ଯେକୌଣସି ଋତୁରେ ଆରମ୍ଭ କରନ୍ତୁ ଏହି ବ୍ୟବସାୟ, ପ୍ରତି ମାସରେ ହେବ ଲକ୍ଷାଧିକ ଲାଭ ! ଜାଣନ୍ତୁ ବ୍ୟବସାୟ ବିଷୟରେ ସମ୍ପୂର୍ଣ ସୂଚନା

ଯଦି ଆପଣ ନିଜର ବ୍ୟବସାୟ ଆରମ୍ଭ କରିବାକୁ ଚିନ୍ତା କରୁଛନ୍ତି, ତେବେ ଆପଣ ପେପର ନାପକିନ୍ ବ୍ୟବସାୟରେ ନିଜର ଭାଗ୍ୟକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିପାରିବେ। ଏହି ବ୍ୟବସାୟ ଆରମ୍ଭ କରିବାକୁ ସରକାର ମଧ୍ୟ ସାହାଯ୍ୟ କରୁଛନ୍ତି। ପେପର ନାପକିନ୍ ତିଆରି କରିବା ପାଇଁ ଏକ ଉତ୍ପାଦନ ୟୁନିଟ୍ ସେଟ୍ କରି ଆପଣ ଏକ ବମ୍ପର ରୋଜଗାର କରିପାରିବେ। ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଏହି ବ୍ୟବସାୟ ଆରମ୍ଭ କରିବା ପାଇଁ କେତେ ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ ହୁଏ ଏବଂ ଆପଣ କେତେ ରୋଜଗାର କରିପାରିବେ।

ଆଜିର ପରିବର୍ତ୍ତନଶୀଳ ଜୀବନଶୈଳୀରେ ଟିସୁ ପେପରର ବ୍ୟବହାର ଯଥା ନାପକିନ୍ ର ଅଧିକ ହେବାରେ ଲାଗିଲାଣି।ସାଧାରଣତଃ ହାତ ଏବଂ ପାଟି ସଫା କରିବା ପାଇଁ ଏକ ଟିସୁ ପେପର ବ୍ୟବହୃତ ହୁଏ। ଆଜିକାଲି ଏହା ରେଷ୍ଟୁରାଣ୍ଟ, ହୋଟେଲ, ଢ଼ାବା, ଅଫିସ୍, ହସ୍ପିଟାଲ୍ ପରି ପ୍ରାୟ ସବୁ ସ୍ଥାନରେ ବ୍ୟବହୃତ ହେଉଛି।

ଯଦି ଆପଣ ପେପର ନାପକିନ୍ ଅର୍ଥାତ୍ ଟିସୁ ପେପରର ଏକ ଉତ୍ପାଦନ ୟୁନିଟ୍ ସେଟ୍ ଅପ୍ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି, ତେବେ ଆପଣଙ୍କୁ ପ୍ରାୟ 3.50 ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ବ୍ୟବସ୍ଥା କରିବାକୁ ପଡିବ। ଏତେ ଟଙ୍କା ପାଇବା ପରେ ଆପଣ ଯେକୌଣସି ବ୍ୟାଙ୍କ ସହିତ ମୁଦ୍ରା ଯୋଜନା ଅଧୀନରେ ଲୋନ ପାଇଁ ଆବେଦନ କରିପାରିବେ। ଆପଣଙ୍କ ସହିତ 3.50 ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଥିବାରୁ ଆପଣଙ୍କୁ ପାଖାପାଖି 3.10 ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଟର୍ମ ଲୋନ ଏବଂ ବ୍ୟାଙ୍କରୁ 5.30 ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କ୍ୟାପିଟାଲ ଲୋନ ମିଳିବ। ଗୋଟିଏ ବର୍ଷରେ 1.50 ଲକ୍ଷ କିଲୋଗ୍ରାମ ପେପର ନାପକିନ୍ ଉତ୍ପାଦନ କରାଯାଇପାରିବ। ଏହା କିଲୋଗ୍ରାମରେ ପ୍ରାୟ 65 ଟଙ୍କା ମୂଲ୍ୟରେ ବିକ୍ରି ହୋଇପାରିବ। ଆପଣ ଗୋଟିଏ ବର୍ଷରେ ପ୍ରାୟ 97.50 ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା କାରବାର କରିପାରିବେ। ଯଦି ଏଥିରେ ସମସ୍ତ ଖର୍ଚ୍ଚ ହଟାଯାଏ, ତେବେ ବାର୍ଷିକ ପ୍ରାୟ 10-12 ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ସଞ୍ଚୟ ହୋଇପାରିବ।

ମୁଦ୍ରା ଯୋଜନା ଅଧୀନରେ ଆବେଦନ କରନ୍ତୁ।

ଏଥିପାଇଁ ଆପଣ ପ୍ରଧାନ ମନ୍ତ୍ରୀ ଯୋଜନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଯେକୌଣସି ବ୍ୟାଙ୍କରେ ଆବେଦନ କରିପାରିବେ। ଏଥିପାଇଁ ଆପଣଙ୍କୁ ଏକ ଫର୍ମ ପୂରଣ କରିବାକୁ ପଡିବ, ଯେଉଁଥିରେ ଏହି ବିବରଣୀଗୁଡିକ ଦେବାକୁ ପଡିବ। ନାମ, ଠିକଣା, ବ୍ୟବସାୟ ଠିକଣା, ଶିକ୍ଷା, ବର୍ତମାନର ରୋଜଗାର ଏବଂ କେତେ ଲୋନ ଆବଶ୍ୟକ। ଏଥିରେ କୌଣସି ପ୍ରକାରର ପ୍ରୋସେସିଂ ଫି ଦେବାକୁ ପଡିବ ନାହିଁ। ଲୋନ ରାଶିକୁ ସହଜ କିସ୍ତିରେ ଫେରସ୍ତ କରାଯାଇପାରିବ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *