୩ ବର୍ଷର ଛୁଆକୁ ନେବାକୁ ଆସିଲେ ନାହିଁ ମାତା-ପିତା,ଛୁଆଟିକୁ ମାଆ ପରି କ୍ଷୀର ପିଆଇଲେ ପୋଲିସ,ନେଲେ ପିଲାଟିର ଯତ୍ନ ।

ସମାଜରେ ପୋଲିସର ଏକ ଶକ୍ତ ଛବି ରହିଛି। କିନ୍ତୁ ବେଳେବେଳେ ପରିସ୍ଥିତି ଏପରି ହୁଏ ଯେ ପୋଲିସର ପ୍ରେମ ଜାଗ୍ରତ ହୁଏ ଏବଂ ଜଣେ ମାଆ ପରି ଶିଶୁର ଯତ୍ନ ନେବାକୁ ମଧ୍ୟ ପଡେ। ଏପରି ଏକ ମାମଲା ହରିୟାଣାର ପଞ୍ଚକୁଲା ଠାରୁ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି।

ହରିୟାଣାର ପଞ୍ଚକୁଲା ଜିଲ୍ଲାର ଏକ ପୋଲିସ୍ ଷ୍ଟେସନରେ ଜଣେ 3 ବର୍ଷର ଶିଶୁକୁ ତାଙ୍କ ପିତାମାତା ଛାଡି ଫେରାର ହୋଇଗଲେ। ବାସ୍ତବରେ ପଞ୍ଚକୁଲାର ମୋରନିର କୋଲିଓ ଗାଁର ଜଣେ ସ୍ୱାମୀ-ସ୍ତ୍ରୀ ସେମାନଙ୍କ ବିବାଦର ସମାଧାନ ପାଇଁ ମହିଳା ପୋଲିସ ଷ୍ଟେସନରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ। ଏସଆଇ ରୀଟା ଦେବୀ ତାଙ୍କୁ କହିଥିଲେ ଯେ ତୁମେ ଦୁହେଁ ସ୍ୱାମୀ ଏବଂ ସ୍ତ୍ରୀ ଥରେ ବାହାରକୁ ଯାଇ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଭାବେ କଥା ହେବା ଉଚିତ୍। କିନ୍ତୁ ଯେତେବେଳେ ଦୁହେଁ ଏକାକୀ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରିବାକୁ ଯାଇଥିଲେ, ସେମାନେ ସେଠାରୁ ପଳାୟନ କଲେ ଏବଂ ସେମାନଙ୍କର 3 ବର୍ଷର ଶିଶୁକୁ ସେଠାରେ ଛାଡ଼ିଦେଲେ।

ପିଲାଟିକୁ ନେବାପାଇଁ ଆସିଲେନି ପିତାମାତା।

ଏସଆଇ ରୀଟା କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆମେ ଦିନସାରା ଶିଶୁର ପିତାମାତାଙ୍କୁ ଖୋଜିବାରେ ଲାଗିଲୁ କିନ୍ତୁ ଦୁହେଁ ନିଜ ପିଲାକୁ ନେବାକୁ ପୋଲିସ ଷ୍ଟେସନକୁ ଆସିନଥିଲେ। ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟର କଥା ହେଉଛି ସେହି 3 ବର୍ଷର ଶିଶୁକୁ ମାହିଳା ଥାନାର ପୋଲିସ କର୍ମଚାରୀମାନେ ଦିନସାରା ବହୁତ ଭଲ ଭାବରେ ରଖିଥିଲେ। ସେହି ପିଲା ପାଇଁ ଏକ ବୋତଲର ବ୍ୟବସ୍ଥା କରାଯାଇଥିଲା।

ପୋଲିସ୍ କର୍ମଚାରୀମାନେ ତାଙ୍କୁ ତାଙ୍କ କୋଳରେ ବସାଇ କ୍ଷୀର ପିଇବାକୁ ଦେଇଥିଲେ। କିଛି ସମୟ ପରେ ପିଲାଟି ମଧ୍ୟ ଚକୋଲେଟ୍ ମାଗିବାକୁ ଲାଗିଲା। ତେଣୁ ପିଲା ପାଇଁ ଚକୋଲେଟ୍ ଏବଂ କିଛି ଖେଳନା ମଧ୍ୟ ଅଣାଯାଇଥିଲା। ଶିଶୁର ଅନ୍ୟ ଆବଶ୍ୟକତା ଯାହା ହେଉନା କାହିଁକି, ପୋଲିସ ସବୁ ପୂରଣ କଲା।

ପିଲାଟି ଯାହା ଚାହିଁଲା ବଜାରରୁ ସବୁ ଜିନିଷ ଅଣାଯାଇଥିଲା।କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ ପିଲାଟି ପୋଲିସର କ୍ୟାପ୍ ପିନ୍ଧିବାକୁ ମଧ୍ୟ ଜିଦ୍ ଧରିଥିଲା। ଯେଉଁଥିରେ ମହିଳା ପୋଲିସ ଷ୍ଟେସନର SHO ନେହା ଚୌହାନ ତାଙ୍କ ଟୋପି ପିଲାଟିର ମୁଣ୍ଡରେ ରଖିଥିଲେ ଏବଂ ପିଲାଟି ମଧ୍ୟ ବହୁତ ଖୁସି ଥିଲା।

କିଛି ସମୟ ପରେ ଫେରିଥିଲେ ବାପା।

ଯେତେବେଳେ ଏହି ମାମଲା ପଞ୍ଚକୁଲା ଡିସିପି ମୋହିତ ହାଣ୍ଡା ଏବଂ ପଞ୍ଚକୁଲା କମିଶନର ସୌରଭ ସିଂଙ୍କ ନୋଟିସରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସେତେବେଳେ ସେହି ଶିଶୁର ପିତାମାତାଙ୍କୁ କଠୋରତା ସହ ଡାକରା ଦିଆଯାଇଥିଲା। ପିଲାଟିକୁ ନେବା ପାଇଁ ତାଙ୍କ ମାଆ ପହଞ୍ଚି ନଥିଲେ କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କ ପିତା ଆସିଥିଲେ। ଜନନାୟକ ଜନତା ଦଳର ନେତା ଅଜୟ ଗୌତମ ଏବଂ ସୁଦେଶ ରାନୀ ଶିଶୁର ପିତାଙ୍କୁ ପୋଲିସ ଷ୍ଟେସନକୁ ନେଇଥିଲେ। ପୋଲିସ କର୍ମଚାରୀମାନେ ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ପିଲାଟିକୁ ତାଙ୍କ ପିତାଙ୍କ ନିକଟକୁ ଫେରାଇ ଦେଇଥିଲେ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *