ଆଜିର ରାଶିଫଳ : ୧୬ ଜାନୁଆରୀ ୨୦୨୨ , ରବିବାର: ରବିବାର ଦିନ ଏହି ଚାରୋଟି ରାଶିର ଲୋକଙ୍କ ଅସମାପ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟ ସମାପ୍ତ ହେବ

ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ରରେ ସମୁଦାୟ 12ଟି ରାଶି ରହିଛି ଏବଂ ଆଜି ଆମେ ସେହି 12 ଟି ରାଶି ବିଷୟରେ ଜାଣିବା। ସମସ୍ତଙ୍କ ଜୀବନରେ ଏହି ରାଶିର ପ୍ରଭାବ ଉଭୟ ସକରାତ୍ମକ ଏବଂ ନକାରାତ୍ମକ ପ୍ରଭାବ ପକାଇଥାଏ। ଏହି ରାଶି ଅନୁଯାୟୀ ଆମେ ଲୋକଙ୍କ ଜୀବନ ସହ ଜଡିତ ସମସ୍ତ ଘଟଣାକୁ ଦେଖିପାରୁ।  ଆପଣ ସଠିକ୍ କିମ୍ବା ଭୁଲ ପ୍ରଭାବ ବିଷୟରେ ଏଥିରୁ ଜାଣିପାରିବେ। ଏହି ବାରଟି ରାଶି ପାଇଁ ଆଜିର ଦିନଟି କିପରି ହେବ? କିଏ ସୁଖ ପାଇବ ଏବଂ କେଉଁ ଲୋକ ମାନଙ୍କୁ ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବାକୁ ପଡିପାରେ। ତୁମର ରାଶି ଅନୁଯାୟୀ ଜାଣନ୍ତୁ ତୁମର ରାଶିଫଳ କଣ କହୁଛି ।

ମେଷ ରାଶି:-

ଆଜି ଆପଣଙ୍କର ବଡ଼ ଆର୍ଥିକ ଲାଭର ସଂକେତ ଅଛି। ସଫଳତା ପାଇଁ ଆପଣ କଠିନ ପରିଶ୍ରମ କରୁଛନ୍ତ ଆଜି ଆପଣ ଭଲ ଫଳାଫଳ ପାଇବେ। ଆପଣଙ୍କର ତାରାମାନେ ଆପଣଙ୍କୁ ସମର୍ଥନ କରୁଛନ୍ତି ତେଣୁ କୌଣସି ଅବଧି ଛୋଟ କିମ୍ବା ବଡ ପାଇଁ ଯୋଜନା କରିବାରେ ଆପଣଙ୍କର ପ୍ରୟାସ ଆଜି ଭଲ ଫଳାଫଳ ଦେବ। ଯଦି ଆପଣ ନିଜକୁ କାର୍ଯ୍ୟର ସଠିକ ପ୍ରବାହରେ ରଖିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ତେବେ ସହକର୍ମୀମାନଙ୍କ ସହିତ ହାତ ମିଳାଇବା ଜରୁରୀ ଅଟେ। ସମାନ ଚିନ୍ତାଧାରା ବିଶିଷ୍ଟ ଲୋକମାନଙ୍କ ସହିତ ଆପଣ ନିଜର ପ୍ରତିଭାକୁ ପୂର୍ଣ୍ଣ ରୂପେ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିବାକୁ ସଫଳ ହେବେ।

ବୃଷ ରାଶି:-

ଆଜିର ଦିନ ଭଲ ଦିନ ହେବାକୁ ଯାଉଛି। ଆପଣଙ୍କର ଉଦାର ସ୍ଵଭାଵ ଆପଣଙ୍କୁ ଅନେକ ଖୁସିର ମୁହୂର୍ତ୍ତ ଆଣିଦେବ। କୌଣସି ବଡ଼ ଦଳରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିବାର ସୁଯୋଗ ମଧ୍ୟ ମିଳିବ। ଆଜି ଆପଣ ପଡ଼ୋଶୀମାନଙ୍କ ଠାରୁ ସକରାତ୍ମକ ଆଚରଣ ଦେଖିବାକୁ ପାଇବେ। ସମସ୍ତଙ୍କ ସହିତ ଏକ ଭଲ ସମ୍ପର୍କ ବଜାୟ ରଖିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରନ୍ତୁ। ଆଜି ଅଫିସରେ ପରିବେଶ ଭଲ ରହିବ। ଏହି ରାଶିର ଲୋକମାନଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଆଜି କାର୍ଯ୍ୟ ସଂପର୍କରେ ଯାତ୍ରା କରିବାକୁ ପଡିପାରେ ଯାତ୍ରାଟି ଆନନ୍ଦଦାୟକ ହେବ। ବିବାହିତ ଆଜି ଘରେ ସମସ୍ତଙ୍କ ସହିତ ରାତ୍ରୀ ଭୋଜନ କରିବେ।

ମିଥୁନ ରାଶି:-

ଆଜି ପରିବାରରେ ଖୁସିର ପରିବେଶ ରହିବ। ବାକ୍ୟ ସହିତ ଆପଣ ନିଜର ନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବାକୁ ସକ୍ଷମ ହେବେ। ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଭଲ ରହିବ। ବୌଦ୍ଧିକ ଆଲୋଚନାରେ ନ ଆସିବାକୁ ଗଣେଶ ପରାମର୍ଶ ଦିଅନ୍ତି। ଭୋଜନରେ ମିଠା ମିଳିପାରିବ। ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ଭିତରେ ନୂତନ ଶକ୍ତି ପ୍ରବାହିତ ହେବ। ଆଜି ଆପଣ ନିଜ ବୁଦ୍ଧି ଏବଂ ଦକ୍ଷତା ସହିତ ସବୁଠାରୁ ବଡ ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ କରିବେ। ଆପଣ ଷ୍ଟକ ମାର୍କେଟରୁ ଲାଭ କରିପାରନ୍ତି। ବ୍ୟବସାୟ ମଧ୍ୟ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ। ଆୟର ନୂତନ ଉତ୍ସଗୁଡ଼ିକ ଦେଖାଯିବ। ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କୁ ଭେଟିବା ଏବଂ ସେମାନଙ୍କ ଉପରେ ଖର୍ଚ୍ଚ କରିବେ।

କର୍କଟ ରାଶି:-

ଆପଣଙ୍କ ସଂସ୍ଥା ଆପଣଙ୍କୁ ବ୍ୟବସାୟ ପାଇଁ ବିଦେଶ ପଠାଇବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେଉଛି। ଏହାର ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଫାଇଦା ନିଅନ୍ତୁ କାରଣ ଆପଣ ଏଥିପାଇଁ ବହୁତ ପରିଶ୍ରମ କରିଛନ୍ତି। ଏହି ସମୟରେ ବିଦେଶରେ କରାଯାଇଥିବା ବ୍ୟବସାୟ ଶୁଭ ଲାଭ ଦେବ ତେଣୁ ଏହି ସୁଯୋଗର ପୂର୍ଣ୍ଣ ସୁଯୋଗ ନିଅନ୍ତୁ। ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଲାଭର ଦିନ ହେବ। ଆପଣ ଅନୁଭବ କରିବେ ଯେ ଆପଣଙ୍କର ସମସ୍ତ ବ୍ୟବସାୟ ଯୋଜନା ଆଜି କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଛି। ଆଜି ଆପଣ କିଛି ନୂତନ କାର୍ଯ୍ୟର ବିପଦକୁ ନେଇପାରନ୍ତି।

ସିଂହ ରାଶି:-

ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ କିଛି ସରପ୍ରାଇଜ ନେଇ ଆସିଛି। ଆଜି କିଛି ଜିନିଷ ଯାହାକୁ ଆପଣ ଦୀର୍ଘ ସମୟ ଧରି ଅପେକ୍ଷା କରିଥିଲେ ତାହା ଆଜି ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ହେବ। ଆପଣ ଯେଉଁ ପ୍ରୟାସକୁ ବୃଥା ଭାବିଥିଲେ ଆଜି ଆପଣ ମଧ୍ୟ ସେଗୁଡ଼ିକର ଫଳ ପାଇବେ। ଯଦି ଆପଣ ଚାକିରୀ କରନ୍ତି ତେବେ ଅଫିସରେ ଆଜିର କାର୍ଯ୍ୟ ଭାର ବଢିପାରେ। ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଆପଣ କ୍ଳାନ୍ତ ଅନୁଭବ କରିବେ। ସହକର୍ମୀମାନଙ୍କୁ କିଛି କାମ ଦେବା କିମ୍ବା ଆସନ୍ତାକାଲି ପାଇଁ ରଖିବା ଭଲ ହେବ। ଶାନ୍ତି ମିଳିବ। ଯଦିଓ ଆପଣ ଟିକିଏ କାମ କରନ୍ତି କିନ୍ତୁ ଗୁଣବତ୍ତା ବଜାୟ ରଖନ୍ତୁ। ଏହି ରାଶିର ବିବାହିତ ଲୋକମାନେ ନିଜ ଜୀବନସାଥୀଙ୍କ ସହିତ ସନ୍ଧ୍ୟା ସମୟରେ ସ୍ୱାଦିଷ୍ଟ ଖାଦ୍ୟ ଉପଭୋଗ କରିବେ।

କନ୍ୟା ରାଶି:-

ଆଜି ପ୍ରଭାବଶାଳୀ ଲୋକଙ୍କ ସମର୍ଥନ ଆପଣଙ୍କ ଉତ୍ସାହକୁ ଦ୍ୱିଗୁଣିତ କରିବ। ସମ୍ପର୍କୀୟମାନଙ୍କ ସହିତ ନିଜର ସମ୍ପର୍କ ନବୀକରଣ କରିବାର ଦିନ। ଦିନଚର୍ଯ୍ୟ ଭଲ ହେବ। ଟଙ୍କା ଲାଭଦାୟକ ହେବ। କୌଣସି ସ୍ଥଗିତ କାର୍ଯ୍ୟ ସମାପ୍ତ ହୋଇପାରେ। ପ୍ରିୟଜନଙ୍କୁ ଭେଟିବେ। ଭଲ ଖବର ମିଳିପାରେ। ଆଜି ଆପଣଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟରେ କିଛି ସମସ୍ୟା ଉପୁଜିପାରେ। ଘରେ କାହାର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ସମସ୍ୟା ହୋଇପାରେ। ଆପଣ ଅଳଙ୍କାର କିମ୍ବା ଘରର ଜିନିଷ କିଣି ପାରନ୍ତି। ଘରେ ଗୌରବମୟ ପରିବେଶ ଆପଣଙ୍କ ଚାପକୁ ହ୍ରାସ କରିବ।

ତୁଳା ରାଶି:-

ନୂତନ କାର୍ଯ୍ୟ ସହିତ ଅନେକ ଦାୟିତ୍ୱ ମଧ୍ୟ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିବ। ଆପଣଙ୍କ ଅନୁଷ୍ଠାନର ପ୍ରତିମାନ ସହିତ ଚାଲିବା ପାଇଁ କଠିନ ପରିଶ୍ରମ କରିବାକୁ ପଡିବ। ଅନୁଷ୍ଠାନର କୌଣସି ବୈଷୟିକ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଆପଣଙ୍କର ପ୍ରତିଭା ପ୍ରକାଶ ପାଇବ। ଯଦି ଆପଣ କଠିନ ପରିଶ୍ରମ କରନ୍ତି ଆପଣ ଜଣେ ବିଜେତା ଭାବରେ ଉଭା ହେବେ। ଆଜି ବ୍ୟବସାୟିକ ସମ୍ପତ୍ତି କାରବାର କରିବା ଆପଣଙ୍କର ଲାଭ ହେବ। ଆଜି ଆପଣ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପ୍ରତି ଯତ୍ନବାନ ହେବା ଏବଂ ନିୟମିତ ବ୍ୟାୟାମ କରିବା ଆବଶ୍ୟକ ଅଟେ। ଜୋରରେ ବ୍ୟାୟାମ କରନ୍ତୁ ଯାହା ଦ୍ଵାରା ଆପଣଙ୍କର ଝାଳ ବାହାରକୁ ଆସିବ।

ବିଛା ରାଶି:-

ଆଜିର ଦିନ ସୁନ୍ଦର ମୁହୂର୍ତ୍ତ ନେଇ ଆସିବ। ଆଜି ଅଧିକାଂଶ ଜିନିଷ ଆପଣଙ୍କ ମନ ଅନୁଯାୟୀ ସମାପ୍ତ ହେବ। ଆଜି ମନ ଖୁସି ହେବ। ପରିବାରର ସମସ୍ତ ସଦସ୍ୟଙ୍କ ସମ୍ପର୍କରେ ମଧୁରତା ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ। ଏହି ରାଶିର ଛାତ୍ରମାନେ ଆଜି ବୃତ୍ତିଗତ ଶିକ୍ଷା ପାଇଁ କିଛି ସ୍ୱଳ୍ପକାଳୀନ ପାଠ୍ୟକ୍ରମରେ ଯୋଗଦାନ କରିପାରନ୍ତି। ଯଦି ଆପଣ କୌଣସି ସ୍ଥାନକୁ ଯାଉଛନ୍ତି ତେବେ ଆଜି ସର୍ବୋତ୍ତମ ଦିନ। ଆପଣଙ୍କ ସହିତ ଏକ ପାୱାର ବ୍ୟାଙ୍କ ସହିତ ଏକ ମୋବାଇଲ ଫୋନ ନିଶ୍ଚୟ ନେଇଯାଅନ୍ତୁ। ପାଗକୁ ସୁଖଦ ଦେଖି ସ୍ଥାନ ସ୍ଥାନରେ ସେଲଫି ନେବାକୁ ଚାହିଁବେ। ପୂର୍ବ ଅପେକ୍ଷା ଆଜି ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଭଲ ରହିବ।

ଧନୁ ରାଶି:-

ଆଜି ଆପଣଙ୍କୁ କ୍ରୋଧ ଏବଂ ବକ୍ତବ୍ୟ ଉପରେ ସଂଯମତା ରଖିବାକୁ ପଡିବ। ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ରୋଗର ଚିକିତ୍ସା ପଛରେ ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି। ବିବାଦୀୟ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ଯୁକ୍ତିତର୍କରୁ ଦୂରେଇ ରୁହନ୍ତୁ ଯାହା ଆପଣଙ୍କ ଏବଂ ଆପଣଙ୍କ ପ୍ରିୟଜନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ବିବାଦ ସୃଷ୍ଟି କରିପାରେ। ଦୂର ଦୂରାନ୍ତରେ ଟେଲି ଯୋଗାଯୋଗ ମାଧ୍ୟମରେ ଯୋଗାଯୋଗ ହେବ ଏବଂ ଏହା ଲାଭଦାୟକ ହେବ। କାମ ମଧ୍ୟରେ କିଛି ବିଶ୍ରାମ ନିଅନ୍ତୁ ଏବଂ ବିଳମ୍ବିତ ରାତି ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କାମ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ। ଆପଣଙ୍କର ଅତିରିକ୍ତ ଧନକୁ ଏକ ସୁରକ୍ଷିତ ସ୍ଥାନରେ ରଖନ୍ତୁ। ଧ୍ୟାନ ଦିଅନ୍ତୁ ଯେ ନକାରାତ୍ମକତା ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ସହିତ ସମ୍ପର୍କକୁ ପ୍ରବେଶ ନକରି ପାରୁ। ନିରାଶା ଏବଂ ଅସନ୍ତୋଷର ଭାବନା ମନରେ ରହିବ।

ମକର ରାଶି:-

ଆଜି କାର୍ଯ୍ୟ ଏବଂ ଆର୍ଥିକ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଫଳପ୍ରଦ ହେବ। ଆପଣ ନିଜର ଇଚ୍ଛିତ ପଦୋନ୍ନତି ମଧ୍ୟ ପାଇବେ। ଆପଣ ନିଜର ଉତ୍ସର୍ଗୀକୃତ ଏବଂ ସ୍ଥିରତାର ପୁରସ୍କାର ଅମଳ କରିବେ। ଆପଣଙ୍କର ଯତ୍ନଶୀଳ କାର୍ଯ୍ୟ ଆପଣଙ୍କର ଆର୍ଥିକ ଚାପକୁ ବହୁ ପରିମାଣରେ ହ୍ରାସ କରିପାରେ। ପୁଞ୍ଜି ବିନିଯୋଗ କରିବାବେଳେ ଆପଣ ବ୍ୟବସାୟ କରିବାର ନୂତନ ଉପାୟ ଅବଲମ୍ବନ କରିବା ଉଚିତ। ଏଥିପାଇଁ ଜଣେ ଅଭିଜ୍ଞ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କଠାରୁ ପରାମର୍ଶ ନେବା ଦରକାର, ହୋଇପାରେ ସେମାନେ ଆପଣଙ୍କ ଠାରୁ ବୟସରେ ବଡ ହୁଅନ୍ତୁ ପଛେ
ଯଦି ଆପଣ ଏଥିରେ ସଫଳ ହୁଅନ୍ତି ତେବେ ଫଳାଫଳ ପ୍ରଶଂସନୀୟ ହୋଇପାରେ।

କୁମ୍ଭ ରାଶି:-

ଆଜିର ଦିନ ଅନୁକୂଳ ଦିନ ହେବାକୁ ଯାଉଛି। ବ୍ୟବସାୟ ଦୃଷ୍ଟିକୋଣରୁ ଆଜି ଲାଭଦାୟକ ହେବ। ଆଜି ଆପଣଙ୍କର ସମସ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଆତ୍ମବିଶ୍ୱାସର ଝଲକ ଦେଖାଯିବ ଅନେକ ଦିନ ଧରି ଚାଲିଆସୁଥିବା ବାଧାବିଘ୍ନଗୁଡ଼ିକ ଆଜି ସମାଧାନ ହେବ। ଆଜି ଆପଣଙ୍କର ଯୋଗାଯୋଗ ଦକ୍ଷତା ପୂର୍ବ ଅପେକ୍ଷା ଭଲ ହେବ ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଆପଣ ନିଜର କଥାକୁ ସହଜରେ ଲୋକଙ୍କୁ ବୁଝାଇବାକୁ ସଫଳ ହେବେ। ସମୟର ମହତ୍ୱକୁ ଚିହ୍ନି ଆପଣ ଲକ୍ଷ୍ୟ ପୂରଣ ଦିଗରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବେ। ଏହି ରାଶିର ଛାତ୍ରମାନଙ୍କୁ ଆଜି ଅଧ୍ୟୟନରେ କଠିନ ପରିଶ୍ରମ କରିବାକୁ ପଡିବ ଏହା ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ଆପଣଙ୍କୁ ସଫଳତା ଦେବ।

ମୀନ ରାଶି:-

ଆଜି ବକ୍ତବ୍ୟରେ ସଂଯମତା ରଖିବା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ। ଏହି ଦିନ ଛାତ୍ରମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଟିକେ କଷ୍ଟସାଧ୍ୟ ହୋଇପାରେ। ଅଧ୍ୟୟନ ସମୟରେ ଏକାଗ୍ରତା ସୃଷ୍ଟି କରିବାକୁ ଆପଣଙ୍କୁ କଠିନ ପରିଶ୍ରମ କରିବାକୁ ପଡିବ। ଭ୍ରମଣ ଏବଂ ଶିକ୍ଷା ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ କାର୍ଯ୍ୟ ଆପଣଙ୍କ ସଚେତନତା ବୃଦ୍ଧି କରିବ। ବ୍ୟବସାୟ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ ହେବ। ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଜୀବନ ସହ ଜଡିତ ସମସ୍ୟାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେଉଥିବା ଲୋକମାନେ ନିଜ ପ୍ରିୟଜନଙ୍କ ପାଇଁ ସମୟ ବାହାର କରିବା ଉଚିତ। ଛାତ୍ରମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଆଜି ଏକ ଭଲ ଦିନ ହେବ। ପ୍ରେମ କରୁଥିବା ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ଆଜି ମଧ୍ୟ ଏକ ଭଲ ଦିନ ହେବ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *