୧୨ ବର୍ଷ ପୂର୍ବେ ବାପଘରକୁ ଯିବା ପାଇଁ ବାହାରିଥିଲେ ମହିଳା ,ବାଟରେ ହୋଇଯାଇଥିଲେ ନିଖୋଜ,ଆଉ ଏପରି ଖୋଜି ବାହାର କଲା ପୋଲିସ !

ପଶ୍ଚିମ ବଙ୍ଗାଳରୁ ଏକ ଅଜବ ମାମଲା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି। ଏଠାରେ 12 ବର୍ଷ ପୂର୍ବେ ଜଣେ ମହିଳା ତାଙ୍କ ବାପ ଘରକୁ ଯାଇଥିଲେ କିନ୍ତୁ ଏହା ପରେ ସେ ନିଖୋଜ ହୋଇଗଲେ। ଏତେ ବର୍ଷ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ମହିଳା ଘରକୁ ଯାଇନପାରି ଭିକାରୀଙ୍କ ପରି ବୁଲୁଥିଲେ। ଏହି ସମୟରେ ତାଙ୍କ ପିଲାମାନେ ମଧ୍ୟ ସେମାନଙ୍କର ମାଆଙ୍କୁ ଖୋଜିବା ପାଇଁ ବହୁତ ଚେଷ୍ଟା କରିଥିଲେ କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କୁ ପାଇଲେ ନାହିଁ। ତାପରେ ଦିନେ ପୋଲିସ ମହିଳାଙ୍କୁ ପାଇଲା।

ମହିଳାଙ୍କୁ ଦେଲେ ପୋଷାକ ଏବଂ ଖାଦ୍ୟ।

ପୋଲିସ ଦେଇଥିବା ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ ଜାନୁଆରୀ 31 ରେ ନେତାଜୀ ପୋଲିସ ଷ୍ଟେସନରେ ଜଣେ ମହିଳା ରାମଗଡ କଲୋନୀ ସମ୍ମୁଖରେ ରାସ୍ତା କଡ଼ରେ ପଡ଼ିଥିବାର ଖବର ମିଳିଥିଲା। ସେ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚିବା ପରେ ମହିଳାଙ୍କ ଅବସ୍ଥା ଜାଣିବା ପାଇଁ ସେଠାରୁ ପୋଲିସ ତାଙ୍କୁ ପୋଲିସ ଷ୍ଟେସନକୁ ନେଇଥିଲେ। ମହିଳା ଜଣଙ୍କୁ ତୁରନ୍ତ ମେଡିକାଲରେ ଯାଞ୍ଚ କରାଯାଇଥିଲା। ଏହା ପରେ ତାଙ୍କୁ ଖାଦ୍ୟ ଏବଂ ପୋଷାକ ଦିଆଗଲା। ସେ କିଛି କହିବାକୁ ଅସମର୍ଥ ଥିଲେ ଏବଂ ସେ ମାନସିକ ସ୍ତରରେ ଅସୁସ୍ଥ ଥିବା ପରି ମନେ ହେଉଥିଲା।

କୋଲକାତା ପୋଲିସର ସୂଚନାନୁସାରେ ମହିଳା ଜଣକ ପ୍ରଥମେ ନିଜର ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ବିବରଣୀ ଦେଇପାରିନଥିଲେ। ଏହା ପରେ ମହିଳାଙ୍କୁ ବାଘାଜତିନ ଏସଜି ହସ୍ପିଟାଲରେ ପ୍ରାଥମିକ ଚିକିତ୍ସା ଯୋଗାଇ ଦିଆଯାଇଥିଲା। ଏହା ପରେ ଜଣାପଡିଲା ଯେ ମହିଳାଙ୍କ ନାମ ଅନ୍ନପୂର୍ଣ୍ଣା ପାଲ, ସେ ଉତ୍ତର 25 ପରଗନାର ଗାୟଘାଟ ର ବାସିନ୍ଦା।

ଯାଞ୍ଚ କରିବା ପରେ ବାହାରିଲା ପୁଅର ନମ୍ବର।

ଏହା ପରେ ନେତାଜି ପୋଲିସ ଷ୍ଟେସନ ନିକଟସ୍ଥ ପୋଲିସ ଷ୍ଟେସନ ସହିତ ଯୋଗାଯୋଗ କରିଥିଲା। ତଦନ୍ତ ପରେ ପୋଲିସ ମହିଳା ଅନ୍ନପୂର୍ଣ୍ଣା ପାଲଙ୍କ ପୁଅ ଦୀପାଙ୍କର ପାଲଙ୍କ ଫୋନ ନମ୍ବର ଜବତ କରିଛି। ତାପରେ ଜାଣିବାକୁ ମିଳିଲା ଯେ ମହିଳା ଜଣକ 12 ବର୍ଷ ପୂର୍ବେ ନିଜ ବାପ ଘରକୁ ଯିବା ପାଇଁ ଘରୁ ବାହାରି ଯାଇଥିଲେ କିନ୍ତୁ ସେଠାରେ ପହଞ୍ଚି ପାରିନଥିଲେ। ମହିଳା ଜଣକ ହଜିଯାଇ ଏଣେତେଣେ ବୁଲିବାକୁ ଲାଗିଲେ ଏବଂ ଏହା ବିଷୟରେ କେହି ଜାଣିବାକୁ ପାଇଲେ ନାହିଁ। ପିଲାମାନେ ଖୋଜିବାକୁ ବହୁତ ଚେଷ୍ଟା କରିଥିଲେ ମଧ୍ୟ ମା ବିଷୟରେ କୌଣସି ସୂଚନା ପାଇଲେ ନାହିଁ।

ପୋଲିସ ସାହାଯ୍ୟରେ 12 ବର୍ଷ ପରେ ମିଳିଲା ମାଆ।

ବର୍ତ୍ତମାନ ଶେଷରେ ପୋଲିସର ସାହାଯ୍ୟରେ ମହିଳା ଜଣକ ତାଙ୍କ ପରିବାର ସହିତ ଦେଖା ହୋଇଥିଲେ। କୁହାଯାଉଛି ଯେ 2010 ରେ ମହିଳା ନିଖୋଜ ହୋଇଯାଇଥିଲେ। ତାଙ୍କ ମାନସିକ ରୋଗ ସମସ୍ୟା ରହିଛି ବୋଲି ପରିବାର ସଦସ୍ୟ ପୋଲିସକୁ କହିଛନ୍ତି। ପରିବାର ଉତ୍ତର 24 ପରଗନାରେ ନିଖୋଜର ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ।

ଏତେ ବର୍ଷ ପରେ ମାଆକୁ ପାଇ ବହୁତ ଖୁସି।

ଏତେ ବର୍ଷ ପରେ ପୁଣିଥରେ ମାଆଙ୍କୁ ପାଇ ପିଲାମାନେ ବହୁତ ଖୁସି ଅଛନ୍ତି। ମହିଳାଙ୍କ ପୁଅ ଦୀପାଙ୍କର ପାଲ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେମାନେ ମାଙ୍କୁ ବହୁତ ଖୋଜିଥିଲେ। ମାଆ ନମିଳିବାରୁ ସେ ଉତ୍ତର-24 ପରଗନା ପୋଲିସ ଷ୍ଟେସନରେ ଏକ ରିପୋର୍ଟ ଲେଖିଛନ୍ତି। 2010 ରେ ମହିଳା ଜଣକ ନିଜ ବାପଘର ପାଇଁ ଶାଶୂଘରୁ ବାହାରି ଯାଇଥିଲେ। ମହିଳା ଜଣଙ୍କ ମାନସିକ ସ୍ତରରେ ଅସୁସ୍ଥ ଥିବା ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ସୂଚନା ଦିଆଯାଇଥିଲା। ଏହି କାରଣରୁ ସେ ରାସ୍ତା ଜାଣିପାରିଲେ ନାହିଁ ଏବଂ ନିଖୋଜ ହୋଇଗଲେ। କିନ୍ତୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ଆମେ ଆମର ମାଆଙ୍କୁ ପାଇଲୁ ଏବଂ ଆମ ପରିବାର ପୁଣି ପୂର୍ଣ୍ଣ ହୋଇଯାଇଛି।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *