ବାହାଘର ନହୋଇ ଗୋଟିଏ ଛୁଆର ମାଆ ହୋଇଯାଇଥିଲେ ଏହି ଟିଭି ଅଭିନେତ୍ରୀ,୪୯ ବର୍ଷ ବୟସରେ ମଧ୍ୟ ଅଛନ୍ତି କୁଆଁରୀ !

ଗୋଟେ ସମୟ ଥିଲା ଯେତେବେଳେ ଲୋକମାନେ ଟିଭିରେ ଲାଗି ରହି ଘଣ୍ଟା ଘଣ୍ଟା ଧରି ସିରିଏଲ୍ ଦେଖୁଥିଲେ | ଏକତା କପୁରଙ୍କୁ ଶାଶୁ-ବୋହୂ ନାଟକ ସହିତ ଏହି ଟିଭି ସିରିଏଲଗୁଡ଼ିକର ପ୍ରକୃତ ମା ବୋଲି କୁହାଯାଏ | ତାଙ୍କର ସିରିଏଲ ଆମକୁ ଅନେକ ଆଦର୍ଶ ବୋହୂ ସହିତ ପରିଚିତ କରାଇଲା | ଏହିପରି ଜଣେ ଆଦର୍ଶ ବୋହୂ ଥିଲେ ‘କାହାନି ଘର ଘର କି’ର ପାର୍ବତୀ | ଆଠ ବର୍ଷ ଧରି ଚାଲିଥିବା ଏହି ସିରିଏଲ ୨୦୦୦ ମସିହାରେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା | ଏଥିରେ ପାର୍ବତୀଙ୍କ ଚରିତ୍ରରେ ଅଭିନେତ୍ରୀ ସାକ୍ଷୀ ତନୱାର ଅଭିନୟ କରିଥିଲେ।

ବିନା ବିବାହରେ ମା ହୋଇଯାଇଥିଲେ ଟିଭି ପାର୍ବତୀ ।

ଏହି ଭୂମିକା ସାକ୍ଷୀଙ୍କୁ ଘରେ ଘରେ ପରିଚିତ କରି ଦେଇଥିଲା ​​| ପ୍ରତ୍ୟେକ ଶାଶୁ ନିଜ ପାଇଁ ପାର୍ବତୀ ପରି ବୋହୂ ଆଣିବାକୁ ଚାହୁଁଥିଲେ | କିନ୍ତୁ ଆପଣ ଜାଣି ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହେବେ ଯେ ସାକ୍ଷୀ ରିଲ୍ ଜୀବନରେ ଏକ ସଂସ୍କାରୀ ବୋହୂ ହୋଇଥାଇ ପାରନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ବାସ୍ତବ ଜୀବନରେ ତାଙ୍କର ଆଧୁନିକ ଚିନ୍ତାଧାରା ରହିଛି | ଏହି କାରଣରୁ ସେ ବିବାହ ବିନା ମା ହେବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଥିଲେ |

ଶିଶୁ କନ୍ୟା କୁ ନେଇଥିଲେ କୋଳକୁ

ଜାନୁୟାରୀ ୧୨, ୧୯୭୩ରେ ଅଲୱାରରେ ଜନ୍ମ ହୋଇଥିବା ସାକ୍ସିଙ୍କୁ ୪୯ବର୍ଷ ବୟସ ହୋଇଗଲାଣି | ବୟସର ଏହି ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ମଧ୍ୟ ସେ ବିବାହ କରିନାହାଁନ୍ତି। ସେ ଏକାକୀ ରହିବାକୁ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି | ଯଦିଓ ବିବାହ ବିନା, ସେ ଗୋଟିଏ ସନ୍ତାନର ମାତା | ସେ ୨୦୧୮ମସିହାରେ ଏକ ୯ମାସର ଶିଶୁ କନ୍ୟାକୁ କୋଳକୁ ନେଇଥିଲେ | ସେ ମା ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କ ନାମରେ ଝିଅର ନାମ ‘ଦିତ୍ୟା’ ତନୱାର ରଖିଥିଲେ।

ଏଥିପାଇଁ ସେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବିବାହ କରିନାହାନ୍ତି

ସାକ୍ଷୀ ତନୱାର ଦେଖିବାକୁ ବହୁତ ସୁନ୍ଦର | ତାଙ୍କ ପାଖରେ ଅର୍ଥର ମଧ୍ୟ କୌଣସି ଅଭାବ ନାହିଁ | ସେ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିରେ ଜଣେ ଜଣାଶୁଣା ଅଭିନେତ୍ରୀ | ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ, ଲୋକଙ୍କ ମନରେ ପ୍ରଶ୍ନ ତ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ଉଠିବ ଯେ ସେମାନେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କାହିଁକି ବିବାହ କରିନାହାଁନ୍ତି? ଯେତେବେଳେ ଅଭିନେତ୍ରୀଙ୍କୁ ଥରେ ଏହି ପ୍ରଶ୍ନ ପଚରାଗଲା,ତେବେ ତାଙ୍କର ଉତ୍ତର ଥିଲା ଯେ ସେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବିବାହ କରିବାକୁ ଭଲ ମଣିଷଟିଏ ପାଇ ନାହାଁନ୍ତି | ତାଙ୍କର ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଏମିତି କୌଣସ ଖାସ ମଣିଷ ସହ ଭେଟ ହୋଇନାହିଁ ଯାହାକୁ ସେ କହିପାରିବେ କି ହଁ ମୁଁ ତାଙ୍କୁ ବିବାହ କରିବି |

ଏହିପରି ଥିଲା କ୍ୟାରିଅର୍ |

ସାକ୍ସି ୧୯୮୮ରେ ଦୂରଦର୍ଶନ ‘ଆଲବେଲା ସୁର ମେଲା’ର ଏକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ସହିତ ତାଙ୍କର ଅଭିନୟ ଜୀବନ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ | ତା’ପରେ ସେ ୨୦୦୦ମସିହାରେ ଏକତା କପୁରଙ୍କ ସିରିଏଲ ‘କାହାନୀ ଘର ଘର କି’ ରେ ଅଭିନୟ କରିଥିଲେ | ଆଠ ବର୍ଷ ଧରି ଏହି ସିରିଏଲର ଏକ ଅଂଶ ହେବା ପରେ ସେ ୨୦୧୧ରେ ‘ବଡେ ଆଛେ ଲାଗ୍ଟେ ହେନ୍’ରେ ଅଭିନୟ କରିଥିଲେ | ଏଥିରେ ତାଙ୍କର ଏବଂ ରାମ କପୁରଙ୍କ କେମେଷ୍ଟ୍ରି ବହୁତ ପସନ୍ଦ କରାଯାଇଥିଲା | ଏହି ଶୋ ରେ,ରାମ ଏବଂ ସାକ୍ସିଙ୍କ ୧୭ମିନିଟର ଲମ୍ବା ଅନ୍ତରଙ୍ଗ ଦୃଶ୍ୟ ବହୁତ ଲୋକପ୍ରିୟ ହେଇଥିଲା |

ଟିଭି ବ୍ୟତୀତ ସାକ୍ସି ଫିଲ୍ମରେ ମଧ୍ୟ ଅଭିନୟ କରିଥିଲେ। ସେ ସନ୍ନି ଦେଓଲଙ୍କ ସହ ‘ମୋହଲ୍ଲା ଆସି’ ଏବଂ ଆମୀର ଖାନଙ୍କ ସହ ‘ଡଙ୍ଗଲ’ରେ ନଜର ଆସିଥିଲେ। ଏହି ସମୟରେ ସେ ମନୋଜ ବାଜପେୟୀ ଏବଂ ନୀନା ଗୁପ୍ତାଙ୍କ ସହ ଓଟିଟି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ‘ଡାଏଲ୍ ୧୦୦’ରେ ମଧ୍ୟ ଅଭିନୟ କରିଥିଲେ |

IAS ବନିବାକୁ ଚାହୁଁଥିଲେ ସାକ୍ସି

ପିଲାଦିନରୁ ସାକ୍ଷୀଙ୍କ ଶିକ୍ଷା ରେ ପ୍ରତିଜ୍ଞାକାରୀ ଥିଲେ | ତାଙ୍କ ପିତା ରାଜେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ତନୱାର ଜଣେ ସିବିଆଇ ଅଧିକାରୀ ଥିଲେ। ଅଭିନୟ ରେ କ୍ୟାରିୟର ଗଢିବାକୁ ସାକ୍ସି କେବେ ଭାବି ନଥିଲେ | ସେ ଏକ ପଞ୍ଚ ତାରକା ହୋଟେଲରେ ବିକ୍ରୟ ପ୍ରଶିକ୍ଷକ ଭାବରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଥିଲେ | ସେ ଏକ ପୋଷାକ କମ୍ପାନୀରେ ମଧ୍ୟ କାମ କରିଥିଲେ | ସେଠାରେ ସେ ୯୦୦ଟଙ୍କା ବେତନ ପାଉଥିଲେ |

ସାକ୍ଷୀଙ୍କ ସ୍ୱପ୍ନ ଥିଲା IAS ହେବା ପାଇଁ | ସେ ଏଥିପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହୋଇ ପରୀକ୍ଷା ଦେଇଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ପାସ୍ କରିପାରିନଥିଲେ। ତା’ପରେ ଭାଗ୍ୟ ତାଙ୍କୁ ମୁମ୍ବାଇକୁ ଟାଣି ନେଇଥିଲା ଯେଉଁଠାରେ ସେ ଜଣେ ଅଭିନେତ୍ରୀ ହୋଇଥିଲେ |

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *