କ୍ଷେତରେ ଶାରୀ-ରିକ ସମ୍ପର୍କ ସ୍ଥାପନ କରୁଥିବା ସମୟରେ ଧ-ରାପ-ଡିଲେ ପ୍ରେମୀଯୁଗଳ, ତାପରେ ଗାଁଲୋକ ଯାହା କଲେ ତାହା ଆପଣ ସ୍ୱପ୍ନରେ ମଧ୍ୟ ଭାବିନଥିବେ।:-

ଆଜି ବି ଅନେକ ପରିବାର ପ୍ରେମ ବିବାହ ପାଇଁ ସହମତ ନୁହଁନ୍ତି। ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ପ୍ରେମୀ ଯୁଗଳ ବିବାହ ପାଇଁ ବହୁତ ଝ-ଗ-ଡା କରନ୍ତି। କେହି କେହି ଘରୁ ପଳାଇ ବିବାହ କରନ୍ତି, ଆଉ କେତେକ ବର୍ଷ ବର୍ଷ ଧରି ପିତାମାତାଙ୍କୁ ସେହିପରି ବୁଝାଇ ବୁଝାଇ ରହିଯାଆନ୍ତି। କେହି କେହି ବିବାହ ଆ-ତ୍ମହ-ତ୍ୟା ପରି ଏକ ବଡ ପଦକ୍ଷେପ ମଧ୍ୟ ନେଇଥାନ୍ତି।

କିନ୍ତୁ ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଏପରି ଏକ ଦମ୍ପତିଙ୍କ ସହିତ ପରିଚିତ କରାଇବାକୁ ଯାଉଛୁ, ଯେଉଁମାନଙ୍କୁ ବିବାହ କରିବା ପାଇଁ କିଛି ପରିଶ୍ରମ କରିବାକୁ ମଧ୍ୟ ପଡିଲା ନାହିଁ । ବରଂ ସେମାନେ ନିଜ ମଧ୍ୟରେ ବହୁତ ମଜାରେ ଥିଲେ ଏବଂ ଗ୍ରାମବାସୀମାନେ ନିଜେ ସେମାନଙ୍କ ବିବାହ କରାଇଲେ। ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଏହି ଅ-ଦ୍ଭୁ-ତ ପ୍ରେମର ଅଦ୍ଭୁତ କାହାଣୀ।

କ୍ଷେତରେ ସ-ମ୍ପ-ର୍କ ସ୍ଥାପନ କରୁଥିବାରୁ ଗ୍ରାମବାସୀ ବିବାହ କରାଇଥିଲେ।

ଏହି ମା-ମ-ଲା ବିହାରର ନାଳନ୍ଦା ଜିଲ୍ଲାର ଥରଥରି ପୋ-ଲି-ସ ଷ୍ଟେସନ-ର କଛିୟାବାଁ ଗାଁର ଅଟେ। ଏଠାରେ କ୍ଷେତରେ ଜଣେ ପ୍ରେମୀ ଯୁଗଳ ଶାରୀ-ରିକ ସ-ମ୍ପ-ର୍କ ରଖୁଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ଗ୍ରାମବାସୀ ତାଙ୍କୁ ଆପ-ତ୍ତିଜ-ନକ ଅବସ୍ଥାରେ ଧରିଥିଲେ। ଖୁବ୍ ଶୀଘ୍ର ଗ୍ରାମବାସୀ ସେଠାରେ ଭିଡ଼ ଜମାଇଲେ। ସମସ୍ତେ ପ୍ରେମୀ ଯୁଗଳଙ୍କ ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକୁ ବି-ରୋ-ଧ କରିବାକୁ ଲାଗିଲେ। ଏହା ପରେ ଗ୍ରାମବାସୀମାନେ ଯାହା କରିଥିଲେ ତାହା ପ୍ରେମୀ ଯୁଗଳଙ୍କ ସ୍ୱପ୍ନରେ ମଧ୍ୟ ଭାବିନଥିଲେ।

ଗ୍ରାମବାସୀ ଏହି ଦମ୍ପତିଙ୍କୁ ଧରି ଗାଁ ମନ୍ଦିରକୁ ନେଇ ଯାଇଥିଲେ। ଏଠାରେ ସେମାନେ ଦୁହିଁଙ୍କୁ ଜବ-ରଦ-ସ୍ତ ବିବାହ କରିବା ଆରମ୍ଭ କଲେ। ବର୍ତ୍ତମାନ ଝିଅଟି ଶୀଘ୍ର ଏହି ବିବାହରେ ରାଜି ହେଲା, କିନ୍ତୁ ପୁଅଟି ରାଜି ହେଉନଥିଲା। ସେ ବିବାହ ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ନଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ଗ୍ରାମବାସୀ ପିଲାଟିର କଥା ଶୁଣିଲେ ନାହିଁ। ତାଙ୍କୁ ବିବାହ କରିବାକୁ ବାଧ୍ୟ କରାଇଲେ। ବାଧ୍ୟବାଧକତା କାରଣରୁ ପୁଅଟି ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କ ଭ-ୟରେ ପ୍ରେମିକାର ଚାହିଦା ଅନୁଯାୟୀ ମୁଣ୍ଡରେ ସିନ୍ଦୁର ଭରି ଦେଇଥିଲା।

ଏହିପରି ପ୍ରେମ କାହାଣୀ ଆରମ୍ଭ ହେଲା।

ଏହି ପ୍ରେମୀ ଯୁଗଳ ଜହାନାବାଦ ଜିଲ୍ଲାର କରନୋଲ ପୋ-ଲି-ସ ଷ୍ଟେ-ସ-ନ ଅଞ୍ଚଳର ମଖଦମ୍ପୁର ଗ୍ରାମରେ ରୁହନ୍ତି। ତାଙ୍କ ଭଉଣୀ କଛିୟାବାଁ ଗ୍ରାମରେ ରୁହନ୍ତି। ସେ ତାଙ୍କୁ ଭେଟିବାକୁ ଆସିଥିଲେ। କିଛି ମାସ ପୂର୍ବରୁ ସେ ସେହି ଗାଁର ଜଣେ ଝିଅକୁ ଭେଟିଥିଲେ। ଏଠାରୁ ହିଁ ସେମାନଙ୍କର ବନ୍ଧୁତା ପ୍ରେମରେ ପରିଣତ ହୋଇଥିଲା। ଯୁବକ ଓ ଯୁବତୀମାନେ ପ୍ରତିଦିନ ଗୁପ୍ତ ଭାବରେ ସାକ୍ଷାତ କରିବା ଆରମ୍ଭ କଲେ। ଉଭୟ ଶାରୀ-ରିକ ସ-ମ୍ପ-ର୍କ ମଧ୍ୟ କରିଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ଏଥର ସେମାନେ ପଡ଼ିଆରେ ଧ-ରାପ-ଡିଥିଲେ।

ଯେତେବେଳେ ଏହି ଘ-ଟ-ଣା ଥରଥରି ପୋ-ଲି-ସ ଷ୍ଟେ-ସ-ନ ମୁଖ୍ୟ ପପୁ କୁମାରଙ୍କ ପାଖରେ ପହଁଞ୍ଚିଲା ସେତେବେଳେ ତାଙ୍କ ଟିମ୍ ଗାଁକୁ ଯାଇଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ପୁଅ କିମ୍ବା ଝିଅ ଉଭୟ ପାର୍ଟି କୌଣସି ଲିଖିତ ଆବେଦନ କରିନାହାଁନ୍ତି। ଏହି ମା-ମ-ଲାରେ ପୋ-ଲି-ସ କୌଣସି କା-ର୍ଯ୍ୟାନୁ-ଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରିନଥିଲା। ଏଥି ସହିତ ଏହି ସମଗ୍ର ବିଷୟ ସେହି ଅଞ୍ଚଳରେ ଚର୍ଚ୍ଚାର ବିଷୟ ପାଲଟିଛି। ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଲୋକମାନେ ମଧ୍ୟ ଏହି ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ଅନେକ କଥା କହୁଛନ୍ତି। କହୁଛନ୍ତି ଯେ ଯଦି ପରିବାର ସଦସ୍ୟ ବିବାହ କରିବାକୁ ରାଜି ନ ହୁଅନ୍ତି, ତେବେ ଏହି ଟ୍ରିକ ସହିତ ବିବାହ କରିପାରିବେ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *