E shram କାର୍ଡଧାରକଙ୍କୁ ମିଳୁଅଛି ଜବରଦସ୍ତ ସୁଯୋଗ, ଏହି ଯୋଜନାର ଶୀଘ୍ର ଉଠାନ୍ତୁ ଲାଭ

ଇ-ଶ୍ରମ କାର୍ଡଧାରୀମାନେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଅନେକ ସୁବିଧାରୁ ଉପକୃତ ହେବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି। ଯାହାକୁ ଆପଣ ସମୟ ଥିବା ଭିତରେ ଲାଭ ଉଠାଇ ପାରିବେ। ଯଦି ଆପଣଙ୍କର ଇ-ଶ୍ରମ କାର୍ଡ ତିଆରି ହୋଇନାହିଁ, ତେବେ ଆପଣ ପଞ୍ଜୀକରଣ କରିବା ପରେ ମଧ୍ୟ ଏହି ଯୋଜନାର ଲାଭ ଉଠାଇ ପାରିବେ।

ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ସରକାର ଏହି ଯୋଜନା ସହ ଜଡିତ ଲୋକଙ୍କୁ ପ୍ରତି ମାସରେ 500 ଟଙ୍କା ବ୍ୟତୀତ ଅନେକ ସୁବିଧା ଦେବା ପାଇଁ ପଦକ୍ଷେପ ନେବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି।

ଲାଭଅର୍ଥିମାନେ ଏହାର ଲାଭ ପାଇବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି।

ଆପଣ ବୀମା କଭରର ଲାଭ ଉଠାଇ ପାରିବେ – ଯଦି ଆପଣଙ୍କର ଏକ ଇ-ଶ୍ରମ କାର୍ଡ ଅଛି, ତେବେ ଆପଣ ପ୍ରଧାନ ମନ୍ତ୍ରୀ ସୁରକ୍ଷ ବିମା ଯୋଜନା ଅଧୀନରେ 2 ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବୀମା କଭର ପାଇବା ଆରମ୍ଭ କରିବେ।

ଯଦି କୌଣସି ଶ୍ରମିକ ଦୁର୍ଘ-ଟଣାରେ ମୃ-ତ୍ୟୁ ବ-ରଣ କରନ୍ତି, ତାହେଲେ ତାଙ୍କ ପରିବାରକୁ 2 ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଲାଭ ମିଳିବ। ଏଥି ସହିତ ଯଦି ସେହି ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କର ଅକ୍ଷମତା ଥାଏ, ତେବେ 1 ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ରାଶି ମିଳିବା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯିବ।

ଘର ନିର୍ମାଣରେ ମିଳିବ ସାହାଯ୍ୟ।

ସମସ୍ତେ ଭାବନ୍ତି ଯେ ନିଜ ପାଇଁ ଏକ ଘର ରହିବା ଜରୁରୀ ଅଟେ। ଯଦି ଆପଣଙ୍କର ଏକ ଇ-ଶ୍ରମ କାର୍ଡ ଅଛି, ତେବେ ଆପଣ ଘର ନିର୍ମାଣରେ ସହାୟତା ଆକାରରେ ଏହି ଯୋଜନା ଅଧୀନରେ ଅର୍ଥର ଲାଭ ମଧ୍ୟ ପାଇପାରିବେ।

ଏଥି ସହିତ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ଏବଂ ରାଜ୍ୟ ସରକାରରେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିବା ସମସ୍ତ ଯୋଜନାର ପ୍ରତ୍ୟକ୍ଷ ଲାଭ ମଧ୍ୟ ଇ-ଶ୍ରମ କାର୍ଡଧାରୀଙ୍କ ନିକଟରେ ଉପଲବ୍ଧ ହେବ। ଏହି ଯୋଜନାରୁ ପ୍ରାୟ କୋଟି କୋଟି ଲୋକ ଉପକୃତ ହୋଇଛନ୍ତି। ଏହାର ଲାଭ ସେହି ଲୋକଙ୍କୁ ଦିଆଯାଏ ଯେଉଁମାନେ କୌଣସି ସରକାରୀ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ କାମ କରନ୍ତି ନାହିଁ। ତେଣୁ ଆପଣଙ୍କୁ ଏହାର ଲାଭ ମିଳିପାରେ।

ଏଥିପାଇଁ ଆପଣଙ୍କର ଆଧାର କାର୍ଡ ରହିବା ଆବଶ୍ୟକ। ଏହି ଆଧାର କାର୍ଡ ପଞ୍ଜୀକରଣରେ କାମ କରେ, ଏହାପରେ ହିଁ ଆପଣଙ୍କୁ ଇ-ଶ୍ରମ କାର୍ଡ ଯୋଗାଇ ଦିଆଯାଏ। ଏହା ପରେ ଆପଣ ସମସ୍ତ ଯୋଜନାର ଲାଭ ପାଇବା ଆରମ୍ଭ କରିବେ। ଯୋଜନାଗୁଡ଼ିକର ଲାଭ କେବଳ ଏହି କାର୍ଡ ଆକାରରେ ଉପଲବ୍ଧ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *