ଏସବିଆଇ ଏଟିଏମରୁ ଉଠାନ୍ତୁ ଏପରି ଭାବରେ ଟଙ୍କା, ଜାଣନ୍ତୁ ନୂଆ ଉପାୟ

ଯଦି ଆପଣ ଏସବିଆଇ ଏଟିଏମରୁ 10 ହଜାର ଟଙ୍କାରୁ ଅଧିକ ନଗଦ ଟଙ୍କା ଉଠାନ୍ତି, ତେବେ ଆପଣଙ୍କୁ ପୁଣିଥରେ OTP ଦେବାକୁ ପଡିବ। ଆପଣ କେବଳ OTP ଲେଖିବା ପରେ ଟଙ୍କା ଉଠାଇପାରିବେ, ନଚେତ୍ ଆପଣ ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବେ। ଏଟିଏମରୁ କାରବାରକୁ ସୁର-କ୍ଷିତ ରଖିବା ପାଇଁ ଏସବିଆଇ ଏହି ବଡ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛି।

ଏହି ନୂତନ ନିୟମରେ ଗ୍ରାହକମାନେ OTP ବିନା ନଗଦ ଟଙ୍କା ଉଠାଇ ପାରିବେ ନାହିଁ। ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଯଦି ଆପଣ ଏହା ବିଷୟରେ ଅବଗତ ନୁହଁନ୍ତି, ତେବେ ଏହାକୁ ଭଲ ଭାବରେ ଜାଣନ୍ତୁ, ନଚେତ୍ ଆପଣଙ୍କ ଟଙ୍କା ଅଟକି ଯାଇପାରେ। ଏସବିଆଇ ବ୍ୟାଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଏକ ଟୁଇଟ୍ ମାଧ୍ୟମରେ ଏହି ସୂଚନା ଦିଆଯାଇଛି।

ଏଟିଏମରୁ 10,000 ରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କା ଉଠାଇବା ପାଇଁ ଏକ OTP ର ସାହାଯ୍ୟ ନେବାକୁ ପଡିବ। ଏହି OTP ଆପଣଙ୍କ ପଞ୍ଜୀକୃତ ମୋବାଇଲକୁ ପଠାଯିବ। ଏହା ପରେ ଆପଣଙ୍କୁ ଏହାକୁ ବ୍ୟବହାର କରିବାକୁ ପଡିବ।

ନଗଦ କିପରି ଟଙ୍କା ଉଠାଇବେ ଜାଣନ୍ତୁ।

-SBI ATM ରୁ ଟଙ୍କା ଉଠାଇବା ପାଇଁ ଆପଣଙ୍କୁ OTP ଦରକାର।

-ଏଥିପାଇଁ ଆପଣଙ୍କର ପଞ୍ଜୀକୃତ ମୋବାଇଲ୍ ନମ୍ବରକୁ ଏକ OTP ପଠାଯିବ।

– ଏହି OTP ଚାରୋଟି ଅଙ୍କ ବିଶିଷ୍ଟ ହେବ ଯାହା ଗ୍ରାହକ ଗୋଟିଏ କାରବାର ପାଇଁ ପାଇବେ।

– ଥରେ ଆପଣ ଉଠାଇବାକୁ ଚାହୁଁଥିବା ରାଶି ପ୍ରବେଶ କଲା ପରେ, ଆପଣଙ୍କୁ ATM ସ୍କ୍ରିନରେ OTP ପ୍ରବେଶ କରିବାକୁ କୁହାଯିବ।

– ନଗଦ ଟଙ୍କା ଉଠାଇବା ପାଇଁ ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ସ୍କ୍ରିନରେ ବ୍ୟାଙ୍କ ସହିତ ପଞ୍ଜୀକୃତ ମୋବାଇଲ୍ ନମ୍ବରରେ ପ୍ରାପ୍ତ OTP ପ୍ରବେଶ କରିବାକୁ ପଡିବ।

ଗ୍ରାହକଙ୍କୁ ଠ-କା-ମିରୁ ର-କ୍ଷା କରିବା ପାଇଁ ବ୍ୟାଙ୍କ ଏହି ପଦକ୍ଷେପ ନେଇଛି । ଠ-କେ-ଇ ସହ ଜଡିତ ଅଭି-ଯୋଗକୁ ବ୍ୟାଙ୍କ କ୍ରମାଗତ ଭାବରେ ଗ୍ରହଣ କରୁଛି। ଭାରତରେ ବିସିସିଆଇର 71,705 ଆଉଟଲେଟ୍ ସହିତ SBI ର 22,224 ଶାଖା ଏବଂ 63,906 ଏଟିଏମର ସର୍ବ ବୃହତ ନେଟୱାର୍କ ଅଛି।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *