ବାପା ପାଖରେ ଥିଲା ମାତ୍ର 900 ଟଙ୍କା, ତାକୁ ନେବା ପାଇଁ ବି ବାପାକୁ ମାରିଦେଲା ପୁଅ,ଜାଣନ୍ତୁ ପୁରା ଘଟଣା

ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରେ ପ୍ରତିଦିନ ଅପରାଧ ଘଟଣାର ଖବର ସାମ୍ନାକୁ ଆସୁଛି। ସୀମା ସେତେବେଳେ ପାର୍ ହୋଇଯାଏ ଯେତେବେଳେ ଆପଣ ନିଜ ଘରେ ହିଁ ସୁରକ୍ଷିତ ରହିବାକୁ ସକ୍ଷମ ନୁହଁନ୍ତି। ପାଲଘର ଜିଲ୍ଲାରେ ଏକ ପୁଅର ଏପରି ଏକ ଘଟଣା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଥିଲା ଯିଏ କେବଳ ଟଙ୍କା ପାଇଁ ତାଙ୍କ ପିତାଙ୍କୁ ମାଡ ମାରି ମାରି ହତ୍ୟା କରିଥିଲେ। ବର୍ତ୍ତମାନ ପୋଲିସ ଅଭିଯୁକ୍ତକୁ ଗିରଫ କରିଛି।

ବାପା ବ୍ୟାଙ୍କରୁ ବାହାର କରିଥିଲେ 900 ଟଙ୍କା।

ଅଭିଯୁକ୍ତ 35 ବର୍ଷିୟ ରବିନ୍ଦ୍ର ମାଲି ବୋଲି ଜଣାପଡିଛି। ସେ ବାପାଙ୍କଠାରୁ ଟଙ୍କା ମାଗିଥିଲେ କିନ୍ତୁ ବାପା ମନା କରିବା ପରେ ସେ ବାପାଙ୍କୁ ଏତେ ମାଡ଼ ମାରିଥିଲେ ଯେ ସେ ମରିଗଲେ। ଜିଲ୍ଲା ଗ୍ରାମୀଣ ପୋଲିସ କଣ୍ଟ୍ରୋଲ ରୁମ ଅଧିକାରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହି ଘଟଣା ଜବାହର ଅଞ୍ଚଳର ରଂଜନପଡା ଠାରେ ଘଟିଛି। ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କ ପିତା 70 ବର୍ଷିୟ ଜାନୁ ମାଲି ବ୍ୟାଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟରୁ 900 ଟଙ୍କା ବାହାର କରି ନେଇଥିଲେ, ଯାହାକୁ ସେ ସରକାରୀ ଯୋଜନାରେ ମାସିକ ପାଉଥିଲେ। ଅଭିଯୁକ୍ତ ରବିନ୍ଦ୍ର ମାଲି ତାଙ୍କ ପିତାଙ୍କୁ ଟଙ୍କା ମାଗିଥିଲେ ଯାହା ସେ ଦେବାକୁ ମନା କରିଦେଇଥିଲେ। ଏହା ପରେ ସେ ତାଙ୍କ ପିତାଙ୍କୁ ଅତ୍ୟନ୍ତ ନିର୍ଦୟ ଭାବରେ ପିଟିଥିଲେ।

ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଚିକିତ୍ସା ସମୟରେ ହେଲା ମୃତ୍ୟୁ।

ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆହତଙ୍କୁ ମୋଖାଦା ସରକାରୀ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଥିଲା ଯେଉଁଠାରେ ତାଙ୍କ ଅବସ୍ଥା ଖରାପ ହେବା ପରେ ତାଙ୍କୁ ନାଶିକ ର ଏକ ଡାକ୍ତରଖାନାକୁ ନିଆଯାଇଥିଲା ଏବଂ ପରଦିନ ତାଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିଲା। ଏହି ଘଟଣା ପରେ ଜଣେ ପରିବାର ସଦସ୍ୟ ପୋଲିସ ନିକଟରେ ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ ଯାହା ଆଧାରରେ ଅଭିଯୁକ୍ତକୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଥିଲା। ଭାରତୀୟ ଦଣ୍ଡ ସହିଁତା (IPC) ର ଧାରା 302 ଅନୁଯାୟୀ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଏକ ମାମଲା ରୁଜୁ ହୋଇଛି। ଏଥିସହିତ ମୃତଦେହକୁ ପୋଷ୍ଟମର୍ଟମ ପାଇଁ ପଠାଯାଇଛି।

ପୂର୍ବ ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ମହିଳାଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ କରାଯାଇଥିଲା ହତ୍ୟା।

ପାଲଘର ଜିଲ୍ଲାରେ ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କ ମୃତ ଦେହ ମିଳିଥିଲା। ତେବେ ମୃତଦେହ ମିଳିବାର କିଛି ଘଣ୍ଟା ପରେ ପୋଲିସ ହତ୍ୟା ଅଭିଯୋଗରେ ଦୁଇ ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଥିଲା। ମୁମ୍ବାଇ-ଅହମ୍ମଦାବାଦ ରାଜପଥରେ ୱାଗୋବା ଖିଣ୍ଡର ବୁଦା ଭିତରୁ ମହିଳାଙ୍କ ମୃତଦେହ ମିଳିଥିଲା।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *