ବିବାହର ଦୁଇ ଦିନ ପରେ ନୂଆ ବୋହୁ କଲା ଏପରି କାଣ୍ଡ, ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତିହେଲେ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଶାଶୂଘର ଲୋକ,ଜାଣନ୍ତୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଘଟଣା

ବିବାହ କରିବା ପ୍ରତ୍ୟେକ ପୁଅର ସ୍ୱପ୍ନ। କେବଳ ପୁଅ ନୁହେଁ ତାଙ୍କ ପିତାମାତା ମଧ୍ୟ ଘରେ ଏକ ସୁନ୍ଦର ଏବଂ ସୁଶୀଳ ବୋହୂ ଆଣିବାର ସ୍ୱପ୍ନ ଦେଖନ୍ତି। କିନ୍ତୁ ରାଜସ୍ଥାନର ଜୟପୁର ଜିଲ୍ଲାରେ ଗୋଟିଏ ପରିବାରକୁ ନୂଆ କନ୍ୟା ଆଣିବା ମହଙ୍ଗା ପଡିଛି। ବିବାହର ଦୁଇ ଦିନ ପରେ କନ୍ୟା ଏପରି କାଣ୍ଡ କରିଦେଲା ​​ଯେ ପୁରା ପରିବାର ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ପହଞ୍ଚିଗଲେ। କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ ତାଙ୍କର ମଧ୍ୟ ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର କ୍ଷତି ମଧ୍ୟ ହୋଇଛି।

ଦେଢ଼ ଲକ୍ଷ ଦେଇ ଆଣିଥିଲେ କନ୍ୟା।

ବାସ୍ତବରେ ଏହି ଅନନ୍ୟ ଘଟଣା ଜୟପୁର ଜିଲ୍ଲାର କୋଟପୁତଲି ସହରର। 22 ଫେବୃଆରୀରେ ଏଠାରେ କୃଷ୍ନା ଟକିଜ୍ ନିକଟ ପାଟୱା ଅଞ୍ଚଳରେ ରହୁଥିବା ଏକ ପରିବାରରେ ଏହି ବିବାହ ହୋଇଥିଲା। ଏହି ବିବାହ କୋଟପୁତଲିର ଲକ୍ଷ୍ମୀ ନାରାୟଣ ମନ୍ଦିରରେ ହୋଇଥିଲା। ନନ୍ଦୁ ପାଟୱା ଦୀର୍ଘ ସମୟ ଧରି ପୁଅ ପାଇଁ ଝିଅ ଖୋଜୁଥିଲେ। ଅନେକ ଉଦ୍ୟମ ସତ୍ତ୍ୱେ ଯେତେବେଳେ ସେ ବୋହୂକୁ ପାଇପାରିଲେ ନାହିଁ, ସେତେବେଳେ ସେ ଦେଢ଼ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଦେଇ ପୁଅର ମଧ୍ୟସ୍ଥତା ସହିତ ଚୁକ୍ତି କରିଥିଲେ।

ଦୁଇ ଦିନ ପରେ ପୁରା ପରିବାରକୁ ଖୁଆଇଦେଲା ବିଷ।

ଫେବୃଆରୀ 22 ରେ ବିବାହ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ରୀତିନୀତି ସହିତ ସମାପ୍ତ ହେଲା। କନ୍ୟା ପୂଜା ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କ ଶାଶୁ ଘରେ ଖୁସିରେ ଜୀବନଯାପନ କରିବା ଆରମ୍ଭ କଲେ। ବିବାହର ଦୁଇ ଦିନ ପରେ ପୂଜା ନିଜ ହାତରେ ସମସ୍ତଙ୍କ ପାଇଁ ଖାଦ୍ୟ ରାନ୍ଧିଲେ। ସେ ଏହି ଖାଦ୍ୟକୁ ପରିବାରର ପ୍ରତ୍ୟେକ ସଦସ୍ୟଙ୍କୁ ଖାଇବାକୁ ଦେଇଥିଲେ କିନ୍ତୁ ନିଜେ ଏହାକୁ ଖାଇ ନଥିଲେ। ଭୋଜନ ଖାଇବା ପରେ ପରିବାର ଲୋକେ ଅଚେତ ହୋଇଗଲେ। ପ୍ରକୃତରେ ପୂଜା ଖାଦ୍ୟରେ ବିଷ ମିଶାଇଦେଇଥିଲା।

ଖସିଯିବା ପୂର୍ବରୁ ଅଳଙ୍କାର ଏବଂ ନଗଦ ଟଙ୍କା ଲୁଟି ନେଇଥିଲେ।

ପରିବାର ଅଚେତ ହେବା ମାତ୍ରେ ପୂଜା ନଗଦ ଟଙ୍କା, ଅଳଙ୍କାର ଏବଂ ମୋବାଇଲ୍ ନେଇ ଘରୁ ପଳାଇ ଯାଇଥିଲେ। ସକାଳେ ଘରୁ କେହି ବାହାରକୁ ନ ଆସିବା ପରେ ପଡୋଶୀମାନେ ସନ୍ଦେହଜନକ ହୋଇ ପୋଲିସକୁ ସୂଚନା ଦେଇଥିଲେ। କୋଟପୁତଲି ପୋଲିସ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚିବା ପରେ ପରିବାରର ସମସ୍ତ ସଦସ୍ୟଙ୍କୁ ଚେତାଶୂନ୍ୟ ଅବସ୍ଥାରେ ପାଇଥଲା। ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ସେମାନେ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ସରକାରୀ ବିଡିଏମ ଡାକ୍ତରଖାନାକୁ ନେଇଥିଲେ। ସେ ଏଠାରେ ଚିକିତ୍ସା ପରେ ଚେତା ଫେରି ପାଇଲେ। ଖୁସିର କଥା ବିଷ ଯୋଗୁଁ କେହି ମରି ନାହାଁନ୍ତି

ପୋଲିସ ତଦନ୍ତ କରୁଛି।

ବର୍ତ୍ତମାନ ପୋଲିସ ଏହି ଘଟଣାର ତଦନ୍ତ କରୁଛି। କନ୍ୟାର ନାମ ଏବଂ ଉଲ୍ଲେଖ କରାଯାଇଥିବା ସ୍ଥାନ ଭୁଲ ହୋଇପାରେ ବୋଲି ପୋଲିସ ସନ୍ଦେହ କରୁଛି। ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଡକାୟତ କନ୍ୟାର କୌଣସି ସୂଚନା ମିଳିନାହିଁ। ଏହି ବିବାହରେ ମଧ୍ୟସ୍ଥି ଭୂମିକା ଗ୍ରହଣ କରିଥିବା ଅନ୍ୟ ଲୋକଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ପୋଲିସ ପଚରାଉଚରା କରୁଛି।

ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ଏହି ବିବାହରେ ମିଳୁଥିବା ଧୋକା ହେତୁ ବର ଏବଂ ତାଙ୍କ ପରିବାର ସ୍ତବ୍ଧ ହୋଇପଡିଛନ୍ତି। ଏହା ପୂର୍ବରୁ ମଧ୍ୟ ଡକାୟତ କନ୍ୟା ସହ ଜଡିତ ଅନେକ ମାମଲା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି। ସେଥିପାଇଁ ଏହା ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଯେ ବିବାହ ସ୍ଥିର କରିବା ପୂର୍ବରୁ ପୁଅ ଏବଂ ଝିଅର ବ୍ୟାକଗ୍ରାଉଣ୍ଡ ସଠିକ୍ ଭାବରେ ଯାଞ୍ଚ କରିବା ଉଚିତ୍।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *