଣସି ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ନାହିଁ।ସରକାରୀ ଆକଳନ ଅନୁଯାୟୀ 23 ଜାନୁଆରୀରେ ତାମିଲନାଡୁରେ କୋଭିଡ -19 ର 30,580 ଟି ନୂଆ ମାମଲା ରିପୋର୍ଟ ହୋଇଥିଲା। ରାତି 10 ଟାରୁ 5 ଟା ମଧ୍ୟରେ ରାଜ୍ୟରେ ରାତ୍ରି କର୍ଫ୍ୟୁ ମଧ୍ୟ ଲାଗୁ ହୋଇଛି।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *