କିଛି ମିନିଟ ପୂର୍ବରୁ କ୍ୟାମେରା ଆଗରେ ଖୁସିରେ ନାଚୁଥିଲେ ମହିଳା, କିନ୍ତୁ ପରବର୍ତୀ ସମୟରେ ହୋଇଗଲା ମୃ-ତ୍ୟୁ ,ଜାଣନ୍ତୁ ପୁରା ଘ-ଟଣା

କିଛି ଲୋକ ଅଛନ୍ତି ଯେଉଁମାନଙ୍କ ସହ କଥା ହେଲେ ଏକ ସକରାତ୍ମକ ଏବଂ ଆନନ୍ଦଦାୟକ ପରିବେଶ ଅନୁଭବ ହୁଏ। ତାଙ୍କ ସହିତ ଜଡିତ ପ୍ରତ୍ୟେକ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କର ସ୍ମରଣୀୟ ଏବଂ ଖୁସିର ସ୍ମୃତି ରହିଥାଏ। ଏମିତି କିଛି ମୁହୂର୍ତ୍ତ ଅଛି ଯାହାକୁ ଭୁଲିଯିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ। କିନ୍ତୁ ପ୍ରତ୍ୟେକ ମୁହୂର୍ତ୍ତକୁ ଜୀବନର ଶେଷ ଦିନ ପରି ଭାବି ଉତ୍ସାହର ସହିତ ଜୀବନ ବିତାଉଥିବା ବ୍ୟକ୍ତି ହଠାତ୍ ଚାଲିଯିବା ସମସ୍ତଙ୍କ ପାଇଁ ଚକିତ କଥାଠାରୁ କମ ନୁହେଁ।

22 ବର୍ଷୀୟ ଲିଣ୍ଡସେ ପାର୍ଟ୍ରିଜ୍ (Lindsey Partridge) ମୃ-ତ୍ୟୁ ପୂର୍ବରୁ ତାଙ୍କ ଭିଡିଓ ସେୟାର କରିଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ପରବର୍ତ୍ତୀ ମୁହୂର୍ତ୍ତରେ ସେ ଦୁନିଆ ଛାଡିଚାଲିଗଲେ। ଲିଣ୍ଡସେ ତାଙ୍କ ପ୍ରେମିକ ସହିତ ଏକ ଡଙ୍ଗା ଯାତ୍ରା ସମୟରେ ସେଠାରେ ରହସ୍ୟମୟ ଭାବରେ ମୃ-ତ୍ୟୁ ବରଣ କରିଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ଜୀବନ୍ତ ଝିଅର ଆକସ୍ମିକ ମୃ-ତ୍ୟୁ ପଛରେ ଲୁ-ଚି ରହିଥିବା ଅନେକ ରହସ୍ୟ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଉନ୍ମୋଚିତ ହୋଇନାହିଁ କିମ୍ବା ଦାୟିତ୍ୱବାନ ବ୍ୟକ୍ତିମାନେ ଏ ବିଷୟରେ କୌଣସି ଉତ୍ତର ଦେଉ ନାହାଁନ୍ତି।

ବୋଟରୁ ଖସିଯାଇ ପାଣିରେ ବୁଡିଗଲେ ଲିଣ୍ଡସେ।

ଲିଣ୍ଡସେ ତାଙ୍କ ପ୍ରେମିକଙ୍କ ସହ ଏକ ରୋମାଣ୍ଟିକ ଫ୍ଲୋରିଡା ଯାତ୍ରା କରିଥିଲେ ଯେଉଁଠାରେ ସେ ଏକ ଦୁର୍ଘ-ଟଣାର ଶି-କାର ହୋଇଥିଲେ। ସୂଚନାନୁସାରେ ସେ ଯାତ୍ରା କରୁଥିବା ଡଙ୍ଗା ହଠାତ୍ ଦୁର୍ଘ-ଟଣାଗ୍ରସ୍ତ ହୋଇ ପାଣିରେ ପଡ଼ିଯାଇଥିଲା, ଯାହା ପରେ ସେ ବଞ୍ଚି ପାରିନଥିଲେ। ଦୁର୍ଘ-ଟଣାର କିଛି ଘଣ୍ଟା ପୂର୍ବରୁ ଲିଣ୍ଡସେ ତାଙ୍କ ସର୍ବୋତ୍ତମ ବନ୍ଧୁ ଆଲିସନ୍ ମଲିନ୍ଦରଙ୍କ ସହ ମଜା କରୁଥିଲେ।

ରବିବାର ଦିନ ଲିଣ୍ଡସେଙ୍କ ମୃ-ତ୍ୟୁ ଖବର ଶୁଣିବା ପରେ ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ 22 ବର୍ଷୀୟ ଲିଣ୍ଡସେ ବହୁତ ମଜାଳିୟା ଏବଂ ଖୋଲାମନ ପ୍ରକୃତିର ଥିଲେ। ବାପା ମଧ୍ୟ ସମାନ ଚିନ୍ତାଧାରା ବାଣ୍ଟିଥିଲେ ଏବଂ କହିଥିଲେ ଯେ ସେ ଯେଉଁଆଡେ ଯାଆନ୍ତି ହସ ଏବଂ ସୁଖ ବିସ୍ତାର କରିଥାନ୍ତି। ପ୍ରତିକୂଳ ପରିସ୍ଥିତିରେ ମଧ୍ୟ ସେ କେବେ ହାର ମାନିନଥିଲେ ଏବଂ କୋଭିଡ୍ ଅବଧିରେ ମଧ୍ୟ ହସି ହସି ସାହସର ସହିତ ଯୁ-ଦ୍ଧ କରି ମୃ-ତ୍ୟୁ ଯୁ-ଦ୍ଧରେ ଜିତିଥିଲେ।

ଲିଣ୍ଡସେ ତାଙ୍କ ପରିବାର ସହିତ ମେସାଚୁସେଟ୍ସରେ ରହୁଥିଲେ ଏବଂ ନ୍ୟୁ ହାମ୍ପସାୟାରର ନେସୁଆ ଟୟୋଟା ଠାରେ ଜଣେ ସଫଳ ବିକ୍ରୟ ପରାମର୍ଶଦାତା ଥିଲେ (Sales consultant at Toyota of Nashua, New Hampshire and recruited as to work in sales for Gucci in New York City)। ନ୍ୟୁୟର୍କ ସହରର ଗୁଚି ପାଇଁ ଖୁବ୍ ଶୀଘ୍ର ସେଲସ ଡିପାର୍ଟମେଣ୍ଟରେ ମଧ୍ୟ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ। ଏଥି ସହିତ ଜୀବନର ପ୍ରତ୍ୟେକ ମୂହୁର୍ତ୍ତକୁ ଶେଷ ମୁହୂର୍ତ୍ତ ପରି ବିତାଇଥିବା ଲିଣ୍ଡସେ ସାଂଘା-ତିକ ଦୁର୍ଘ-ଟଣା ପୂର୍ବରୁ ସେହି ଡଙ୍ଗାରୁ ତାଙ୍କ ସର୍ବୋତ୍ତମ ବନ୍ଧୁଙ୍କ ନିକଟକୁ ଏକ ଭିଡିଓ ପଠାଇଥିଲେ, ଯାହା ତାଙ୍କ ଜୀବନର ଶେଷ କ୍ଲିପ ବୋଲି ପ୍ରମାଣିତ ହୋଇଥିଲା।

ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ଲିଣ୍ଡସେଙ୍କ ମୃ-ତ୍ୟୁ ସହ ଜଡିତ ସୂଚନା, ଏହାର କାରଣ କଣ, ଫ୍ଲୋରିଡା ମାଛ ଏବଂ ବନ୍ୟଜନ୍ତୁ ସଂରକ୍ଷଣ ଆୟୋଗର ଅନୁସନ୍ଧାନରେ ଏହା ଆସିଛି (Florida Fish and Wildlife Conservation Commission) । କିନ୍ତୁ ସେଠାରେ କେହି ଏହା ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ନୁହଁନ୍ତି ଏବଂ କଲ ଉଠାଇ କେହି ଉତ୍ତର ମଧ୍ୟ ଦେଉ ନାହାଁନ୍ତି।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *