ଏବେ ଗରମରୁ ଆରାମ ଦେବ ଏହି ଏୟାର କଣ୍ଡିସନର ପୋଷାକ,ଜାଣନ୍ତୁ ଏଥିରେ କଣ ଖାସିୟତ ଅଛି !

ଆପଣ ନିଜ ଘରେ ଏସି କନେକ୍ସନ କରିପାରିବେ। ଗାଡ଼ିରେ ମଧ୍ୟ ଏସି ଲଗାଇପାରିବେ। କିନ୍ତୁ ଅନେକ ଥର ଆପଣଙ୍କୁ ଏପରି ସ୍ଥାନକୁ ଯିବାକୁ ପଡେ ଯେଉଁଠାରେ କୌଣସି ଏସି ନଥାଏ କିମ୍ବା ସେଠାରେ ଏସି ସଂସ୍ଥାପିତ ହୋଇନଥାଏ। ଯେତେବେଳେ ବି ଆପଣ ଚାଲି ଚାଲି ବାହାରକୁ ଯାଆନ୍ତି, ସେତେବେଳେ ଆପଣଙ୍କୁ ଗରମ ସାମ୍ନା କରିବାକୁ ପଡେ

ଆପଣ କେବେ ଭାବିଛନ୍ତି କି ଯଦି ଆପଣଙ୍କ ପୋଷାକ ଭିତରେ ଏସି କନେକ୍ସନ ହୁଏ ତେବେ କଣ ହେବ? ତାପରେ ଆପଣ ଯେଉଁଠାକୁ ଚାହିଁବେ ସେଠାକୁ ଯାଇପାରିବେ। ଆପଣ ଯେତେ ଗରମରେ ଗଲେ ମଧ୍ୟ ଆପଣଙ୍କୁ ଗରମ ଅନୁଭବ ହେବ ନାହିଁ।ଏହି ଆଇଡ଼ିଆ ନୂଆ ନୁହେଁ। ଗତ କିଛି ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ବୈଜ୍ଞାନିକମାନେ ଏହା ଉପରେ ଅନେକ କାର୍ଯ୍ୟ କରିଛନ୍ତି। ବୈଜ୍ଞାନିକମାନେ ଏକ କପଡା ତିଆରି କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିଛନ୍ତି ଯାହା ଆପଣଙ୍କ ଶରୀରକୁ ଥଣ୍ଡା କରିବ। ବୈଜ୍ଞାନିକମାନେ ଯାହା ଭାବିଥିଲେ, ତାହା ବର୍ତ୍ତମାନ ବାସ୍ତବରେ ପରିଣତ ହୋଇଛି। ଜାପାନରେ ଏହାକୁ ସଫଳତାର ସହିତ ବ୍ୟବହାର କରାଯାଉଛି। ଚାଇନାରେ ମଧ୍ୟ ଏହିପରି ପୋଷାକ ଲୋକପ୍ରିୟ ହେବାରେ ଲାଗିଛି।

ଏହି ପୋଷାକ ବର୍ତ୍ତମାନ ବଜାରରେ ସାର୍ଟ, ଜ୍ୟାକେଟ୍, ପୋଷାକ, ଟୋପି ଏବଂ ପ୍ୟାଣ୍ଟ ଆକାରରେ ଉପଲବ୍ଧ। ଏଗୁଡିକ ଆମାଜନ, ଆଲିବାବା ପରି ଇ-ମାର୍କେଟିଂ ସାଇଟରେ କିଣାଯାଇପାରିବ। ଅବଶ୍ୟ ବହୁତ କମ୍ ଲୋକ ଏହା ବିଷୟରେ ଜାଣନ୍ତି। ସାଧାରଣ ପୋଷାକ ଅନୁଯାୟୀ ଏହି ପୋଷାକ ମଧ୍ୟ ଟିକେ ମହଙ୍ଗା ହୋଇପାରେ।

ଏଠାରେ ହୁଏ ଏହାର ଅଧିକ ବ୍ୟବହାର।

ଏହି କପଡାକୁ ଅଧିକାଂଶ ସ୍ଥାନରେ ଶ୍ରମିକମାନେ ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତି ଯେଉଁଠାରେ ଏସି ସିଷ୍ଟମ ସହଜରେ ସଂସ୍ଥାପିତ ହୋଇପାରିବ ନାହିଁ। ଏହି ସ୍ଥାନଗୁଡ଼ିକ ହେଉଛି ଟନେଲଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ଭୂତଳ ନିର୍ମାଣ ସ୍ଥାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *