ବ୍ୟକ୍ତି ଜଣକ କହିଲେ – ‘ମୁଁ ଭାରତରୁ ଆସିଛି, ଆଲିଙ୍ଗନ କର ନଚେତ ଚାପୁଡ଼ା ମାର, ତାପରେ ପାକିସ୍ତାନୀମାନେ କଣ କଲେ ଦେଖନ୍ତୁ ଭିଡ଼ିଓ !

ଭାରତ ଏବଂ ପାକିସ୍ତାନ ଏହି ଦୁଇ ଦେଶ ପଡ଼ୋଶୀ ଅଟନ୍ତି। କିନ୍ତୁ ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ତିକ୍ତତା ଏବଂ ଅଲଗା ହେବାର ଖବର ଦିନକୁ ଦିନ ଜାରି ରହିଛି। ଉଭୟ ଦେଶରେ ଯୁଦ୍ଧ ହେଉଛି। ଏହି ଦେଶର ସରକାର ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ସ୍ତରରେ ପରସ୍ପରର ଗୋଡ ଟାଣିବାରେ ପଛଘୁଞ୍ଚା ଦିଅନ୍ତି ନାହିଁ। କିନ୍ତୁ ଦେଶର ଲୋକଙ୍କ ବିଷୟରେ ଆପଣ କଣ କହିବେ। ସେମାନଙ୍କର ପଡ଼ୋଶୀ ଦେଶର ନାଗରିକଙ୍କ ପ୍ରତି ମଧ୍ୟ ସେତିକି ଘୃଣା ଅଛି କି।

ମୁଁ ଭାରତରୁ ଆସିଛି, ଆଲିଙ୍ଗନ କର କିମ୍ବା ଚାପୁଡ଼ା ମାର।

ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ପରୀକ୍ଷଣ କରିଛନ୍ତି ଯେ ପାକିସ୍ତାନର ଲୋକମାନେ ଭାରତର ନାଗରିକଙ୍କ ବିଷୟରେ କଣ ଭାବନ୍ତି। ଏହି ବ୍ୟକ୍ତି ଜଣେ ଭାରତୀୟ ଭାବରେ ପାକିସ୍ତାନ ଦେଶକୁ ଯାଆନ୍ତି। ହାତରେ ଏକ ବଡ ପୋଷ୍ଟର ନେଇ ବୁଲନ୍ତି। ଏହି ପୋଷ୍ଟରରେ ଏହା ଲେଖାଯାଇଛି ଯେ- Am from india, hug me or slap। ଏହାର ଅର୍ଥ ହେଉଛି ‘ମୁଁ ଭାରତରୁ ଆସିଛି, ଯଦି ଭାରତୀୟ ଭାବରେ ମତେ ଭଲ ପାଅ ତେବେ ଆଲିଙ୍ଗନ କର ନଚେତ ଚାପୁଡ଼ା ମାର।

ଏହି ପରୀକ୍ଷଣ କରିଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ନାମ ହେଉଛି ରାହିଲ ଭଟ୍ଟୀ। ସେ ପାକିସ୍ତାନର କିନ୍ତୁ ସେ ଜଣେ ଭାରତୀୟ ହୋଇ ଲୋକଙ୍କ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ଜାଣିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଛନ୍ତି। ସେଥିପାଇଁ ସେ ପାକିସ୍ତାନୀମାନଙ୍କୁ ଜଣେ ଭାରତୀୟ ଭାବରେ କୁହନ୍ତି ଯେ ଭାଇ, ମୁଁ ଭାରତରୁ ଆସିଛି। ଅନେକ ଲୋକ ସେହି ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଦେଖନ୍ତି ନାହିଁ। କିନ୍ତୁ ତାପରେ ଯାହା ହେଲା ତାକୁ କେହି ବିଶ୍ୱାସ କରନ୍ତି ନାହିଁ।

ପାକିସ୍ତାନୀ ନାଗରିକମାନେ କରନ୍ତି ଆଳିଙ୍ଗନ।

ଲୋକମାନେ ସେହି ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ନିକଟକୁ ଆସନ୍ତି। ସେମାନେ ପଚାରନ୍ତି ଯେ କଣ ପ୍ରକୃତରେ ଚାପୁଡ଼ା ମାରିପାରିବେ ? ତାପରେ ସେହି ବ୍ୟକ୍ତି କୁହନ୍ତି ଯେ ଆପଣ ଚାହିଁଲେ ମାରି ପାରିବେ କୌଣସି ଅସୁବିଧା ନାହିଁ। ତଥାପି ସେତେବେଳେ ପାକିସ୍ତାନୀ ନାଗରିକମାନେ ସେହି ସାଥୀକୁ ଆଲିଙ୍ଗନ କରନ୍ତି। ଏହି ସମୟରେ କିଛି ପିଲା ମଧ୍ୟ ଅଛନ୍ତି, ଯେଉଁମାନେ ତାଙ୍କୁ ମାରିବା ପରିବର୍ତ୍ତେ ସେହି ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଆଲିଙ୍ଗନ କରିବାକୁ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି।

ଲୋକମାନେ ଏପରି ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ଦେଇଥିଲେ।

ଏହି ଭିଡିଓ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ DUMB TV ନାମକ ଏକ ପୃଷ୍ଠା ଦ୍ୱାରା ସେୟାର କରାଯାଇଛି। ଏହି ଭିଡିଓରେ ପାକିସ୍ତାନୀ ଏବଂ ଭାରତୀୟଙ୍କ ଉପରେ ଅନେକ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ରହିଛି। ଏହି ଭିଡିଓ କେତେ ସତ ତାହା ସ୍ପଷ୍ଟ ହୋଇନାହିଁ। ତେଣୁ ଆମେ ଏହାର ସତ୍ୟତାକୁ ନିଶ୍ଚିତ କରୁନାହୁଁ।

ଲୋକମାନେ ଭିଡିଓ ଦେଖିବା ପରେ ଆକର୍ଷଣୀୟ ମନ୍ତବ୍ୟ ମଧ୍ୟ ଦେଇଥିଲେ।

ଜଣେ କହିଛନ୍ତି, “ନୂତନ ପିଢ଼ି ସରକାରଙ୍କ କଥାରେ ଆସୁନାହାନ୍ତି ଏବଂ ନିଜ ମଧ୍ୟରେ ପ୍ରେମ ସହ ବଞ୍ଚିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ଏହା ଦେଖି ଖୁସି ଲାଗୁଛି।” ଅନ୍ୟଜଣେ ଭିଡିଓର ସତ୍ୟତା ଉପରେ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠାଇ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହି ଭିଡିଓ ଦେଖିବା ପରେ ବିଶ୍ୱାସ କରିବା କଷ୍ଟକର। ଏହା ଆଗରୁ ସ୍କ୍ରିପ୍ଟ କରାଯାଇଛି କିମ୍ବା ଏହା ପାକିସ୍ତାନରେ ସୁଟ କରାଯାଇ ନାହିଁ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *