ତିନି ବର୍ଷର ଛୁଆକୁ ଧରି ଥଣ୍ଡାରେ ଘର ବାହାରେ ରାତି ବିତାଇଲା ସ୍ତ୍ରୀ ,ଶାଶୂଘର ଲୋକେ ଖୋଲିଲେ ନାହିଁ କବାଟ……

ସ୍ୱାମୀ-ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ସାମାନ୍ୟ ବିବାଦ ଏକ ନୂଆ କଥା ନୁହେଁ, କିନ୍ତୁ ଯଦି ବିବାଦ ଏପରି ହୋଇଯାଏ ଯେ ଘରୁ ବାହାରିବା ପରିସ୍ଥିତି ଉପୁଜେ ତେବେ ତାହା ଠିକ ନୁହେଁ। କରନାଲ ର ଘରଣ୍ଡାରୁ ଏକ ସମାନ ମାମଲା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି। ଯେଉଁଠାରେ ସ୍ୱାମୀ-ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ବିବାଦ ଏପରି ହୋଇଗଲା ଯେ ପତ୍ନୀ ତାଙ୍କ ତିନି ବର୍ଷର ପିଲା ସହିତ ଶୀତ ସମୟରେ ସ୍ୱାମୀଙ୍କ ଘର ବାହାରେ ବସିଥିଲେ ।

ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ଶୀତଦିନେ ଖୋଲା ଆକାଶ ତଳେ ବସିଥିବା ମହିଳା ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ଯେ ତାଙ୍କ ଶାଶୁ ତାଙ୍କୁ ଘର ଭିତରକୁ ପ୍ରବେଶ କରିବାକୁ ଦେଉନାହାନ୍ତି। କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ ଉକ୍ତ ମହିଳା ନିଜ ଶାଶୁ ଘର ଲୋକ ଙ୍କ ମାରପିଟର ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି। କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ ମହିଳାଙ୍କ ସ୍ୱାମୀ କୋର୍ଟରେ ଛାଡପତ୍ର ପାଇଁ ଆବେଦନ କରିଛନ୍ତି।

ଏଥିସହିତ ପୋଲିସ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚି ଉକ୍ତ ମହିଳାଙ୍କୁ ମନାଇବା ପାଇଁ ଚେଷ୍ଟା କରିଥିଲା, କିନ୍ତୁ ମହିଳା ଜଣକ ତାଙ୍କ ଦାବିରେ ଅଟକି ଯାଇଥିଲେ ଏବଂ ସେ କହିଥିଲେ ଯେ ମୋର ଶାଶୁ ନିର୍ଯାତନା ଦେଉଛନ୍ତି ଏବଂ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହି ଶିଶୁଟି ଅନ୍ୟ କାହାର ଅଟେ।

ପ୍ରାପ୍ତ ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ ଗନୋର ନିବାସୀ ସୁରବା ପ୍ରାୟ ପାଞ୍ଚ ବର୍ଷ ପୂର୍ବେ ଘାରୋଣ୍ଡ ନିଉ ଅନାଜ ମଣ୍ଡି ନିବାସୀ ଅଭିନବଙ୍କ ସହ ବିବାହ କରିଥିଲେ। ଏଥିସହିତ ସୁରଭି ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ଯେ ତାଙ୍କ ସ୍ୱାମୀ ସେୟାର ବଜାରରେ ଟଙ୍କା ବିନିଯୋଗ କରୁଥିଲେ ଏବଂ ତାଙ୍କର ପ୍ରାୟ 60 ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା କ୍ଷତି ହୋଇଥିଲା। ଏହା ପରେ ସ୍ୱାମୀ ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କ ଅଳଙ୍କାର ଏବଂ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ସମ୍ପତ୍ତି ଗୁପ୍ତରେ ବିକ୍ରି କରିଥିଲେ।

କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ, ଯେତେବେଳେ ଟଙ୍କା ବାକି ନଥିଲା , ସେମାନେ ସେମାନଙ୍କର କ୍ଷତି ପୂରଣ ପାଇଁ ଜବରଦସ୍ତ ଟଙ୍କା ମାଗିବା ଆରମ୍ଭ କଲେ । ଏଥି ସହିତ ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ ବିଷୟ ହେଉଛି ଯେ ପଞ୍ଚାୟତ ମଧ୍ୟ ଏଥିପାଇଁ ବସିଛି, ଯାହା ଦ୍ଵାରା ଏହି ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ ହୋଇପାରିବ, କିନ୍ତୁ ଏହି ସମୟରେ ମଧ୍ୟ କିଛି କରାଯାଇ ନାହିଁ।

ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ ମହିଳା ଜଣକ ତାଙ୍କ ଶାଶୁ ଘର ଅର୍ଥାତ୍ ସ୍ୱାମୀଙ୍କ ପରିବାର ବିରୁଦ୍ଧରେ ଯୌତୁକ ନିର୍ଯାତନା ମାମଲା ରୁଜୁ କରିଛନ୍ତି। ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଏହି ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ଗନୋର ପୋଲିସ ଷ୍ଟେସନରେ ଏକ ପଞ୍ଚାୟତ ଡକାଯାଇଥିଲା।

ସେଠାରେ କେହି ପହଞ୍ଚି ନଥିଲେ ଏବଂ ଯେତେବେଳେ ସେ ଜିନିଷପତ୍ର ପ୍ୟାକ୍ କରିବା ପରେ ତାଙ୍କ ଶାଶୁଙ୍କ ଘରକୁ ଆସିଥିଲେ। ସ୍ୱାମୀ ଏବଂ ଶାଶୁ ଘର କବାଟ ବନ୍ଦ କରି ଘରୁ ପଳାଇ ଯାଇଥିଲେ ଏବଂ ବୋହୂକୁ ପ୍ରବେଶ କରିବାକୁ ଦେଇନଥିଲେ। ସେଥିପାଇଁ ତାଙ୍କୁ ଛୋଟ ପିଲା ସହିତ ଗେଟ ବାହାରେ ସମୟ ବିତାଇବାକୁ ପଡିଲା ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *