ଏହି ଫଟୋରେ ଲୁ-ଚି ରହିଛି ଦୁନିଆର ପ୍ରସିଦ୍ଧ କମ୍ପାନୀର ନାମ, କେବଳ ବୁଦ୍ଧିମାନ ଲୋକ ହିଁ ଦେଇପାରିବେ ଉତ୍ତର।:-

ଏହି ଦୁନିଆରେ ବୁଦ୍ଧିମାନ ଲୋକଙ୍କୁ ସବୁବେଳେ ପ୍ରଶ୍ନ କରାଯାଏ। ମୁଣ୍ଡକୁ ସାର୍ପ ରଖିବା ପାଇଁ, ଆମେ ମସ୍ତିଷ୍କ ବ୍ୟାୟାମ ରହିବା ଜରୁରୀ। ପଜଲ୍ ସମାଧାନ କରି ଏହି ବ୍ୟାୟାମ କରିବା ହେଉଛି ସର୍ବୋତ୍ତମ ଉପାୟ। ଆଜିକାଲି ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଅନେକ ପ୍ରକାରର ପଜଲ୍ ଭାଇରାଲ୍ ହେବାରେ ଲାଗିଛି। ବେଳେବେଳେ ଆପଣଙ୍କୁ ଚିତ୍ରରେ ଲୁ-ଚି ରହିଥିବା ପଶୁକୁ ଖୋଜିବାକୁ ପଡେ ଏବଂ ବେଳେବେଳେ ଚିତ୍ରକୁ ଦେଖି ଆପଣଙ୍କୁ ଏକ ନାମ କହିବାକୁ ପଡେ।

ଆଜି ଆମେ ମଧ୍ୟ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ଆକର୍ଷଣୀୟ ପଜଲ୍ ଆଣିଛୁ। ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଏକ ଚିତ୍ର ଦେଖାଇବାକୁ ଯାଉଛୁ। ଏଥିରେ ଆପଣ 3ଟି ଜିନିଷ ଦେଖିବେ। ବର୍ତ୍ତମାନ ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ତିନୋଟି ଜିନିଷକୁ ଧ୍ୟାନର ସହ ଦେଖିବାକୁ ପଡିବ ଏବଂ ଏଥିରେ ଲୁ-ଚି ରହିଥିବା ନାମ ଖୋଜିବାକୁ ପଡିବ। ଏହି ନାମ ଏକ କମ୍ପାନୀର ଅଟେ। ଯାହା ସମଗ୍ର ବିଶ୍ୱରେ ପ୍ରସିଦ୍ଧ।

ପ୍ରସିଦ୍ଧ କମ୍ପାନୀର ନାମ ଚିତ୍ରରେ ଲୁ-ଚି ରହିଛି, ଆପଣ ଏହାକୁ ଦେଖିପାରୁଛନ୍ତି କି?

ଯେମିତି ଆପଣ ଦେଖିପାରୁଥିବେ ଏହି ଚିତ୍ରରେ ଆପଣ ସମୁଦାୟ 3ଟି ଜିନିଷ ଦେଖିପାରିବେ। ପ୍ରଥମ ଫଟୋ ହେଉଛି ମାଇକ୍ ର। ଦ୍ୱିତୀୟଟି କାଉରୁ ଅଟେ। ଏବଂ ତୃତୀୟଟି ହେଉଛି ସଫ୍ଟି (ଆଇସ୍କ୍ରିମ୍)। ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହି ତିନୋଟି ଚିତ୍ରକୁ ଦେଖି ଆପଣ ନିଜର ମୁଣ୍ଡ ଚଳାନ୍ତୁ ଏବଂ କେଉଁ ପ୍ରସିଦ୍ଧ କମ୍ପାନୀର ନାମ ଆପଣ ଦେଖିଲେ ତାହା କୁହନ୍ତୁ।

ବୁଦ୍ଧିମାନ ଲୋକମାନେ ମଧ୍ୟ ଏହି ପ୍ରଶ୍ନର ଉତ୍ତର ଦେଇ ପାରୁନାହାନ୍ତି। ଯଦି ଆପଣ ଏହାର ଉତ୍ତର ପାଇଯାଇଛନ୍ତି ତେବେ ଆପଣଙ୍କ ବ୍ୟତୀତ ଅନ୍ୟ କେହି ବୁଦ୍ଧିମାନ ନୁହଁନ୍ତି। ଯଦି ଆପଣ ତଥାପି କହିପାରିନାହାନ୍ତି ତେବେ କିଛି ଅସୁବିଧା ନାହିଁ। ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଏକ ସଂକେତ ଦେଉଛୁ ଯେ ଏହି କମ୍ପାନୀ ଦୁନିଆର ସର୍ବାଧିକ ବ୍ୟବହୃତ ଅପରେଟିଂ ସିଷ୍ଟମ ତିଆରି କରେ

ଏହା ହେଉଛି ସଠିକ୍ ଉତ୍ତର।

ଯଦି ଆପଣ ତଥାପି ସଠିକ୍ ଉତ୍ତର ଖୋଜି ପାଇଲେ ନାହିଁ ତେବେ ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଏହାର ଉତ୍ତର କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ ପ୍ରଥମ ଛବିରେ ଆମେ ‘ମାଇକ୍’ ଦେଖୁଛୁ। ଦ୍ୱିତୀୟରେ, ଏକ କାଉ ଦେଖୁଛୁ। ଏହା ସହ ଆଇସ୍କ୍ରିମ୍ ଯାହାକୁ ଆମେ ‘ସଫ୍ଟୀ’ ବୋଲି କହିଥାଉ ତାହା ଆମେ ତୃତୀୟ ଚିତ୍ରରେ ଦେଖୁଅଛୁ।

ବର୍ତ୍ତମାନ ଯଦି ଏହି ତିନୋଟି ଜିନିଷ ମିଶ୍ରିତ ହୁଏ, ତେବେ କମ୍ପାନୀର ନାମ ‘ମାଇକ୍ରୋସଫ୍ଟ’ ବାହାରକୁ ଆସେ। ଆପଣ ସମସ୍ତେ ଏହି କମ୍ପାନୀ ଦ୍ୱାରା ନିର୍ମିତ ଅପରେଟିଂ ସିଷ୍ଟମ୍ ‘ୱିଣ୍ଡୋଜ୍’ ଚଲାନ୍ତି। ତେବେ ଏହା ଏକ ମଜାଦାର ପଜଲ୍ ଥିଲା। ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହାକୁ ତୁରନ୍ତ ନିଜର ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କ ସହିତ ସେୟାର କରନ୍ତୁ। ସେମାନଙ୍କ ବୁଦ୍ଧିକୁ ମଧ୍ୟ ପରୀକ୍ଷା କରନ୍ତୁ। ସେମାନେ ଆପଣଙ୍କ ଠାରୁ ଅଧିକ ଚତୁର କି ନୁହେଁ ଦେଖନ୍ତୁ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *