“ସ୍ୱାମୀଙ୍କ ଯୌନ ଶୋଷଣ ଯୋଗୁଁ ଚାଲିଯିବ ମୋ ଜୀବନ,ଦୟାକରି ମୋର ଛାଡପତ୍ର କରାଇଦିଅନ୍ତୁ”

ବିବାହର କିଛି ବର୍ଷ ପରେ ସ୍ୱାମୀ-ସ୍ତ୍ରୀ ମଧ୍ୟରେ ଶାରୀରିକ ସମ୍ପର୍କ ପ୍ରାୟତଃ ବନ୍ଦ ହୋଇଯାଏ କିମ୍ବା କମିଯାଏ । ଏହା ଅନେକ ପତ୍ନୀଙ୍କୁ ଅସନ୍ତୁଷ୍ଟ କରିଥାଏ । କେତେକ ଏପରିକି ଏହି ଘଟଣାରେ ଅନ୍ୟ ଏକ ସମ୍ପର୍କ କରିବାକୁ ଚାହିଁଥାନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଏପରି ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କ ସହ ପରିଚିତ କରିବାକୁ ଯାଉଛୁ ଯିଏ ତାଙ୍କ ସ୍ୱାମୀଙ୍କ ଯୌନ ନିଶା ଦ୍ୱାରା ଅସୁବିଧାରେ ପଡୁଛନ୍ତି ଏବଂ ତାଙ୍କଠାରୁ ଛାଡପତ୍ର ଚାହୁଁଛନ୍ତି ।

ମହିଳା ଜଣକ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ 14 ବର୍ଷ ହେବ ବିବାହ କରିଛନ୍ତି। ତାଙ୍କ ସ୍ୱାମୀ ପ୍ରତିଦିନ ଯୌନ ସମ୍ପର୍କ ପାଇଁ ତାଙ୍କ ଉପରେ ଚାପ ପକାନ୍ତି । ଯେତେବେଳେ ସେ ମନା କରନ୍ତି, ସେ ତାଙ୍କୁ ବାଧ୍ୟ କରନ୍ତି । ମହିଳାଙ୍କର ପୂର୍ବରୁ 3 ଟି ସନ୍ତାନ ଅଛି। କିନ୍ତୁ ସ୍ୱାମୀ ପ୍ରତିଦିନ ତାଙ୍କ ପାଖକୁ ଆସନ୍ତି ଏବଂ ଯୌନ ଶୋଷଣ କରନ୍ତି । ବର୍ତ୍ତମାନ ମହିଳା ଜଣକ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସ୍ୱାମୀଙ୍କ ଯୌନ ସମ୍ପର୍କର ଏହି ପାଗଳାମି ତାଙ୍କୁ ଦିନେ ମାରିଦେବ

ମହିଳା ଏହି ସମସ୍ୟାକୁ କୋର୍ଟ ସମ୍ମୁଖରେ ରଖିଛନ୍ତି। ସେ ତାଙ୍କ ସ୍ୱାମୀଙ୍କଠାରୁ ଛାଡପତ୍ର ପାଇଁ ଆବେଦନ କରିଛନ୍ତି। ଏହି ସମଗ୍ର ବିଷୟ ନାଇଜେରିଆର ଅଟେ । ଓଲାମାଇଡ୍ ଲାୱାଲ୍ (Olamide Lawal) ନାମକ ଜଣେ ମହିଳା ତାଙ୍କ ସ୍ୱାମୀ ସହିଦ ଲୋୱାଲଙ୍କ (Saheed Lawal) ଅତ୍ୟଧିକ ଯୌନ ସମ୍ପର୍କ ରଖିବାରେ ଅସୁବିଧା ଭୋଗୁଛନ୍ତି। ଏହାକୁ ନେଇ ସେ ଜାନୁଆରୀ 7 ରେ କୋର୍ଟରେ ଛାଡପତ୍ର ପାଇଁ ଆବେଦନ କରିଛନ୍ତି।

ମହିଳାଙ୍କ ସ୍ୱାମୀ ସହିଦ ଲାୱାଲ ବୃତ୍ତି ଅନୁଯାୟୀ ଜଣେ ଫ୍ୟାଶନ ଡିଜାଇନର୍ । ତାଙ୍କର ମଦ୍ୟପାନ କରିବାର ଅନେକ ଅଭ୍ୟାସ ଅଛି । ମହିଳା ଜଣକ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ଯେ ସ୍ୱାମୀ ପ୍ରତିଦିନ ମଦ୍ୟପାନ କରି ଆସନ୍ତି ଏବଂ ତା’ପରେ ତାଙ୍କ ସହ ଜବରଦସ୍ତ ଶାରୀରିକ ସମ୍ପର୍କ ରଖନ୍ତି। ଯଦି ସେ ମନା କରନ୍ତି, ତେବେ ସେ ତାଙ୍କୁ ନିଶାସକ୍ତ ଅବସ୍ଥାରେ ମଧ୍ୟ ପିଟନ୍ତି । ସ୍ୱାମୀଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ଫ୍ଲାଟକୁ ନ ଆସିବା ପାଇଁ ମହିଳା କୋର୍ଟଙ୍କୁ ଅନୁରୋଧ କରିଛନ୍ତି।

ମହିଳା ଜଣକ କୋର୍ଟରେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ଯେ ସ୍ୱାମୀ ତାଙ୍କୁ ଖର୍ଚ୍ଚ ପାଇଁ ଟଙ୍କା ମଧ୍ୟ ଦେଉନାହାଁନ୍ତି। ଏତେଗୁଡ଼ିଏ ଅଭିଯୋଗ ମଧ୍ୟରେ ସ୍ୱାମୀ କୋର୍ଟରେ ନିଜର ପ୍ରତିରକ୍ଷା ସମୟରେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ବର୍ତ୍ତମାନଠାରୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ମଦ୍ୟପାନ ବନ୍ଦ କରିବେ। ଏହା ସହିତ ସେ ପିଲାମାନଙ୍କର ଯତ୍ନ ନେବାକୁ ମଧ୍ୟ ରାଜି ହୋଇଥିଲେ।

ଉଭୟ ପକ୍ଷର ଶୁଣାଣି ପରେ କୋର୍ଟ ଏହି ମାମଲାକୁ ମାର୍ଚ୍ଚ ୨ ତାରିଖ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସ୍ଥଗିତ ରଖିଛନ୍ତି। ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ କୋର୍ଟ ସ୍ୱାମୀ-ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଶାନ୍ତି ବଜାୟ ରଖିବାକୁ କହିଛନ୍ତି। ଏହି ଘଟଣା ପରେ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ଆସୁଛି । ଅଧିକାଂଶ ଲୋକ ମହିଳାଙ୍କ ସପକ୍ଷରେ କଥା ହେଉଛନ୍ତି।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *